Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 15:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 24 mar 2006, 10:36 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 21 mar 2006, 19:17
Posty: 57
Lokalizacja: Olsztyn
oczywiscie mozna pisac na "TY" ale ze jestem "nowy" do tego w miare mlody wiec odrobina szacunku jest dobrze spostrzegana :)

_________________
GG: 3461200
Jestem poczatkujacy i co z tego, kazdy kiedys zaczynal...
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09 kwi 2006, 17:47 
Offline
Administrator
Administrator

Dołączył(a): 08 sty 2006, 22:23
Posty: 137
Witam


Niestety wystąpiły dzisiaj kłopoty z serwerem i niektóre posty z dnia dzisiejszego uległy skasowaniu :( Przywróciłem ostatni backup (kopie zapasową) bazy danych, ale nie zawierał on usuniętych postów :?

Pozdrowienia
Admin


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwi 2006, 08:05 
:idea:


Ostatnio edytowano 31 gru 2006, 03:15 przez meniu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwi 2006, 09:36 
Offline
Administrator
Administrator

Dołączył(a): 08 sty 2006, 22:23
Posty: 137
Czesc


PW nie sa od razu wysylane tylko czekaja az osoba do której wysyłamy wiadmosc zaloguje sie na forum. Juz powinienes miec dostep do tego dzialu



Pozdrowienia
Admin


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2006, 13:53 
:idea:


Ostatnio edytowano 31 gru 2006, 03:15 przez meniu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2006, 14:52 
Offline
Administrator
Administrator

Dołączył(a): 08 sty 2006, 22:23
Posty: 137
Witam


Rzeczywiscie wystepuje jakis blad. Postaram sie go na dniach naprawic. Dodaj meniu swoj plik na stronie glownej do dzialu download, tam jest taka opcja jak zaproponuj plik.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sie 2006, 12:58 
Offline
Administrator
Administrator

Dołączył(a): 08 sty 2006, 22:23
Posty: 137
W najbliższym czasie mogą wystąpić problemy z dostępem do strony głównej. Zrobiłem przekierowanie, aby z adresu www.fsrv.wroclaw.pl przenosiło użytkownika od razu na forum.


Pozdrowienia
Admin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2006, 10:56 
:idea:


Ostatnio edytowano 31 gru 2006, 03:15 przez meniu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sie 2006, 14:57 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 21 mar 2006, 19:17
Posty: 57
Lokalizacja: Olsztyn
Meniu ja jestem takim malutkim hackerem ... jesli znasz znaczenie tego slowa :P bo hacker nie niszczy ani nie psuje witryn , programow itd...

Mysle, ze jesli to sprawka kogos z zewnatrz to tylko i wylacznie zrobil to przez luke w phpbb, pozatym ile osob zna ta strone xD przewaznie jak sie robi cos takiego to zeby pokazac wiekszej ilosci osob a do tego podmienia sie glowna stronke lub umieszcza dodatkowy wpis :) tak jak to robi bardzo znana grupa ludzi o dumnie brzmiacej nazwie GUMISIE :)


pozdrawiam

_________________
GG: 3461200
Jestem poczatkujacy i co z tego, kazdy kiedys zaczynal...
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sie 2006, 15:52 
Offline
Administrator
Administrator

Dołączył(a): 08 sty 2006, 22:23
Posty: 137
Meniu tobie się wydaje, że powstrzymanie włamań to prosta sprawa. Klikniecie przycisku "Zatrzymaj" i koniec.
Ataków nigdy się nie da powstrzymać one były, są i będą. Przykładem powinny być strony NASA oraz Microsoftu gdzie nad zabezpieczeniami pracują najlepsi informatycy oraz crackerzy lub jak kto woli hackerzy ( z tą różnicą że ci drudzy działają zgodnie z prawem a ci pierwsi nie) a i tak odnotowują kilka włamań rocznie. Zawsze będzie istniało takie niebezpieczeństwo, dlatego administratorzy powinni na bieżąco uaktualniać skrypty użyte do tworzenia strony, a i tak to nie zagwarantuje bezpieczeństwa. Zawsze istnieje taka możliwość, że jakiś fanatyk komputerowy z odległej Rumunii lub Rosji już sobie poradził z najnowszymi zabezpieczeniami i teraz przegląda strony szukając pierwszego celu. Nie tylko administratorzy powinni starać sie o maksymalne bezpieczeństwo dla swojej strony, ale także właściciele serwera czyli tzw. providerzy. Jeśli oni nie zabezpieczą bardzo dobrze swojego serwera na nic się zdadzą najnowsze wersje skryptów.To tyle wstępem teoretycznym. Powinno to rozwiać wszystkie wątpliwości.

Nasza strona była dobrze zabezpieczona, posiadała wszystkie najświeższe wersje skryptów zawierających łaty do najczęściej używanych sposobów do włamywania się. Rozmawiałem z providerem i zobowiązał się do zbadania tej sprawy na serwerze, do którego ja nie mam dostępu.



Maphr na początku też myslałem ze to przez luke w phpbb, ale to nie to. Nasze forum ma bazę danych pod innymi wpisami niż standardowe co czyni je bardziej bezpiecznym. Wydaje mi się że to gdzieś po stronie serwera lub któregoś z komponentów strony. Wykluczam też działanie jakichś osób "z kręgu" bo do podmienienia pliku na serwerze potrzeba wiedzy i to nie małej.


Pozdrowienia
Admin


P.S. Nie ma się czego obawiać, kopia strony jest zrobiona, a kopie bazy danych są robione codziennie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sie 2006, 17:10 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Niestety, providerów jest coraz więcej, ale poziom ich usług wcale nie jest jednakowy... Kwestia doboru serwera jest podstawowa, jak sięczęsto okazuje :(

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sie 2006, 17:32 
Offline
Administrator
Administrator

Dołączył(a): 08 sty 2006, 22:23
Posty: 137
Jeśli chodzi o naszego providera to jest on bardzo dobry jest nim firma Expro (ostatnio zajeła 5 miejsce na 100 wśród providerów). Czas pokaże co było przyczyną ataków :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sie 2006, 19:22 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Admin, nie bierz tak wszystkiego do siebie... :) Jak sam napisałeś, to się zdarzało, zdarza i będzie... Pozdrówka. :D

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sie 2006, 19:38 
Offline
Administrator
Administrator

Dołączył(a): 08 sty 2006, 22:23
Posty: 137
Ale ja nie potraktowałem tego jako przytyk :) . Jeśli sprawa ma być jasna wypadało poinformować użytkowników kim jest provider :wink:


Pozdrowienia
Admin


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02 gru 2006, 21:31 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 00:46
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Może ktoś podpowie dlaczego wszystkie posty mam wyświetlane na czarnym tle a litery są białe.

Było inaczej : czarne litery a tło jasne

Pozdrawiam

_________________
MAREK POL-455
marko52@konin.lm.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL