Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 29 kwi 2024, 01:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 lip 2010, 01:10 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 19 wrz 2008, 20:21
Posty: 135
Witam , większość modeli budowana jest z węgla lub tkaniny aramidowej [ tkanina węglowo-kewlarowa ] , leśli transponder umieszczony jest wewnątrz kokpitu aparatury , system AMBS ma prawo żle liczyć okrążenia lub nawet wcale.
Od pięciu lat transpondery umieszczam na zewnątrz przedziału aparatury i nie mam problemu z liczeniem okrążeń przez system.

Ryszard Dziergwa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lip 2010, 05:11 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Problem jest w samym dekoderze. Kłopot jest w tym,że dekoder nie przekazuje danych do komputera i pomimo syganału program nie zalicza okrążenia. Problem jest do rozwiązania,(już ktoś sobie z tym poradził) Nam najprawdopodobniej także się to uda, i myślę ,że wszystko będzie działało sprawnie.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lip 2010, 07:39 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Jeżeli już to proszę do mnie per Pan. S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lip 2010, 09:04 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Bodzioch napisał(a):
Witam.
Kilka moich uwag odnośnie systemu jakie zauwazyłem po Krakowie i Lińsku.
Program działa poprawnie tylko jest problem z laptopem. W czasie uruchamiania Windowsa jaki w czasie pracy uruchamiają się jakieś procesy które chcą instalować jakieś urządzenia ,wyskakują komunikaty błedu. Powoduje to że program Tablica staje się nieaktywny. Aby go uruchomić trzeba kliknąć kursorem na oknie programu. Tak się stalo podczas finału 7,5 co poskutkowało nie zaliczeniem kółek. W Krakowie miałem 3 takie przypadki. Najlepiej byłoby przeinstalować system lub żeby ktoś kto ma teraz komputer to sprawdził i wyłączył te procesy. Co się tyczy AMB to zauważyłem że w słuchawkach jest sygnał ale program nie zalicza okrążenia. Powód może być w samym AMB jak i w błędzie z numerem transpondera. Niektóre transpondery prywatne też nie działały. Według mnie powinna być kontrola dzialania transpondera podczas wejścia na pomost .
Powinno się może też ustalić jakiś standard gdzie i jak mają być montowane te transpondery aby działały poprawnie. To takie moje przemyślenia.
Pozdrowienia z urlopu z rancza w Brzuśniku. (koło Żywca)


Andrzej, Twoje uwagi są bardzo cenne, bo rzeczywiście problem może być poza dekoderem...
Miałem (niestety tylko raz) możliwość obsługi AMB na ich oryginalnym programie i zauważyłem, że korzysta on z serwera SQL, który działa "w tle". Ma to tę zaletę (piszę dla laików), że nawet jeśli system przejdzie do jakiegoś innego wątku (czyli deaktywizuje Tablicę), wszystkie impulsy z dekodera i tak są zliczane i wrzucane do bufora. Po ponowej aktywacji Tablicy są one aktualizowane i wszystko działa OK. Mało tego, wyścig można zacząć bez przypisania poszczególnych transponderów do numerków startowych, a zrobić już w trakcie wyścigu. Wydaje się, że jest to optymalne rozwiązanie. Niestety sam program AMB jest tak bez sensu, że nie warto nawet o nim myśleć. Przerabiać nasz program na SQL to też nie taka szybka sprawa, pozostaje więc rzeczywiście zadbać o to, żeby system operacyjny pracował na "tip top" i nie "wyskakiwał" z Tablicy". Trzeba zidentyfikować, JAKIE komunikaty się pojawiają i spowodować, żeby się nie pojawiały (odkrywcze, co?) :lol:.

Pytanie do Pana Jerzego, jeżeli to czyta (lub do Michała): czy nasz program zapisuje sobie gdzieś poszczególne "piknięcia", czyli zczytane kody transponderów? I w jakim języku jest pisany?

Pozdrówka.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Ostatnio edytowano 01 sie 2010, 13:35 przez Pitt, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sie 2010, 08:03 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
gdzie mozna obejrzec wyniki zawodow?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2010, 05:51 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 00:46
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Witam

http://www.fsrvho.fora.pl/nasze-wyscigi ... .html#7070

podeślij adres e-mail dostaniesz w innej formie.

Pozdrawiam
Marek

_________________
MAREK POL-455
marko52@konin.lm.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2010, 08:00 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
Cytuj:
Witam

http://www.fsrvho.fora.pl/nasze-wyscigi ... .html#7070

podeślij adres e-mail dostaniesz w innej formie.


Dzieki, tego mi wystarczy ))


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL