Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 kwi 2024, 18:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 09 maja 2012, 09:30 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Pokażę , Tomuś, na pewno pokażę. Ale chwilowo nie jestem upoważniony, bo nie do mnie korespondencja w tej sprawie była kierowana. Choć o wszystkim wiem. I jak napisałem pogadamy na zawodach. A jeżeli chodzi o ścisłość, to ja myślę, że my jako organizatorzy zawodów we Wrocławiu, w zasadzie nie mamy obowiązku proszenia Ciebie ,czy nawet zarządu do jakich rozgrywek pucharowych będziemy zgłaszać nasze zawody. I tak jak napisałeś: możemy sobie wystartować nawet w wyścigu pokoju, jeżeli taka będzie nasza wola. I znowu napiszę dosadnie: Nie Ty będziesz nam dyktował co mamy robić z naszymi zawodami. Zwłaszcza ,że nie dostaliśmy na nie żadnych pieniędzy od LOKu czy od sekcji. Robimy je własnymi siłami i z pomocą SPONSORÓW, których sami znaleźliśmy i którzy udzielili nam bardzo wydatnej pomocy. Więc nie pisz i nie mów mi (nam) jakie kroki mamy robić i kogo informować. I jeszcze jedno. W zeszłym roku był organizowany puchar CEC. Organizatorzy zwrócili się do nas ( czyli do Wrocławia) o udział w tamtym pucharze. Odstąpiliśmy i do pucharu CEC zgłosił się Kraków. Czy były jakieś dywagacje na ten temat? NIE. Zgłosił się i już. Dowiedziałeś się tym w informatorze zawodów i wystarczy. I my też tak zrobiliśmy> Jest informacja w informatorze wrocławskich zawodów? JEST. Więc informacja była i to na długo przed czasem. Obowiązek informacji został dopełniony. Chcesz w nim startować, to startuj , a jak nie to nie. Twoja wola. I tyle. I nic tu nie było załatwiane na gębę, jak piszesz, tylko raczej pisemnie. Do do Niemiec i Czech daleko i głos nie doleci... A dokumentacja tego załatwiania jest... :wink: A,że Ty nic o tym nie wiedziałeś , to nie jest, to moja wina. I na koniec: ja w Twoje zawody się nie " wtryniałem" :) Więc i Ty Tomek sobie odpuść
Do zobaczenia na zawodach.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 maja 2012, 16:25 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 08:55
Posty: 139
AndrzejC napisał(a):
Pokażę , Tomuś, na pewno pokażę. Ale chwilowo nie jestem upoważniony, bo nie do mnie korespondencja w tej sprawie była kierowana. Choć o wszystkim wiem. I jak napisałem pogadamy na zawodach. A jeżeli chodzi o ścisłość, to ja myślę, że my jako organizatorzy zawodów we Wrocławiu, w zasadzie nie mamy obowiązku proszenia Ciebie ,czy nawet zarządu do jakich rozgrywek pucharowych będziemy zgłaszać nasze zawody. I tak jak napisałeś: możemy sobie wystartować nawet w wyścigu pokoju, jeżeli taka będzie nasza wola. I znowu napiszę dosadnie: Nie Ty będziesz nam dyktował co mamy robić z naszymi zawodami. Zwłaszcza ,że nie dostaliśmy na nie żadnych pieniędzy od LOKu czy od sekcji. Robimy je własnymi siłami i z pomocą SPONSORÓW, których sami znaleźliśmy i którzy udzielili nam bardzo wydatnej pomocy. Więc nie pisz i nie mów mi (nam) jakie kroki mamy robić i kogo informować. I jeszcze jedno. W zeszłym roku był organizowany puchar CEC. Organizatorzy zwrócili się do nas ( czyli do Wrocławia) o udział w tamtym pucharze. Odstąpiliśmy i do pucharu CEC zgłosił się Kraków. Czy były jakieś dywagacje na ten temat? NIE. Zgłosił się i już. Dowiedziałeś się tym w informatorze zawodów i wystarczy. I my też tak zrobiliśmy> Jest informacja w informatorze wrocławskich zawodów? JEST. Więc informacja była i to na długo przed czasem. Obowiązek informacji został dopełniony. Chcesz w nim startować, to startuj , a jak nie to nie. Twoja wola. I tyle. I nic tu nie było załatwiane na gębę, jak piszesz, tylko raczej pisemnie. Do do Niemiec i Czech daleko i głos nie doleci... A dokumentacja tego załatwiania jest... :wink: A,że Ty nic o tym nie wiedziałeś , to nie jest, to moja wina. I na koniec: ja w Twoje zawody się nie " wtryniałem" :) Więc i Ty Tomek sobie odpuść
Do zobaczenia na zawodach.
A.C.

Ja powiem tylko jedno, jest Regulamin rozgrywek i będzie stosowany bez żadnych odstępstw...skończyłem, dalsza dyskusja z Tobą jest bezcelowa.
pozdrawiam Tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2012, 02:01 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2007, 01:29
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
REGULAMIN ROZGRYWEK
SEKCJI MODELARSTWA FSR VHO
§3.RANKING
4. Zawodnik startujący w klasie FSR V 3,5 Standard nie może być
klasyfikowany w innych klasach FSR V na jednych zawodach (dotyczy to też
finału Mistrzostw Polski). W takim wypadku zawodnik klasyfikowany będzie
w rankingu Mistrzostw Polski tylko w klasie, w której startował w Zawodach
Finałowych Mistrzostw Polski. Aby startować w Rundzie Finałowej
Mistrzostw Polski musi być spełniony warunek startu w przynajmniej jednej
Rundzie Eliminacyjnej Mistrzostw Polski w nowo wybranej klasie.


Ze względu na zbyt ogólne i nieprecyzyjne opisanie zagadnienia Zarząd przedstawia obowiązującą interpretację powyższego przepisu.

Zawodnik startujący w klasie FSR V 3,5 Standard nie może być klasyfikowany w innych klasach FSR V na jednych zawodach, ale może startować i innych klasach na jednych zawodach lecz musi przy rejestracji zgłosić czy startuje w Standardzie czy innej klasie V. Jeżeli wybierze STD to starty w innych klasach V traktowane są jako starty „szkoleniowe” i nie otrzymuje punktów do rankingu. Analogicznie jeżeli zdeklaruje start w klasie wyczynowej V to może kontynuować starty w klasie std ale bez punktów. Jeżeli zawodnik nie zdeklaruje się to automatycznie przyznaje się punkty tylko w klasie STD. Zawodnik nie traci prawa do dyplomu i nagród we wszystkich klasach jakich startował. Deklaracja wyboru klasy dotyczy tylko danych zawodów na następnej rundzie można zadeklarować inaczej. Przy zmianie deklaracji klasy zawodnik może mieć liczone punkty do rankingu w klasie STD jak i wyczynowej V, jednak do końcowego rankingu zaliczą się mu punkty z zadeklarowanej klasy w rozgrywkach finałowych. Z rankingu klasy z której zrezygnował zostanie wykreślony a ranking nie będzie przeliczany.


Pozdrawiam Komandor
Marek Zelech

_________________
Prezes Związku Sportowego Modelarstwa Wodnego w Polsce
http://fsrpolska.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2012, 07:31 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
I wreszcie mądre słowa... :D . I o nic innego nie chodziło.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2012, 15:33 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
wcale nie wiem,
ciekawe jak będzie z przepływem informacji, powstanie bałagan w rankingu i okazja do kombinacji
a oprócz tego taka interpretacja dzieli zawodników na rownych i rowniejszych
chyba nie tak mialo być przy powstawaniu klasy standart
jakos to co Tomek pisal jest dla mnie bardziej sensowne i uczciwe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2012, 07:21 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, 02:33
Posty: 102
Lokalizacja: TYCHY
nie miało tez byc tak zeby w std senior było prawie 3 razy wiecej zawodników niz w junior. ale nic. tania klasa dla najmłodszych, tija :/.

_________________
pozdrawiem AdamM POL-593

Modelarnia TYCHY, FSR Team Tychy

<---- Wino słodkie jak ja :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2012, 08:35 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
Ad V15am, żle liczysz
Mamy w std. 2 kadrowiczów,i jednego zawodnika z Niemiec - odliczając ich to stosunek wynosi 7:1
Ale skoro zarząd daje mozliwość wyboru rankingu, to my tez chcemy.
Zawsze będzie problem z zawodnikami V15 junior, ale skoro mozna wybierać ranking, to my /Piotrek/ chcemy być liczeni w V15 senior, ponieważ:
-stanąć na pudle V15 senior w tak doborowym towarzystwie było dla nas zaszczytem i jednocześnie podsumowaniem kilku już lat startów w V15. Chcemy mieć możliwość obrony tytułu vice.. .
-nie ujmując nic pozostałym juniorom /jeden już jest jednym z najlepszych na swiecie, drugi za chwilę zrobi to samo/ to jednak wolimy być np.na 10 wsrod seniorów niz 1-3 na 3 wsrod juniorow, tym bardziej, ze ranking juniorów "pojawia sie i znika"
- jako,ze zarząd jest już na zawodach, a chcę "zdążyć" przed startem, zapytanie o klasyfikację Piotra w V15 zrobię ustnie/pisemnie u komandora.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2012, 09:01 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, 02:33
Posty: 102
Lokalizacja: TYCHY
fajne zawody szkoda ze pogoda nie bardzo dopisała no ale trudno.
jedynie o czym nie moge nie powiedziec to fatalne wyławianie modeli.
moze to brak obycia z woda załogi a moze problemy sprzętowe (chyba czas na nowy silnik albo jakąś uzywke w dobrym stanie)

_________________
pozdrawiem AdamM POL-593

Modelarnia TYCHY, FSR Team Tychy

<---- Wino słodkie jak ja :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2012, 09:08 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Jako sędzia główny i jeden z organizatorów tych zawodów, zadecydowałem o rozdziale juniorów i seniorów. Przede wszystkim chodziło o podział nagród. Co do rankingu to nie jest to sprawa sędziego.
Napisałeś Krzysiek:
-stanąć na pudle V15 senior w tak doborowym towarzystwie było dla nas zaszczytem i jednocześnie podsumowaniem kilku już lat startów w V15. Chcemy mieć możliwość obrony tytułu vice.. .
nie ujmując nic pozostałym juniorom /jeden już jest jednym z najlepszych na swiecie, drugi za chwilę zrobi to samo/ to jednak wolimy być np.na 10 wsrod seniorów niz 1-3 na 3 wsrod juniorów, tym bardziej, ze ranking juniorów "pojawia sie i znika"
Moim zdaniem wszyscy nasi juniorzy startujący wyczynowo są klasą dla siebie. I najwyższą czołówką w naszym sporcie. I jeszcze pokażą. I to dla seniorów zaszczytne powinno być to,że czasem udaje im się z tymi juniorkami wygrywać :D A co do punktacji i rankingu to dla mnie osobiście jest to mniej ważna kwestia. Ale skoro chcecie inaczej to nam to jest obojętne. To jest sprawa zarządu. jak ustalą tak będzie.
Co do wyławiania to sam Adam wiesz ,że nie jest to takie proste i przy tej pogodzie nawet bardzo trudne. I Ci chłopcy na łodzi starali się jak mogli. A Tadziu mówił trza było nie stawać... I problemu z wyławianiem by nie było :D O nowym silniku myślimy i może coś się w tym temacie wymyśli. Bo ten "gromadzki" to już totalny złom i do obsługi zawodów już dawno się nie nadaje.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2012, 18:39 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
Cytuj:
Jako sędzia główny...
moze wiedziec gdzie mozna poogladac wyniki zawodow? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2012, 21:18 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Wyniki niezależnie od sprawnie działającego systemu muszą zostać zweryfikowane. I właśnie są sprawdzane. Ogłoszone zostaną albo dziś jeszcze, albo najpóźniej jutro na stronie sekcji. Oczywiście na tej stronie także.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2012, 19:19 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 04 lut 2006, 01:36
Posty: 60
Lokalizacja: Gliwice/S. W.
Witam
Zapraszam na stronę www.fsrvho.pl
W zakładce "Terminarz zawodów" umieszczony został plik z wynikami do przeglądania w programie oraz tradycyjny plik w formie PDF.
Ranking ruszy wkrótce.
Pozdrawiam
Sz.M.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2012, 21:05 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
A na naszej stronie, wyniki są tu:
http://www.fsrv.wroclaw.pl/files/2012/K ... W_2012.pdf
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 maja 2012, 22:55 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 11 lut 2007, 13:06
Posty: 19
Panowie a gdzie jakas fotorelacja z imprezy pozdr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2012, 22:33 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 04 lut 2006, 01:36
Posty: 60
Lokalizacja: Gliwice/S. W.
Witam
Galeria na stronie www.fsrvho.pl
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL