Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 kwi 2024, 23:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 wrz 2012, 16:08 
Offline
Kozak
Kozak

Dołączył(a): 10 sie 2009, 20:55
Posty: 596
Obliczyłem tylko seniorów w Krakowie, budżet na organizacje zawodów zwiększył by się o 330 zł Ok. 24 zawodników ma więcej niż jeden model.

Pozdrawiam Waldek Wilczyński.


Ostatnio edytowano 12 wrz 2012, 16:20 przez Wilwaldi63, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 wrz 2012, 16:19 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 17 lis 2006, 16:28
Posty: 195
Dawno mnie tu nie było.Ale w tej sprawie zabiorę głos, bo mam chyba do tego moralne prawo, jako organizator największej, najstarszej imprezy międzynarodowej w naszym kraju. Kiedy, kiedyś dostawaliśmy dotacje z ZG i Zarządów okręgowych, nie było potrzeby dusić kasę od zawodników, ale te czasy minęły bezpowrotnie i nie ma innej możliwości, jak utrzymać składki startowe na jakimś tam poziomie. I od tego nie ma już odwrotu. I tu, teraz to wszystko będzie zależało od poziomu cen, jakie zastaniemy w przyszłym roku. Jeżeli w śród nas są ludzie, którym się wydaje inaczej, są w bardzo wielkim błędzie. Zasada jest prosta: aby jedni się dobrze bawili, inni muszą ciężko pracować. A mam tu na myśli cały sztab organizacyjny zawodów. I nie jest to tylko praca na samych zawodach, ale wiele miesięcy wcześniej .Od 22 lat latam za zawodami w Jaworze, na których jeszcze nie zarobiłem ani 10groszy. I nie znaczy to, że innym zapłata się nie należy. A opłat jest tyle, że głowa siwa się robi jak przychodzi rozliczenie. Z ludźmi za pomoc,za puchary, znaczki, dyplomy, materiały biurowe, obsługę wyławiającą modele, sędziom sprzątaczom, ubezpieczeniom imprezy, zaproszeniom vipów. Ktoś, kto to robi, wie dokładnie jak to wygląda, a ci, co się tylko bawią, znają tylko własne koszty. Koledzy, nie da się inaczej dzisiaj. Nikt za darmo nie pracuje. Nawet w gębę trudno za darmo dostać. Mnie najbardziej zbulwersowało poparcie obniżenia zawodnikom obcokrajowcom startowego do poziomu naszych opłat. A ta, właśnie różnica pozwalała zaspokoić potrzeby finansowe naszych zawodów. Najbardziej krzyczeli ci ,którzy sami tam, becalowali krocie bez mrugnięcia oka.To się musi zmienić, o ile ma to przetrwać i utrzymać się na jakimś tam poziomie.
A co do mojej imprezy, prądu i kibelka wam nie zabraknie :lol:
Z pozdrowieniem
Władek Olanin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 wrz 2012, 17:35 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
cytuję
"Obliczyłem tylko seniorów w Krakowie, budżet na organizacje zawodów zwiększył by się o 330 zł Ok. 24 zawodników ma więcej niż jeden model.

Pozdrawiam Waldek Wilczyński."

zgadzam się tylko z tym, że 24 zawodnikow mialo więcej niż 1 model.
5 modeli miał 1 zawodnik 5*1*10 =50
4modele miał 1 zawodnik 4*1*10=40
3 modele mialo 4 zawod. 3*4*10=120
2modele mialo 18 zawod. 2*18*10=360
1model miało 33 zawod. 1*33*10=330
czyli w/g Twojej stawki organizator dostałby razem 900zł

w/g startowego Ci sami seniorzy realnie zapłacili 2850zł
57 zawodników po 50 startowego
NAUCZ SIĘ LICZYĆ


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 wrz 2012, 19:13 
Offline
Kozak
Kozak

Dołączył(a): 10 sie 2009, 20:55
Posty: 596
Według mnie, powinien zapłacić tylko za jeden model jeżeli posiada dwa modele bo za jeden zapłacił wpisowe.Przepraszam jeżeli mnie żle zrozumiałeś. A jeżeli posiada trzy to dopłaca za dwa .

Pozdrawiam Waldek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 wrz 2012, 19:21 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
Nigdzie nie widzialem i to jest napewno wielka tajemnica ile kosztuje organizacja zawodow dla 100 zawodnikow... po prostu te sume podzielic na 100 i juz masz startowe! Bo zawsze slysze od zawodnikow ze za duzo i od organizatorow ze za malo placa... ))


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 wrz 2012, 20:13 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
faktycznie przy takim liczeniu to pewnie mogło Ci wyjść to co pisałeś, mi jednak taki sposób nie przyszedł do glowy /a nie opisaleś tego/, bo my placimy od zawodnika a reszta europy od łodki -z mariazem obu systemów ja się nie spotkalem.

nie zmienia to faktu, ze przeciwny będę wszelkim zmianom podnoszącym koszty.
Bo sluszne jest zapłacić sekcyjne, trzeba dać więcej organizatorowi, kupić lepszą srube czy silnik, bo inaczej zostaniemy jako kraj w tyle, a ropa drozeje ......
I w tym momencie koszt zawodow w przyszłym roku wzrośnie z 500 do 700zł /jak poskładamy wszystkie podwyzki do kupy/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 wrz 2012, 20:53 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 17 gru 2009, 22:55
Posty: 195
witam
Wiadomo że organizacja zawodów będzie coraz wyższa,dlatego moim zdaniem należy zrezygnować z pucharów (tylko na M.P.) tylko dawać dyplomy (koszt okolo 5 zl ).Natomiast co do oplat, za 1 model 40 zl i każdy następny + 10 zl .Juniorzy powinni placić polowe tej stawki lub tylko 20 zl niezależnie od ilości modeli,bo to nasza przyszlość.

Pozdrawiam Piotr Gajek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 wrz 2012, 22:42 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 19 wrz 2008, 20:21
Posty: 135
Witam , bardzo chętnie oddam przyszło-rocznemu organizatorowi eliminacji lub M.P. klas FSRVHO
dwa kartony po telewizorach [ starych , nie płaskich ] ładnych , zadbanych pucharów tj.ok.50-ciu sztuk. Trzeba wykonać tylko nowe tabliczki.

P.S. Oczywiście nieodpłatnie.

Dziergwa Ryszard


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL