Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 kwi 2024, 23:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 sty 2014, 09:09 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 30 mar 2006, 22:23
Posty: 67
Witam.Kolego Adamie co byś powiedział jakby Polska zgłosiła organiazcje M.ś w klasach FSRVHO w Bełchatowie od 17 - 31 08 2014 w Bełchatowie.Czekam na wypowiedż Twoją oraż innych zawodników z Polski.
Menadzer Sportu Zbigniew Ciećwierz
P.S. TEL.510 088952 email modelarstwo.zgwarszawa@lok.org.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2014, 18:40 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Jak mam to odebrac. Jest to sondowanie, albo oficjalna oferta?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2014, 20:24 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
Naviga wypowiedziala sie jasno: w 2014 roku Mistrzostw Swiata nie bedzie! To co ma byc w Belchatowie???


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2014, 21:53 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 lut 2006, 23:13
Posty: 167
Kolego Zbyszku.Chciałbym się zapytać skąd LOK miałby fundusze na MŚ jeżeli na nasze polskie zawody nie ma ani jednej złotówki.Z poważaniem Maciej Szymański.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2014, 09:46 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 30 mar 2006, 22:23
Posty: 67
Witam.Jakbym nie miał możliwości pozyskania kasy to bym nie pisał czekam na pismo z Navigi.
Szanowni koledzy nastąpiły zmiany na szczeblu BZG LOK mamy nowego dyrektora Pana Dariusza Brążkiewicza.Powinno być lepiej. Z poważaniem Zbigniew Ciećwierz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2014, 20:54 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Po tym wszystkim co niektorzy funkcjonariusze Navigi wraz z prezydentem zrobili, nie wiem czy to jest dobra idea zaproponowac Navidze zorganizowanie teraz MS.
W pierwszym rzedzie czy nie jest juz za pozno, dalej, jaki klub/ kluby podejma sie organizacji mistrzostw.
Wydaje mi sie, ze jezeli mozna uzyskac jakas dodatkowa kase, to powinny ja otrzymac kluby organizujace zawody w tym roku.
O MS mozna by pomyslec spokojnie i sprobowac organizacji w roku 2016. Byloby duzo czasu na przygotowanie i dobra organizacje.
Czasami i przyslowia maja swoje dobre znaczenie " Co nagle to po diable".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2014, 17:40 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
AdamC napisał(a):
Po tym wszystkim co niektorzy funkcjonariusze Navigi wraz z prezydentem zrobili, nie wiem czy to jest dobra idea zaproponowac Navidze zorganizowanie teraz MS.
W pierwszym rzedzie czy nie jest juz za pozno, dalej, jaki klub/ kluby podejma sie organizacji mistrzostw.

Adam, mnie osobiście nie interesuje, co nam funkcjonariusze NAVIGI zrobili. Mnie interesuje tylko i wyłącznie to, żeby mój syn mógł wystartować w mistrzostwach świata. I to jest dla nas cel nadrzędny. Po to buduję nowe łodki, po to się "zbroimy",żeby mógł po ścigać się z najlepszymi i ewentualnie jak Bozia pozwoli, wygrać :rogal: . Polityka tak w NAVIDZE jak i w naszym pełnym zajadłości i nienawiści, grajdołku dawno już przestała mnie interesować. Mam syna i nim się przede wszystkim zajmuję.
Zostałem zapytany(z resztą, nie tylko ja) o to, czy zawody rangi MS w Polsce to dobry pomysł? WG MNIE TO JEST BARDZO DOBRY POMYSŁ. I ja chętnie w tym pomogę. Jeżeli ten projekt wyjdzie to ja osobiście będę z tego powodu bardzo zadowolony. Jednak, na razie, ani nie jestem organizatorem, ani nie wiem więcej, niż inni
Co do władz NAVIGI, to nie mnie roztrząsać, czy zrobili dobrze ,czy źle... W Niemczech szefem NAUTICUSA jest też szef całej NAVIGI, więc Wy jako zawodnicy zrzeszeni w Waszym związku spowodujcie, to .żeby te Wasze władze zmienić. I będzie po problemie.
Nie jestem także za tym,żeby tworzyć nowe stowarzyszenie, bo jak znam życie, to wpadniemy z deszczu pod rynnę...
Moim zdaniem lepiej przewietrzyć stare struktury, niż tworzyć nowe pod kierownictwem człowieka, do którego-powiedzmy sobie szczerze- nie wszyscy mają zaufanie.
Co do organizacji samych zawodów w Polsce, to ja myślę, że one na pewno się udadzą, tak jak udały się poprzednie.Ponoć w historii MS i ME, nie było lepiej zorganizowanych zawodów od imprez w Bełchatowie. Jeżeli jednak te zawody miały by zostać w Polsce rozegrane, to ja widzę tylko i wyłącznie JEDEN termin, ten tradycyjny, czyli koniec lipca, początek sierpnia. W innym przypadku dopiero zrobi się bałagan i nie będzie to dobre dla nas wszystkich.
No i oczywiście, moim zdaniem, rozdzielenie klas V od H i O to będzie zbrodnia na FSRach. To będzie gwóźdź do trumny kategorii H i O w Europie. Jeszcze się o tym przekonacie...
Andrzej

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2014, 19:30 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 sie 2010, 11:00
Posty: 132
Witam
Panie Andrzeju
a może się zastanowić nad tym wszystkim
- jak większość osób z FSR chce powołać nowe stowarzyszenie i wyjdzie z LOK to z kim Pan zrobi te mistrzostwa
- jeżeli większość federacji krajowych wyjdzie z Navigi do FSR world to dla kogo będą te mistrzostwa(oby nie wyszła nam moskwa 1980)
- czy LOK spełnił wymogi postawione przez ministerstwo sportu? bo jak nie to to chyba będzie lipa z jego działalnością jako zwiazku sportowego.
Pozdrawiam Wojciech O.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2014, 20:50 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
Cytuj:
No i oczywiście, moim zdaniem, rozdzielenie klas V od H i O to będzie zbrodnia na FSRach. To będzie gwóźdź do trumny kategorii H i O w Europie...


Lipiej niech H i O zabija wszystkich? Juz jest 5 klas tylko FSRV(3.5, 7.5, 15, 27, 35)! Nawet mistrzostw Polski nie da sie zrobic w weekend a MS wydluzyli sie do dwuch tygodni! Jak H i O nie dadza rady samodzielnie (a ja wierze ze to nie umrze) to ONI zabija gwozdz do trumny wszystkich FSR!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2014, 21:06 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Andrzej, czy ciebie popiescilo?!!
Czy nie interesujesz sie co sie dzieje na swiecie. Chcesz aby twoj syn wystartowal na MS? Ale na jakich? Naviga powiedziala ze w tym roku MS nie bedzie. A to wiekszosci modelarskiej braci nie podoba sie. Dlatego tez jest zalozona nowa organizacja FSR-World ktora bedzie sie tylko zajmowala klasami FSR. I ta nowa organizacja organizuje MS w tym roku. Malo tego ta nowa organizacja przygotowuje rowniez ME w przyszlym roku, czego Naviga juz dawno zaniechala. Coraz to wiecej panstw wstepuje do nowej organizacji.
A co z Polska? Polska a wlasciwie LOK chce zorganizowac wlasne MS. Tak to mozna nazwac "wlasne" bo ile krajow przyjedzie na te polskie MS, jezeli 2 tygodnie wczesniej beda rozegrane MS pod nowa organizacja.
Chcesz dobrze dla twojego syna? Slusznie. Daj mu szanse scigania sie z najlepszymi, a nie z kilkoma przecietnymi modelarzami.

Wiesz dobrze (patrzac sie na polska polityke) ze zmienienie wladzy nie takie proste jest. Kto jest u koryta ten bedzie sie pazurami trzymac u niego. Dlatego raczej cos swojskiego stworzyc, bez wielkiej polityki. Owszem organizatorem jest Banaszak, ktory to ma rozne maniery (to jest powszechnie znane), ale nie on sam bedzie mial prawo glosu. Planowane jest 7 czlonkowe przedstawicielstwo, ktore bedzie podejmowalo decyzje.
Andrzej, obudz sie, spojrz na ta cala sytuacje obiektywnie. Nastal czas przemian, i sprobuj sie do tego dostosowac.
To jest tylko rada z mojej strony, zrobisz tak, jak uwazasz za sluszne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2014, 00:01 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Adam, ledwie J.B ogłosił ,że chce robić nowy związek a Ty już za nim... minęło raptem 3 tygodnie, a tu rewolucja. Nowe idzie. A czy idzie to jeszcze zobaczymy. Ja osobiście temu wszystkiemu z dystansem się przyglądam, co nie znaczy ,że na zawody organizowane w Dessau nie pojadę, i nawet chętnie przy nich pomogę. Ale też gotów jestem się założyć, że jeżeli NAVIGA zmieni zdanie, co do MS, to ogół zawodników do Dessau nie pojedzie.To jest oczywiście tylko moje zdanie :) i moim zdaniem wszystko to robione jest dla "kasy" i to widać gołym okiem. Najwyżej póżniej będziemy mieli nowe "stowarzyszenie" i tyle. Mnie to w zasadzie jest obojętne i jak myślę 90% fsrowców też tak myśli. Za długo ,żyję na tym świecie, żeby tak od razu uwierzyć we wszystko co się pisze tu i tam. Wcześniej juz napisałem: poczekamy zobaczymy. mnie w zasadzie jest wszystko jedno, czy będziemy jeżdzili na zawody NAvIGI, FSR ŚWIAT czy UIM. Ważne ,żeby takie zawody w ogóle się odbywały
----
Heniu, Jak ja bym był organizatorem takich zawodów, to zależałoby mi na na jak największej ilości zawodników, bo za tym idą większe fundusze ze startowego... Haarlem chce tylko V-łek, bo ma za mały plac na pomieszczenie wszystkich zawodników na polu. Innego powodu nie widzę.
I jeszcze raz powtarzam, Hydro i O-ffy staną się niszowymi kategoriami tak jak klasy F1-F3.
Wspomnicie jeszcze moje słowa.
Kol. Wojtku, w rodzinie jest już mistrz europy, to może być także mistrz świata... robimy wszystko z synem, żeby tak się stało :jezyk:
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2014, 12:36 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 sie 2010, 11:00
Posty: 132
Witam
Panie Andrzeju jeżeli chodzi o tego mistrza to była taka przenośnia :D
Natomiast jeżeli chodzi o przyszłość FSR, pieniactwo idt. to jezeli większość naszego środowiska FSR jest za "Modelsem" to chyba to coś znaczy i może jednak skorzystać z rady Adama C i przejrzeć na oczy dla dobra naszego środowiska.
Ja bym chciał usłyszeć odpowiedź na to pytanie:
czy LOK spełnił wymogi postawione przez ministerstwo sportu?
bo to chyba dla nas jest ważne.

Pozdrawiam Wojtek O.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2014, 14:19 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 30 mar 2006, 22:23
Posty: 67
Witam.Aktualnie prowadzone są rozmowy w Komisji Sejmowej w kierunku utrzymania sportów nieolimpijskich w Ministerstwie Sportu oraz przedłużenia członkostwa 17 związków w sporcie. Z poważaniem Zbigniew Ciećwierz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2014, 19:10 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
To jest wlasnie najgorsze w tym przypadku - "poczekamy, zobaczymy" albo "mi jest obojetne, ja chce tylko jezdzic z moimi lodkami". Tak rewolucja jest, i nie od 3tygodni, ale od czasu jak Slowenia odmowila MS, a Naviga ma w d..... nasze MS.
Banaszak jest taki jaki jest, ale bez takich ludzi by sie nic nie dzialo. Kiedy byly ostatnie ME? Juz nawet nie mozna sobie przypomniec. Teraz odpadaja MS. Gdyby kazdy mial takie podejscie do sprawy jak ty, to w niedlugim czasie musiala by Naviga zamknac pare klas FSR z braku odpowiedniej ilosci ludzi na ogloszenie mistrza swiata.
Nowy zwiazek ma byc tylko dla ludzi FSR. Oczywiscie chodzi tutaj i o kase, o nasze pieniadze ktore beda wydawane tylko na nasze cele, i napewno beda dobrze i przejzyscie kontrolowane. Do teraz rowniez nasze pieniadze byly uzywane dla innych sekcji i na "sluzbowe" wyjazdy ludzi na gorze. Tego nie potrzebujemy.
A jezeli juz ktos przy okazji bedzie robil kase, to niech robi. Jak organizacja bedzie w porzadku i wszyscy beda zadowoleni to niech ludzie zarabiaja, na tym polega interes.
Odnosnie Dessau, to faktycznie nie wszyscy tam przyjada, ale napewno bardzo duzo swiatowej czolowki.
Aktualnie sa prowadzone rozmowy rowniez z UIM o mozliwosci przynalezenia, ale tylko z warunkiem ze sami bedziemy decydowac u sprawach FSR.
Osobiscie widze w tej calej akcji pewna kozysc dla naszego sportu, co bardzo lezy mi na sercu, i z tego wzgledu popieram inicjatywe Banaszaka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2014, 12:15 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Adam, czas na zmiany nadszedł, niewątpliwie. Ale ja bym chciał, żeby te zmiany odbyły się bez wojen i kłótni. A na to się zanosi. Już padają deklaracje, że albo ta, albo tamta organizacja. Że zawody, albo tylko te, albo tylko tamte. Dla mnie to jest nie do przyjęcia. Moim zdaniem NAVIGA nie padnie jak to sobie co poniektórzy myślą. Nasz LOK też nie padnie. Bez FSRów, obie organizacje na pewno będą dalej działać. A my wszyscy będziemy malutkim stowarzyszeniem, z którym nikt nie będzie się liczył. Żaden sponsor nie da złamanego grosza na coś, co w skali całego światowego modelarstwa będzie jakimś, bardzo malutkim tworem. I będzie tak nie tylko na świecie, ale i u nas. Jeżeli czytasz,a czytasz to, co pisze się na forach, to wiesz, że nie tylko ja mam takie wątpliwości. I wcale nie jest takie pewne,że wszyscy pójdą za nową organizacją. Jak jeszcze do niedawna była ankieta na stronie Kleffa, to wcale nie było takie pewne ,czy wszyscy, nawet w Niemczech chcą nowego. Ostatni wynik póki nie zniknęła, to było 17 do 38 za Navigą. Wszystkim tym, co najgłośniej krzyczą, obrażając przy tym oponentów, wydaje się ,że mają rację. Ale w skali ogólnej to jest ich w sumie niewielu. Nie wypowiedzieli się, ani Norwegowie, ani Rosjanie, ani wiele innych członków stowarzyszenia. Ja to widzę inaczej. Robimy zawody, gdzie wszyscy przyjeżdżają, robimy naradę, i wszyscy decydują co dalej. A tak zrobiła się światowa "zadyma" bo dwóch facetów się nie lubi... I zapewniam Cię Adam ,że nie tylko ja tak myślę. Wiesz ,że z tutejszych, mam chyba najlepsze kontakty z kolegami z zagranicy. Korespondujemy i rozmawiamy bardzo często. I na prawdę wiem co wielu tu i tam myśli. A,że nie mówią tego głośno? Bo także mają wątpliwości. Mówisz, będziemy decydować... Może i będziemy, ale w praktyce skończy się jak zwykle. Bo zawsze się tak kończy. A jak się nie skończy to bardzo będę się cieszył. Jeżeli sprawy potoczą się w kierunku stworzenia nowego stowarzyszenia i ta milcząca dotąd większość pójdzie tam, to i ja się do tego przekonam i nie z powodu, że będzie tam coś do "ugrania".
A na razie myślę,że trzeba się temu wszystkiemu spokojnie przyglądać, żeby zobaczyć w którą stronę to jeszcze, może pójść. I żeby była jasność: wcale nie darzę wielką sympatią NAVIGI, bo też mnie denerwują posunięcia szefostwa, które chyba pogubiło się w tym wszystkim, ale do tego nowego co może być, też wielkiego zaufania nie mam. Jednego jednak się boję,że koszt tej naszej zabawy może drastycznie wzrosnąć.A nawet na pewno wzrośnie. I nie wierz w cuda,że zaraz znajdą się chętni do organizowania ME, czy MS... Chyba ,że startowe wzrośnie od modelu, o kilkaset procent... Ale wtedy nawet nie trzeba będzie robić w poszczególnych krajach eliminacji tak jak teraz, bo na takie zawody pojadą tylko bogatsi, albo oszołomy, którzy pakują ostatnie pieniądze w ta zabawę. I będzie to zabawa bardzo elitarna... Czy o to chodzi?
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL