Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 kwi 2024, 21:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 sty 2014, 16:56 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Czesc Andrzej, ja i duzo ludzi nie ma nic przeciwko Navidze jako organizacji. Naviga zasluzyla na respekt za to co uczynila dla modelarstwa w przeciagu ostatnich 50 lat. W calym tym zamieszaniu chodzi o ludzi ktorzy momentalnie siedza na gorze Navigi i bruzdza na nieswoim polu, malo tego przyczyniaja sie aktywnie do upadku niektorych klas.
Oczywiscie ze Naviga Nauticus i LOK nie padnie. Niech sobie dzialaja w swoich ulubionych dziedzinach, ale niech zostawia FSR-y w spokoju.
Mozliwe ze bedziemy malym stowarzyszeniem, ale beda to sami FSR-owcy, ktozy beda jezdzic na wlasne zawody, bez placenia pieniedzy na inne cele.
Momentalnie finansujemy nasze potrzeby z wlasnej kasy. Te czasy kiedy otrzymywalismy dotacje juz dawno minely i "to se nevrati" jak mowil SP Bogdan Ludkowski.
Jest zupelnie mozliwe, ze poczatki beda ciezkie. Mozliwe ze beda rozgrywane zawody FSR-ow na 2 frontach. Ale chyba po krotkim czasie sytuacja przeleje sie na jedna szale. W koncu kluby beda musialy sie zdecydowac pod jaka flaga beda ich zawody zorganizowane.
To ze nasze hobby jest kosztowne, to wszyscy wiedza. Ale co w dzisiejszych czasach nic albo niewiele kosztuje? Sami wybralismy nasz sport, i nikt nas nie zmusza abysmy do niego wciskali ostatnie grosze. Kazdy wklada do niego tyle kasy na ile go stac. Ale o tym byla juz dawniej mowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2014, 21:00 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 lut 2006, 23:13
Posty: 167
Adam .Masz wielką rację!!!!!Maciek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2014, 23:11 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
I zanim w sprawie"apelu", co niektórzy zaczną znowu na mnie "psy" wieszać, poczytajcie sobie to co napisałem w dziale "sekcja".
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2014, 17:59 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
mysle ze to nie tylko konflikt niemiecki... moze tylko w tej czesci ze nie oddano MS dla J.Banaszaka. To jest ogolny kryzys Navigi. Zauwazylem to juz na moich pierwszych MS w Leno. Organizacja fatalna!!! Naviga nie robi zadnych wnioskow i nie szuka winnych. Majac na mysli smiesznie male startowe NIKT nie moze zrobic MS bez kasy. Skad ja wziac??? Valenje wlasnie dlatego odmowilo. W Navidze nikt nie widzi tych problemow i czekaja na cud! Nie pamietam zeby ktos napisal do nas od Navigi i poradzil by sie czy zwiekszyc startowe, rozdzielic MS dla FSRV i H/O. Ci zasluzeni panowie zbieraja pieniadze i NIC nie robia! Nie robia MS w 2014 roku i NIKT tam nie poddal sie do dymisji, nie spalil sie ze wstydu!!!
Mysle ze pogodzenie sie Niemcow nic tam nie zmieni. Moga zgodzic sie na MS 2014 u J.Banaszka lecz i to zadnych problemow na przyszlosc nie rozwiaze... nie wieze ze to mozna reanimowac. )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 maja 2014, 22:43 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 28 lut 2006, 23:15
Posty: 16
Witam Andrzejku,niestety trzeba sobie w końcu uświadomic,to że FSR-y to sport elitarny,a że przy okazji organizacje chcą uszczknąć coś dla siebie,to prawie norma nie tylko u nas-niestety, ja te Bełchatowskie mistrzostwa odchorowałem ,a także
moi modelarze od roboty podostawali "odcisków" nikt sie nie skarżył,czy dzisiaj by się znalezli tacy "wariaci"-Wątpię i dlatego
niestety to wszystko się chyli.Pozdrawiam-Janusz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 maja 2014, 23:22 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Drogi Kolego Januszu. Muszę Ci przyznać rację. Ale też wtedy były jakby, inne czasy. Wtedy nikt nie pytał, co organizacja (związek) może zrobić dla niego, tylko sam brał sie do roboty, żeby zrobić coś dobrego dla "organizacji". I były wyniki. Zrobiliśmy dwie najlepsze imprezy w historii MS i ME (choć paru zawistników ze świata twierdzi że nie). Ale zawsze się znajdzie malkontent, co powie, że "żarówki w kiblu nie było" . Trzeba to na klatę brać :) i robić swoje.
Ale niestety czasy się zmieniły. Dziś mamy erę internetu, gdzie każdy palant może bezkarnie napisać, to co mu do głowy przyjdzie. I pisze. I mamy to co mamy... Totalną "rozpierduchę", gdzie każdy chce być najważniejszy i tylko jego racja się liczy i może bezkarnie obrażać kogo chce. Niestety z przykrością muszę napisać, że już nie ma tej " PAKI" , która była jeszcze 15 lat temu . Przykre to jest, ale w dzisiejszych czasach, nikt bez interesu niczego już nie zrobi dla ogółu.
Biznes jest biznes. I niech każdy zrozumie to jak chce.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2014, 08:02 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
Archeolodzy znalezli najstarszy dotad papirus, liczy ponad 4000 lat! I tam pisza, ze czasy sie zmienily i mlodziez juz nie ta... :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2014, 11:48 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
O tym juz tez pisalem, ze czasy sie zmieniaja, i trzeba "leciec" z duchem czasu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 cze 2014, 11:43 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
[b]Naviga World Championship 2015 class FSR
In May I was in Hagenwerder (Görlitz) Germany for look over the place for the World Championship FSR 2015. The area is a small camping side with a lake, this lake is not so big but big enough for what we need, for training there is very close one lake. Inside the camping there are places, but not enough for all however outside the camping there are green fields where it is possible to stay. During the World Championship there will be a pavilion for the catering and this will be sponsor by the local brewery in the Town Görlitz, in this Town there are a lot of hotels. The Town Görlitz is a beautiful old place where the opening and close ceremony will be on the square inside the Town. For the meetings and banquet we have to go inside the brewery where they have special places for it. And so we have decided that Görlitz will be the place for the World Championship Class FSR august 01-15-2015.
In the first week we will run the FSR-V classes and in the second week FSR-H-O
The Town Görlitz is about 5-6 Km. from the camping in Hagenwerder.

With regards
Naviga Vice President Naviga Section Leader FSR
Peter Schaft
[/b]

No chyba juz nikt nie może mieć wątpliwości,że Mistrzostwa Świata NAVIGA się odbędą :D I to jest dobra wiadomość :jajcarz:
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 cze 2014, 15:15 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Tutaj można poczytać więcej :arrow: http://ne-stuff.blogspot.se/2014/06/naviga-fsr-worlds-2015-in.html :palacz:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 cze 2014, 20:06 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
pozyjemy zobaczymy... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 cze 2014, 22:06 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Ja bardziej się boję o te zawody w Dessau, bo tak po prawdzie, to zastanawiam się z kim kol. Jorg te zawody zrobi, bo jak Go znam, to On bardziej od świecenia oczami jest ,niż do konkretnej roboty. Na poprzednich miał starych wyjadaczy z Klubu RIESA. I Sorena, który wraz z nimi to zrobił A jak Ich zabraknie, a zabraknie, to ja myślę, że problemy mogą być,choć oczywiście nie muszą :placzek:
Ale jak to Heniu napisał : pożyjemy , zobaczymy :D
Bardzo mnie bawią te komentarze tych co w Hagenwerder nie byli, nie widzieli, nie pływali, ale już wiedzą, że wszystko będzie do kitu :jajcarz:
Ja myślę, że jednak nie będzie. Dobrze będzie... Jak ja bym miał taką EKIPĘ we Wrocławiu, to już dawno zrobiłbym nie jedne MS czy ME tylko kilka. Z takimi fachowcami az chce się coś robić. Widziałem Ich w akcji już wiele razy... I w zasadzie o organizację Mistrzostw Świata NAVIGA 2015 możemy byc spokojni. Uda się na 100% :D
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 cze 2014, 05:49 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
Cytuj:
Jak ja bym miał taką EKIPĘ we Wrocławiu, to już dawno zrobiłbym nie jedne MS czy ME tylko kilka

czasy sie zmienily... dzis mozna zaprosic kazda ekipe i byle skad, najlepsza! Jasne ze to kosztuje i wszystko zalezy od kasy! Ale juz w zeszlym wieku tak robiono na MS modeli kolowych i te MS zorganizowane byly tak, jak jeszcze do dzis nie widzialem tego u nas.

P.S. Shaft bardzo akcentuje otwarcie zawodow w ratuszu i bankiet. Akurat to, co mnie interesuje najmniej. A ze na prawej gornej jak stana 2 modele i lodz nie da rady tam sie przecisnac, dla Shafta jest zecza drugozedna... taki tor nie dla MS!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 cze 2014, 15:24 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Andrzej, wiesz ze tam bylem, i moge tylko potwierdzic te - jak bys powiedzial - "pesymistyczne" wypowiedzi.
W prawo na gorze jest CIASNO. Dla hydra i offshora jest tak akurat na precyzyjne plywanie. Ale zeby wypuscic model troszeczke poza kurs, to bedzie niektorym zawodnikom sprawialo wielkie klopoty.
To jest moja ocena toru. Wydaje mi sie ze to nie jest woda na MS.
Naviga chce koniecznie przeprowadzic te zawody bo jest pod "cisnieniem". Wiec obojetne jaka woda, byleby cos bylo. Poprzednie zapowiedzenie 2 mozliwosci organizacji MS nie doszlo do skutku, (Duisburg odpadl) wiec pozostal tylko Hagenwerder.
I te MS beda przeprowadzone NA SILE, bo chodzi przeciez o presti Navigi. (zupelnie jak w polityce).
Z przeproszeniem, zygac mi sie chce.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 cze 2014, 17:21 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Adam, w Słowenii byłeś? I co, tam wtedy miejsca było jeszcze mniej. w Norwegii to samo ( sam wyparkowałem). Więc nie zniechęcaj, bo wiesz dobrze ,że nie o wodę tu idzie. A najlepiej było w Leno, przy za przeproszeniem, kupie gnoju, ze smrodem i muchami jak szerszenie i z jednym prysznicem. na klepisku ekipa spała! I to Wam pasowało. Adaś sam dobrze wiesz, że jak trasę przesuną o 15 metrów, to miejsca będzie dosyć. Defetyzm siejesz i tyle. A pomyśleli co poniektórzy, że jeszcze w życiu nie mieli takiej imprezy tak blisko i tanio? Ludzie PALMA wam odbiła i tyle. I tak sobie myślę, ,że tym co już teraz widzą same minusy, gdyby ta nowa organizacja w tym miejscu zawody zrobiła, to same plusy by widzieli. A woda byłaby super. Nie za mała , tylko "kameralna" :jezyk: . Z resztą przymusu wg mnie nie ma, Jak kto chce może nie jechać. Ja w każdym razie wiem ,że ta woda nadaje się do organizacji MS bo po pierwsze: Byłem tam, widziałem to miejsce, a po drugie ścigaliśmy się tam. A w końcu znam się na tym, i jakby ta woda była do kitu to pierwszy bym o tym napisał! I na pewno pojedziemy z synem na te mistrzostwa... i tyle.
Adam, jaki prestiż, jaki prestiż.... I co na siłę? Sorena znasz, normalny, spokojny facet, od polityki trzyma się z daleka. Robi z ekipą zawody, bo chce i lubi. A,że mu nie po drodze z tym nowym, to myślę, że trzeba to uszanować.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 116 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL