Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 kwi 2024, 21:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 04 lut 2014, 23:59 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 wrz 2006, 20:41
Posty: 120
Lokalizacja: Hannover
!! Nowy zawodów !! Görlitz (Gorlice)

Organisator : SMC Riesa e.V.

Informator : www.smcriesa.de

10.+11.05.2014

_________________
Frank


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 kwi 2014, 17:50 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Jak koledzy sobie popatrzą na aktualną listę startową, to okaże się ,że pod bokiem mamy imprezę, o bardzo mocnej obsadzie. Aż dziwne,że tak mało naszych tam się wybiera. Żeby wystartować w tych zawodach, nawet granicy nie trzeba przejeżdżać :D Z naszej strony można przejść na teren zawodów na piechotę :jajcarz:
Taka okazja pod bokiem,żeby porządnie się pościgać, a tu tylko dwóch polskich zawodników :( Jest jeszcze czas,żeby się zgłosić. A termin nie nie koliduje z żadnymi polskimi zawodami Zgłoszenia tylko do 20.04.
My się z synem wybieramy :D
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 kwi 2014, 21:57 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 wrz 2006, 20:41
Posty: 120
Lokalizacja: Hannover
kemping jest bezpośrednio na miejscu!

_________________
Frank


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2014, 09:59 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Myślę, że ta na miejscowość- HAGENWERDER- nic na razie, Koleżeństwu,nie mówi. Jest nawet trudna do zapamiętania :) . Ale możecie być pewni, że na pewno tą nazwę zapamięta kazdy FSRowiec :chinczyk:
Wróciliśmy z Hagenwerder. Zawody zorganizowali koledzy z klubu RIESA. Pomimo tego,że na swoim terenie mają akwen w Dessau, zdecydowali się zorganizować zawody właśnie tu. Oczywiście, co do samej organizacji, nie można mieć najmniejszych pretensji. Każdy wyścig zaczynał się zgodnie z planem,dosłownie co do minuty.
Zawody odbyły się na terenie kampingu na małym jeziorku leżącym w centrum tego kampingu Akwen, może nie za duży (troszkę podobny do zbiornika, na którym odbyły się pierwsze MS w Słowenii), ale za to pozwalający na szybkie i precyzyjne pływanie. Fali nawet przy dużym wietrze, praktycznie nie ma.
Sam kamping na dość wysokim poziomie. sanitariaty,bufet z dość niskimi cenami, oraz kolega Josef :D
To same atuty tego miejsca. Pierwszy raz zawody na takim poziomie zostały zorganizowane tak blisko naszej granicy. Wygląda to tak, że po przekroczeniu granicy jedziemy jeszcze jakieś trzysta metrów, skręcamy pierwszą w lewo i jesteśmy na zawodach. Z Wrocławia przy spokojnej jeździe 1godz. 40min.
Co do wyników, to zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Zwłaszcza 3,5 senior ( finał miałem przyjemność sędziować razem z kolegą Lutzem), oraz finał v15. pięknie się koledzy ścigali.
Synek mój w juniorach powalczył i wygrał 7,5.W V15 był drugi. Dla nas był to etap przygotowań do najważniejszego wyścigu w tym sezonie :) Naszych zawodników było tylko dwóch ( moim zdaniem o wiele za mało). Szkoda,bo była okazja ścigać się w dobrym towarzystwie. Myślę, że o HAGENWERDER będzie jeszcze bardzo głośno i to już niedługo.
No i zawody w tym miejscu mają wejść na stałe do kalendarza imprez, organizowanych za naszą zachodnią granicą :D
więcej fotografii zamieszczę wkrótce
wyniki na stronie SMC RIESA
http://www.smcriesa.de/media//DIR_42427 ... fffff0.pdf
A.C.


Załączniki:
IMGP8345.JPG
IMGP8345.JPG [ 3.83 MiB | Przeglądane 4167 razy ]

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2014, 14:36 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Musze tutaj tez moje "3 grosze umiescic".
Pojechalem na te zawody, poniewaz jest to zupelnie nowy akwen dla FSR-ow, a na dodatek byla to kolejka eliminacyjna do mistrzostw Niemiec. Klub Riesa nie ma juz mozliwosci organizacji zawodow w Dessau, wiec poszukali innego akwenu. Akwen, jak juz pisal Andrzej, jest dla FSR-ow troche maly. Szczegolnie prawa gorna boja jest punktem krytycznym. Przy 2 modelach stojacych na tej boi, i lodz ratunkowa, lowiaca te modele, to pojawia sie powazny problem z objezdzaniem tej boi.
Dolne boje byly juz blizej przysuniete do pomostu, by tym zyskac wiecej miejsca na gornych bojach. Odnosnie trasy- to powiedzialbym ze nie odpowiadala zadanym przez Naviga rozmiarom.
Chcac organizowac tam hydro, to widze powazne klopoty dla zawodnikow.
Kamping jest, aaaale na poziomie standartu DDR. Urzadzenia sanitarne czyste, 2 kible, 3 prysznice dla panow, 2 pisuary i 2 umywalki. Sanitaria byly nowo zrobione po powodzi w 2010 roku. Na tej rangi zawodow jak teraz to miejsca na kampowanie dosyc. Jednak na zawody wyzszej rangi, to zabraknie miejsca dla wszystkich.
I teraz, dlaczego mielibysmy wiecej slyszec i pamietac Hagenwerder. ( swoja droga nie lubie takich tajemnic jakie robi Andrzej albo prezes Navigi- Matysik).
Otoz na caly ten osrodek i akwen przyjechal sie popatrzyc Peter Schaft. Po co? Nie jako zawodnik, lecz jako inspektor Navigi.
Zagadnalem go, i otrzymalem odpowiedz, ze po kilku pewnych "usprawnieniach" mozna by zaakceptowac teren. A na co? Ano na MS w przyszlym roku. (to jest moj dopisek, od Petra nie otrzymalem tej informacji).
Drugim miejscem -gloszonym przez Matysika- na MS mialby byc Duisburg. Ale z powodu terminu i ceny raczej malo prawdopodobne. Wiec zostaje, chcac czy nie chcac, Hagenwerder.
Przez to wszystko, gratulacje dla zwyciezcow, u mnie niestety nie powiodlo sie, bylem 2 razy storpedowany wlasnie na prawej gornej boi.
pozdrowienia
Adam Cienciala


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2014, 16:15 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
Cytuj:
przyjechal sie popatrzyc Peter Schaft


mial za co? Ja nie placilem do NAVIGA w tym roku... :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2014, 17:53 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Heniu, Złosliwy jesteś :placzek: Peter był przejazdem, jechał do rodziny w Polsce, i jechał za swoje.
Adam, ale Ty pesymista jesteś. Moim zdaniem kamping całkiem porządny i swojska atmosfera. Miejsca na zorganizowanie zawodów jest dosyć. objeździłem rowerkiem całą wodę na około i tam na górce po drugiej stronie jest całkiem dużo miejsca. sanitariaty, to ani DDR, ani BRD tylko normalka, prysznice lepsze i więcej niz w DEASSAU.Cały duży plac przed kampingiem tez może być polem namiotowym. Do granicy jest 500m, więc po polskiej stronie, na pewno też znajdzie się dużo miejsca na pobyt. Do olbrzymiego centrum handlowego w Zgorzelcu jest ok 6km. Miejsce jest wg mnie bardzo dobrze położone.
Co do samej wody , to jeżeli pomost przesunąć w lewo o 15-20m to wszystkie klasy da się rozegrać bez problemu. Jeżeli te zawody firmuje Soren ze swoją ekipą, to ja jestem pewny, że zrobią to dobrze bo mają doświadczenie. I aż chce się patrzeć jak oni uwijają się przy tej robocie. Całą imprezę zwinęli w 20 minut, i zanim się wszyscy rozjechali akwen wyglądał, jakby tam żadnych zawodów nie było.
Adam , ja nie robię ,żadnych tajemnic, tylko nie chcę pisać , o tym , do czego nie zostałem upoważniony.
Co, to Hagenwerder, wszyscy będą wiedzieć, tak jak teraz wiedzą , co to Jawor, czy Schwedt.
Jak będą tam oficjalne zawody Naviga to ja się będę tylko cieszył, bo blisko mamy i tanio. I jak to zostanie ogłoszone oficjalnie to będziemy dywagować. Na razie zostały tam zorganizowane eliminacje do kadry Niemiec na Mistrzostwa Świata NAVIGA 2015 i miały porządną obsadę.
Następne zawody towarzyskie w Hagenwerder odbędą się w maju 2015 r. I tego się na razie trzymajmy
Ja się z synem wybieram :)
Zdjęcia wkrótce
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2014, 09:10 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Parę fotografii z Hagenwerder.
A.C.


Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 713.6 KiB | Przeglądane 4073 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 617.94 KiB | Przeglądane 4073 razy ]
3.jpg
3.jpg [ 463.07 KiB | Przeglądane 4073 razy ]
4.jpg
4.jpg [ 585.16 KiB | Przeglądane 4073 razy ]
5.jpg
5.jpg [ 598.55 KiB | Przeglądane 4073 razy ]
6.jpg
6.jpg [ 568.21 KiB | Przeglądane 4073 razy ]
7.jpg
7.jpg [ 603.58 KiB | Przeglądane 4073 razy ]
8.jpg
8.jpg [ 716.51 KiB | Przeglądane 4073 razy ]
9.jpg
9.jpg [ 671.14 KiB | Przeglądane 4073 razy ]

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.
Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL