Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 14:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 05 gru 2015, 14:03 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Taki tekst NAVIGA opublikowała:
Dear all,
After diverend Diskussion how high can be the Level from Nitro-methane in the Fuel 30% ww of 40 % ww, we have decided that it must be 30% ww. Reason for this decision is that it will not give problems with the European law. To use 40 % ww the competitors need a Personal license and we think that not all countries in Europe will give a license on prived persons.

Jeżeli, któryś z kolegów zechce przetłumaczyć ten tekst dokładnie,. to wszyscy bedą wdzięczni :D
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2015, 16:34 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 25 mar 2007, 15:43
Posty: 323
Lokalizacja: Wałbrzych/Jawor
Prosze bardzo tylko nie wiem za bardzo o jaką licencje chodzi.

Szanowni Państwo,
Po kolejnej debacie, na temat wysokości poziomu nitro-metanu w paliwie, tj. 30% czy 40% zdecydowaliśmy o konieczności stosowania 30%. Powodem tej decyzji jest zasadność prawa europejskiego. Aby móc korzystać z paliwa o zawartości 40% , zawodnicy potrzebują licencji osobistej, a nie wszystkie kraje w Europie wydają taką licencję osobom prywatnym.

_________________
Z pozdrowieniami modelarskimi
Grzegorz Hucher
POL-401


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2015, 21:49 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
ja zrozumialem to tak: komisja Unii Europejskiej zabronila bezkontrolna sprzedaz nitrometanu. Uchwala juz jest zatwierdzona i wszystkie panstwa UE w ciagu 3 lat musza ja przyjac. Slyszalem ze anglicy juz ja zatwierdzili u siebie. Jak by kto chcial sprzedawac lub kupowac czysty nitrometan musial by wybrac specjalna licencje (jak dla kupna/sprzedazy broni). Nie dotyczy ona paliw z zawartoscia nitrometanu do 30% dlatego naviga zdecydowala ograniczyc zawartosc nitrometanu w paliwie aby nie krzywdzic anglikow, bo u nas to jeszcze nitrometan sprzedaje sie swobodnie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 gru 2015, 16:40 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
News about Nitro-methane.
Dear all,
After diverend Diskussion how high can be the Level from Nitro-methane in the Fuel
30% ww of 40 % ww, we have decided that it must be 30% ww. Reason for this
decision is that it will not give problems with the European law. To use 40 % ww the
competitors need a Personal license and we think that not all countries in Europe will
give a license on prived persons.
This mains after counting from Methanol,Oil,Nitro-methane, the result is maximum in
the Fuel 23 % in volume Nitro-methane.
Motor fabricant CMB Italy make a Nitro-methane measure tool and in the Naviga we
use only this measure tool. I now there are more measure tools but it is better to use
only one measure tool so that we have not diverend results and discussions how
much Nitro is in the fuel.
This CMB measure tool can be buy early in a short time, follow the information on
the social mediums and CMB dealers.
With kindly regards
Peter Schaft

Trochę więcej informacji. Jeszcze raz proszę o przetłumaczenie :rogal:
Chcę też uprzejmie poinformować,że to paliwo MECCAMO, którego od jakiegoś czasu z bardzo dobrym skutkiem niektórzy koledzy używają, spełnia normy narzucone przez Dyrekcję :) W przyszłym sezonie zamówimy paliwo, które będzie miało dokładnie 23% Nitrometanu. Teraz ma 25%. To jak myślę,będzie się mieściło w granicach błędu. Ale,że tegoroczne zapasy paliwa w zasadzie się wyczerpały, to w przyszłym roku paliwo na pewno będzie spełniało normy. Zaprazsazm do zakupu. Dla naszej sekcji ceny jak wiecie są preferencyjne. w sprzedarzy jest paliwo o zawartości 15% i 25% Nitrometanu
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 gru 2015, 19:44 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 25 mar 2007, 15:43
Posty: 323
Lokalizacja: Wałbrzych/Jawor
Jest napisane to co powyzej plus ze zostanie dopuszczone paliwo 23% nitrometanu mierzone objętosciowo,jak rowniez fabryka CMB we Włoszech zrobi taki przyrząd do mierzenia tego i przekarze Navidze do używania

_________________
Z pozdrowieniami modelarskimi
Grzegorz Hucher
POL-401


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 gru 2015, 14:53 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 sie 2010, 11:00
Posty: 132
witam
i ja tego nie rozumiem. Kupienie samego nitro graniczy z cudem, bo go nie ma w handlu, natomiast są gotowe paliwa z zawartością 5%, 20%,25%, 30%.
30% jest maksymalnym stężeniem w mieszankach dopuszczonym na terenie UE, więc po jakiego c..ja Naviga wprowadza ograniczenie do 23%, chyba żeby utrudnić życie ludziom albo żeby wprowadzić kolejne nieżyciowe pomysły rodem z lat socjalizmu( na zasadzie tworzymy problem a następnie go dzielnie rozwiązujemy).
Chyba,że jest jeszcze jeden aspekt "
Cytuj:
W przyszłym sezonie zamówimy paliwo, które będzie miało dokładnie 23% Nitrometanu
"i chodzi aby kupować paliwo tylko jednego producenta.
Kiedyś już pisałem o klasie STD i to samo, nitro nie ale olej jak najbardziej można zmienić bo ja jestem dystrybutorem.
Pozdrawiam i zostawiam do przemyśleń.
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 gru 2015, 16:40 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Wojtek, przecież nie my, modelarze jesteśmy winni,że nie ma nitrometanu w sklepach. A już na pewno nie ja. Naviga uznała,że 23% to jest bezpieczna mieszanina, i tak postanowiła. Jeżeli chodzi o paliwo o którym pisałem powyżej, to jakbyś na nim popływał, to byś wiedział że jest dobre. Ja przecież nie zmuszam ani Ciebie, ani nikogo innego do zakupu. Jest tyle paliw na rynku,że możesz sobie wybrać jakie tyko sobie chcesz. jeśli chodzi o te 23% to jak zamówimy, to takie nam zrobią i dalej nie będzie przymusu żeby je kupować. Mało tego, nie do końca jest prawdą, że nie ma nitrometanu. Jest. Ale na pewno teraz po zmianie przepisów będzie droższy. Pisałem kiedyś ,że będą problemy. I jak widać są. Ja sobie zapas zrobiłem i na razie mam, choć i tak używam paliwa MECCAMO, ponieważ sam nie jestem w stanie wymieszać paliwa o takiej jakości jak to firmowe. Jak zaczniesz używać ewentualnie, to sam się przekonasz. A paliwo do STD? Teraz kiedy jest dostęp do urządzenia sprawdzającego, które wykryje nawet opary nitro, to wg mnie powinna być dowolność w stosowaniu oleju jaki nam pasuje. Niech sobie koledzy zrobią sejmik i zmienią ten zapis o rycynie. Albo niech nie zmieniają. To już zależy od was. Mi tam w zasadzie nic do tego :)
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 gru 2015, 10:38 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 wrz 2006, 20:41
Posty: 120
Lokalizacja: Hannover
Kalibracja jest wykonana z 25% nitrometanu i 20% oleju rycynowego - tym samym nie będzie żadnych problemów z paliwa komercyjnego !!

_________________
Frank


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL