Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 kwi 2024, 22:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 sie 2007, 22:12 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
WHITE&RED napisał(a):

Do Duisburga corocznie przyjeżdża około 120 do 140 zawodników z całej Europy. Akwen jest fatalny (tor regatowy), przy niewielkim wietrze jest sztormowa fala i akwenem dzielimy się z kajakami i motorówkami trenerów, które robią falę, a mimo wszystko zawodnicy jadą tam jak pszczoły do miodu, jaka jest tego przyczyna?

http://www.iks-koeln.de/Entry%20List.htm





W pierwszym rzedzie pozdrowienia dla wszystkich modelarzy w Polsce. Dosyc czesto otwieralem strone tego forum, i musze powiedziec ze znalazlem czasami ciekawe informacje i dla mnie.
Niestety, zauwazylem rownierz posty zgryzliwe jak i smieszne, albo zawierajace informacje niezgodne z rzeczywistoscia.
I wlasnie ta ostatnia rzecz pobudzila mnie do zalogowania sie na tym forum, by pare rzeczy zwiazanych z Duisburgiem wyjasnic.
Zawody w Duisburgu sa urzadzane w dwuletnim cyklu naprzemian z Hamminkeln (rownierz znane zawody), w tym roku po raz trzeci.
Jest to faktycznie tor regatowy (kajakarski), lecz na czas zawodow "ruch" kajakarski jest wstrzymany. Tylko w czasie przerw, sporadycznie, wyplywaja na trening na druga strone toru (tor ma dlugosc 2180m), i to modelarze musza "tolerowac", w koncu my jestesmy goscmi na torze kajakarskim.Twierdzenie o falach spowodowanych przez kajaki jest chyba przesadzone, natomiast fale spowodowane przez wiatr to chyba normalna sprawa na kazdym akwenie. (Przypominam sobie akurat Mistrzostwa Europy w Belchatowie,gdzie i motorowki i wiatr byly problemami w dalszym prowadzeniu zawodow, ale i to dalo sie organizacyjnie zalatwic)

W tym roku na zawody zglosilo sie 146 zawodnikow. Dlaczego?
Zawody sa dobrze organizowane, zaplecze dla zawodnikow idealne, duzo miejsca na rozlozenie modeli, w tyle zadaszone trybuny z idealnym widokiem na cala trase , od strony drogi , przed wejsciem na tor , mozliwosc campingu.
Oprocz tego sa to miedzynarodowe eliminacje do mistrzostw Niemiec, i to wszystko razem robi ta impreze atrakcyjna.

Mam nadzieje ze sprostowalem troche wypowiedz Pana Stanislawa o "fatalnym torze" , i odpowiedzialem mu na jego pytanie.

Mysle ze niepowinno sie pisac takich opinii, bedac tylko raz na takiej imprezie.

Dla podmurowania moich slow zalaczam kilka zdjec z ostatniej imprezy z roku2005.

PS:Przepraszam za pisanie bez haczykow i zmiekczen, mam niemiecka tastature.

Pozdrowienia AC.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek[/img]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sie 2007, 09:03 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 09 lut 2006, 15:23
Posty: 189
Lokalizacja: Sompolno
Witaj Adasiu,

jeśli dobrze się wczujesz w ton mojego postu to dojdziesz do wniosku, że ja chwalę Wasze zawody, a Ty piszesz o "posty zgryzliwe jak i smieszne". Nic w takim tonie nie pisałem, a fal od motorówek trenerów sam doświadczyłem, więc smiało o nich wspomniałem (nie od kajaków, bo to chyba Cię śmieszy), również fal od wiatru o których sam wspominasz. Zresztą to nie jest żadną niedogodnością i tak jak tych prawie 150-ciu zawodników tak i ja z wielką radością tam jadę.

Pozdrawiam i do zobaczenia w piątek, S.Cz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sie 2007, 09:15 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Adam! Witajcie na na naszym forum :D ! Wreszcie się zalogowałeś :lol: :lol:.
Myślę,że nie będzie to jednorazowa wizyta,. Czuj się jak u siebie.
Co do zawodów w Duisburgu to z fotografii widać,że są organizowane w profesjonalny sposób.Nie byłem w Duisburgu i w tym roku tez niestety nie jadę, Ale zobaczymy się w Hanowrze, bo widzę ,że jestescie na liście.
Pozdrowienia dla Roberta!
Andrzej


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL