Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 27 kwi 2024, 07:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 mar 2010, 18:31 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 25 mar 2010, 19:20
Posty: 6
Lokalizacja: Białystok
Witam wszystkich bardzo serdecznie mam na imię Przemek,modelarstwem kołowym zajmuje sie już 2 lata ,zaczynam tez powoli latać no i chciałoby sie też troskzę popływać. :wink:
Jestem kompletnie zielony w temacie FSRów wieć prosże o wyrozumiałośc w przypadku pytań które więszośći z was są banalne i oczywiste :wink:
Zaczynając od pocżatku to chciałbym zbudować FSRa z sliniczkiem 3,5 cm myśle,ze będzie to przysłowiowy złoty srodek w celu nauczenia sie podstaw,budowy i obsługi owego sprzętu.
Mam troszeczkę gratów modelarskich takich jak serwa,apki,łądowarki,pakiety,zasilacze takze myśle,ze droga będzie prostsza 8)
Nie mam jeszcze podstawy tzn. kadłuba ,z tego co wyczytałem to polecacie kadłuby STD zaprojektowane przez ś.p pana Bohdana.Czy ktoś mógłby pomóc mi w zakupie takiego kadłubu ewntualnie jest w stanie wykonać coś takiego i odsprzedać :?:

Posiadam bagusa a w nim silniczek Hyper21 w świetnej kondycji,wiec pomyślałem sobie że na pocżatek mógłbym go wykorzystać,potrafie coś tam zdziałąć w Solid Worksie ,mam też kolegów którz pracują na obrabiarkach numerycznych,takze głowica wodna nie stanowiłaby problemu. Tylko pytanie brzmi czy taki silniczek nadaje sie do łodki w której nie bedzie przekładni :?: :?
Jaki powinienem zastosować wał,śrubę i płetwe sterujaca??

No i aparatura przeglądajać zdjecia na forum to większość użytkowników używa aparatur lotniczych,czy samochodowe też są stosowane do pływania,przecież w takich prostszych łódkach nie potrzeba więcej niz 3 kanały??
Pytam tak z ciekawości,dlatego zę posiadam Graupnera MX12 do kórego mam nadzieje,ze jeszcze w tym roku wjedzie na pokład Assan 2,4 ,ale posiadam również Spektrum DX3s z telemetrią z dwoma odbiornikami i tak jakoś wydaje mi sie,ze lepiej pływałoby mi sie na samochodówce.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i przepraszam za wypracowanie tak na samym pocżtaku :D

_________________
Pozdrawiam Przemek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2010, 22:09 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2006, 21:24
Posty: 233
Lokalizacja: olsztyn
napisz skąd jesteś kolego może jakiś efeserowiec tam mieszka :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2010, 22:44 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 25 mar 2010, 19:20
Posty: 6
Lokalizacja: Białystok
Marku mieszkam w Białymstoku :)

_________________
Pozdrawiam Przemek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 mar 2010, 14:43 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2006, 21:24
Posty: 233
Lokalizacja: olsztyn
w naszym licznym gronie są koledzy także i w białymstoku i jestem pewien że chętnie ci pomogą


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 kwi 2010, 22:17 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 25 mar 2010, 19:20
Posty: 6
Lokalizacja: Białystok
Witam wszystkich bardzo serdecznie wykonałem już piwerwsze krok w strone FSR a mianowicie zakupiłem kadłub juz cześciowo złożóny w firmie Profil Service,któą z tego miejsca gorąco polecam :D
Zaczynam powoli kompletować graty do standarda i chciałbym zaczać od silnika i osprzętu.
Silnik jest juz wybrany i bedzie to silnik ASP 21M.
Potrzebuję kupić do niego:
-zbiornik z armatura http://modele.sklep.pl/index.php?cPath=25_50 który bezie odpowiedni kształtem i jaka optymalna pojemnoaść powinienem wybrać
- do tego będę potrzebował też przewodów,jaką średnice powinny mieć przewody paliwowe a jaką wodne??
-potzrebuję też WRa albo źłe szukam albo nie ma ich na modele.sklep.pl

Przepraszam za zanudzanie ale poprostu do teraz ujeźdzałem samochody zarówno benzynowe jaki i nitro i ten standardzik to mój debiut i nie chciałbym na samym poczatku zrobić jakiegoś błędu :wink:


Pozdrawiam Przemek

_________________
Pozdrawiam Przemek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2010, 09:17 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 16 lut 2006, 00:21
Posty: 112
Lokalizacja: Wrocław
Witam na paliwko weż sobie 1,5mm w środku a na chłodzenie np 2,5--3mm tak ze jak nasadzisz zeby nie był za lużny.
POZDRAWIAM ARTUR FEDOR

_________________
GG4631391 FSR-V35.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 kwi 2010, 09:25 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 25 mar 2010, 19:20
Posty: 6
Lokalizacja: Białystok
Panowie jestem na etapie skłądania zamówienia na modele.sklep.pl i nie mogę znaleźć WRa,prosiłbym tak an szybko o jakiś link do niego.
Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam Przemek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2010, 22:00 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2007, 01:29
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
WR do asp kupisz tam gdzie kadłub w łodzi.
Marek

_________________
Prezes Związku Sportowego Modelarstwa Wodnego w Polsce
http://fsrpolska.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL