Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 27 kwi 2024, 08:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 maja 2010, 17:41 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2007, 01:29
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
Witam Wszystkich

Temat „ LUDEK>PRO>STD” został zamknięty a mnie się wydaje, że ten TEMAT wcale nie jest zamknięty, a właściwie całkiem odwrotnie. Całe nasze życie poddawane jest ocenom statystycznym, więc trochę statystyki w FSR-ach:

Zawody Wrocław zgłoszonych:
W 15ccm -26
W standardach - 31
Zawody Żnin zgłoszonych:
W 15ccm 19
W standardach – 16
Zawody Kraków zgłoszonych dotychczas:
w 15ccm - 18
w standardach - 22

Ogółem zgłoszono do zawodów w 2010 roku:
Do 15ccm - 63 zawodników
Do standardów - 69 zawodników

Ciekawe czy wszyscy to zauważyli a w szczególności Ci od rozwoju FSR-ów :oops: :shock: :(

Innych klas nie biorę pod uwagę, bo ilość startujących „trochę odbiega”… :( :( :(
Jak wiecie startuję w 7,5 i jestem przerażony ilością startujących.
Zawodnicy z 15ccm w zdecydowanej większości startują w innych klasach, a standardowcy są z nami dlatego, że istnieje klasa STANDARD. Nie mam pojęcia jak potoczy się Ich kariera FSR–owska, ale może przejdą do sportu kwalifikowanego. Może ktoś policzyć ilu zawodników całkiem nowych przyszło do FSR-ów w tym roku i od razu startuje w klasach kwalifikowanych. Chylę czoła przed wszystkimi, którzy przyczynili się do powstania tej klasy, bo ktoś mi powiedział, że piętnastki to królewska klasa, w takim razie standard to klasa cesarska, bo „cysorz to mo klawe życie” i świetnie się umie bawić.
Pozdrawiam

Marek Zelech

_________________
Prezes Związku Sportowego Modelarstwa Wodnego w Polsce
http://fsrpolska.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2010, 09:59 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
Marku, Ty mnie nie przerażaj , ja uciekłem z 3,5 właśnie ze względu na upadającą klasę / i do tego najdroższą/,
a statystycznie
Wrocław ja w 7,5 byłem 9 i 47 kółek
9-ty zawodnik w 3,5 miał 17 kólek
żnin ja w 7,5 byłem 7 i 50 kółek
7-my w 3,5 miał chyba 4
czasy 2-3 grup chyba powoli mijają, ale w porównaniu do 3,5 jest znacznie ciekawiej.

a jeśli chodzi o standarty to powód do radości, częśc z tych ludzi prędzej czy póżniej zapragnie pływać szybciej

mam tylko nadzieję, że dbałość o standarty przeniesie się także na inne klasy
- jeszcze dobrze nie wystartowali juniorzy w 15, a już zostali nagrodzeni grzecznościowo pucharami w Ślesinie, a tymczasem "wrocław" na swoich zawodach nigdy nie nagrodził juniorów za starty, a w szczególności w tym roku kiedy to wystąpił nowy junior i to z Wrocławia
- podobnie jest z offshorami, zeszły rok pokazał, ze coś będzie się dziać w tych klasach, i rolą zarządu jest pomyśleć jak to poklasyfikować.
Jeśli nagradzamy czasem jednego zawodnika w klasie hydro /z całym szacunkiem dla zawodników/, to wypadałoby coś zrobić i z ofshorami
Wydaje mi się , ze to powinno w perspektywie wieloletniej to powinno opłacić się klasie hydro, bo relacje między hydro a offshore są bardzo podobne do tych z standarty a klasy wyczynowe.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2010, 15:11 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Słusznie Krzysiu, przez parę lat cisnęliśmy na klasę Hydro jako potencjalnie "medalodajną" na MŚ, myślę, że przyszedł teraz czas również na OFFy. Wspomniałem o tym w Żninie i mam nadzieję, że do zawodów w Krakowie aktualny Zarząd wyrazi swoje stanowisko. Niektóre OFFy całkiem fajnie zasuwają, myślę, że (przynajmniej w juniorach) na poziomie światowym, trzeba teraz motywacji dla zawodników do regularnych treningów startowych, nawet w nielicznej (jeszcze) grupie.
Pozdrówka.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2010, 18:08 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Krzysiek, klasa 3,5 jest klasa bardzo trudną, aby pływać szybko nie wystarczy włożyć silnik do łódki i odpalić, nawet jak wlejesz 30% nitro.
A czemu sądzisz że 3,5 jest droższa od 7,5?

Meniu


krzysiek napisał(a):
Marku, Ty mnie nie przerażaj , ja uciekłem z 3,5 właśnie ze względu na upadającą klasę / i do tego najdroższą/,
a statystycznie
Wrocław ja w 7,5 byłem 9 i 47 kółek
9-ty zawodnik w 3,5 miał 17 kólek
żnin ja w 7,5 byłem 7 i 50 kółek
7-my w 3,5 miał chyba 4
czasy 2-3 grup chyba powoli mijają, ale w porównaniu do 3,5 jest znacznie ciekawiej.

a jeśli chodzi o standarty to powód do radości, częśc z tych ludzi prędzej czy póżniej zapragnie pływać szybciej

mam tylko nadzieję, że dbałość o standarty przeniesie się także na inne klasy
- jeszcze dobrze nie wystartowali juniorzy w 15, a już zostali nagrodzeni grzecznościowo pucharami w Ślesinie, a tymczasem "wrocław" na swoich zawodach nigdy nie nagrodził juniorów za starty, a w szczególności w tym roku kiedy to wystąpił nowy junior i to z Wrocławia
- podobnie jest z offshorami, zeszły rok pokazał, ze coś będzie się dziać w tych klasach, i rolą zarządu jest pomyśleć jak to poklasyfikować.
Jeśli nagradzamy czasem jednego zawodnika w klasie hydro /z całym szacunkiem dla zawodników/, to wypadałoby coś zrobić i z ofshorami
Wydaje mi się , ze to powinno w perspektywie wieloletniej to powinno opłacić się klasie hydro, bo relacje między hydro a offshore są bardzo podobne do tych z standarty a klasy wyczynowe.

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2010, 22:14 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Bohdan na pewno się cieszy, patrząc na to z góry. Zawodnicy klasy STD są najliczniejszą grupą i będzie ich jeszcze więcej :tak: z resztą tak właśnie miało być :D I chcę zaznaczyć ,że są oni takimi samymi zawodnikami jak wszyscy inni w sekcji FSR. Tak samo jak wszyscy płacą za licencje i tak samo jak wszyscy mają swoje prawa. Z. G. powinien to dostrzec. I pozostali zawodnicy, oraz organizatorzy imprez, także powinni to uszanować. Ja osobiście już nie wyobrażam sobie, żeby na jakiejś imprezie cyklu MP klasa STD była nierozgrywana.
Krzysiek, całą winę za brak pucharów w juniorach V15 biorę na siebie. Powiem szczerze ZAPO :oops: MNIALEM. Sam nawet tabliczki na puchary robiłem sprawdzałem czy wszystkie są i zapomniałem!! Przepraszam za to wszystkich juniorów. Wiem ,że dla młodego zawodnika nawet symboliczna nagroda w postaci choćby małego pucharka bardzo dużo znaczy. Myślę,ze w Jaworze na pewno będą nagrody także dla Juniorków w V 15 i w Offshorach. Tabliczki już są przygotowane, także i na Kraków. :wink:
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL