Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 13:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 paź 2010, 20:38 
Offline
Początkujący
Początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 wrz 2010, 14:23
Posty: 11
Lokalizacja: Szczecin
Sukces. Dziś mimo nie sprzyjających warunków udało się zdobyć pierwszą bazę w dziedzinie nitro :P . Silnik zaskoczył dziś po raz pierwszy na dłużej i sam nie zgasł. Maruś miał nosa co do zasilania silnika paliwem ze zbiornika pod ciśnieniem .Tu i tam na końcach przewodów dałem zipy. Efekt silnik z początku znów grymasił. Ale po przetrzymaniu grzałki koło iluś tam sekund zaskoczył. Na początku pracował niemrawo, później dostał wysokich obrotów więc go zgasiłem żeby się nie przegrzał. Po takiej kilkunasto sekundowej pracy miał temperaturę koło 90 stopni. Więc szybko łapie temperaturę. Teraz co zauważyłem przy pierwszym zapłonie tym dłuższym wywalało paliwo z gaźnika na zewnątrz. Skręciłem więc trochę i problem nie występował już. Maksymalnie udało mi się go odpalić na 1/4 obrotu zaworu paliwa. Kolejne zapłony na ciepłym silniku wypadały już lepiej jednak jak to moja motorówka dalej sprawia kłopoty. Dodam, że obłok spalin wydaje się podejrzany. Spaliny wyrzuca na 45 cm, mają kolor mlecznobiały. Powinno tak być? Druga sprawa silnik po zaskoczeniu i bez skręcania światła gaźnika chodzi sobie i po paru sekundach dostaje dużych obrotów. Regulowałem to światłem gaźnika i przy minimalnym paliwie dalej wchodził na wysokie obroty, bez otwierania gaźnika. Możliwe, że wykręciłem iglicę biegu jałowego za mocno? Łódkę odpalałem w ogródku. Czy to, że chodzi śruba bez wody powoduje takie wysokie obroty?
Chciałbym ją jakoś lepiej ustawić na sucho żeby znów wstydu nie było nad wodą. Proszę o kolejne dobre i złe rady :D

_________________
Moja łódka doprowadza mnie do szaleństwa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 paź 2010, 11:40 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
na malych obrotach swiatlo gaznika musi byc okolo 0,5 mm. Przy takim swietle silnik nie moze miec wysokich obrotow! Chyba ze gdzies jeszcze lapie powietrze... taki gaznik jest do wyrzucenia, niestety...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 paź 2010, 19:37 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2009, 14:43
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
ustaw gaźnik na 0,7-1mm - tak zazwyczaj zalecają producenci silników tego typu - i odkreć mieszankę na niskich obrotach. Skoro chodzi i nagle dostaje wyzszych obrotów tzn. ze ma za ubogo.

_________________
Pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL