Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 11:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 cze 2013, 20:29 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Konstruktor AJAKSA właśnie się wypowiedział :D . A ja jako producent tego zestawu mogę powiedzieć,że ten zestaw powstał właśnie dla takich Zapaleńców jak Ty. Dzięki Twojej relacji, poczułem ,że praca włożona w wyprodukowanie tego zestawu nie poszła na marne :) Dzięki takim ludziom jak Ty, chce się coś robić... Mam olbrzymią satysfakcję,że zbudowałeś tego AJAKSA, i on już niedługo popłynie. :D Oczywiście z mojej strony masz całkowita pomoc i na pewno nie wyjedziesz od nas, dopóki Twoja łódka nie będzie dobrze pływała :jajcarz: A co do innych AJAKSÓW, to jeden właśnie wygrał zawody w Blachowni, a kilka następnych już się buduje, albo będzie budowało w najbliższej przyszłości, tak że idea pikniku AJAKSÓW jest coraz bardziej realna :D :D
Gratuluję
Andrzej

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 cze 2013, 21:37 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Dziękuję za tak miłe słowa. :czerwony: Nie pozostaje mi nic innego jak przyjechać na zaprzyjaźnioną zatoczkę i zwodować Ajaksa :rogal: Na zawodach byłem i widziałem jak te łódeczki pływają. Trochę żal, że sam nie popłynąłem. Ale wiem, że z waszą pomocą na pewno popłynę. Jeszcze raz wielkie dzięki :tak:
Pozdrowionka Piotrek :oczko:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 cze 2013, 22:22 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Niby model skończony ale jeszcze kilka małych detali zostało. Kupiłem gwintownik M4x0.5 drobnozwojny i w końcu zamontowałem kalamitkę do uszczelniania wału :palacz:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zrobiłem numery startowe (nakleiłem) :o
Pozdrawiam Piotrek :D
cdn...
Dodano 14 lipca
W modelu może nic nie przybyło ale gotowy jest już prawie cały serwis :rogal: :D
Wstępnie zakonserwowany przed wilgocią, na kolor przyjdzie czas :palacz:
Obrazek Obrazek Obrazek
Mam nadzieję, że o tej porze dokładnie za tydzien będzie już po wodowaniu ;)
Pozdrawiam Piotrek :D

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lip 2013, 11:21 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Na wstępnie przepraszam, że dopiero dzisiaj piszę o tym dla mnie wielkim wydarzeniu :D ale musiałem troszeczkę ochłonąć ;) W niedzielę 21 lipca 2013 roku po prawie dwu letniej relacji ( 12 października 2011 roku wszystko się zaczęło ) silniczek został odpalony a moja pierwsza spalinka Ajaks opływany :o Relacje z budowy równolegle zacząłem na forumSzkutnictwo C4 i wrocławskim Moja pierwsza spalinka FSR 3,5 :ok W niedzielę rano wszystko się zaczęło :o Silniczek został oddany w dobre ręce Pana Janeczka :o, został rozebrany w drobny mak i przejrzany :D :arrow:
Obrazek Obrazek
Chwilę później wszystko było już na swoim miejscu :D Między czasie została ustawiona aparatura. :o
Obrazek Obrazek
Pierwsze odpalenie silniczka i Regulacja silnika ASP 21M odbyła się jeszcze nie nad wodą, ale już za moment byliśmy nad ( wcześniej już o tym pisałem) zaprzyjaźnioną zatoczką a dokładnie pisząc Harcerskim Ośrodkiem Wodnym Stanica gdzie gościł nas Tadzio Fedor :D Z dobrych źródeł wiem, że gdy jest nad wodą to łódki zawsze wracają do brzegu a nie jak to często bywa na zawodach, trzeba je wyławiać :D ;) Tym razem nie było potrzeby wypływania po model :o
Obrazek Obrazek
W końcu łódeczka popłynęła, ku mojej wielkiej radości :o Jako że silnik jest nowy wymagał odpowiedniego traktowania. Po kilku regulacjach i wypaleniu prawie dwóch zbiorników paliwa na koniec pływania radzil sobie z modelem już całkiem nieźle. :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
W końcu przyszedł czas na obiecany filmik z pływania oto linki do nich Moja pierwsza spalinka FSR 3,5 Standard i Ajaks na wodzie :o :D
Obrazek Obrazek
Powyżej zadowolony modelarz z wielkim sercem Pan Janeczek - Ajaks - a zarazem konstruktor tego modelu i ja :D :D :D
Na koniec szczególnie dziękuję Panu Janowi Sewerniakowi za przeżycie super przygody, która być może dopiero się zaczyna :D Adamowi Sewerniakowi za pomoc w odpaleniu silniczka i ustawieniu aparatury :D Andrzejowi Ciechańskiemu za dodatkowe części do modelu i nie tylko ;) Tadziowi Fedor za możliwość popływania na "zaprzyjaźnionej zatoczce" :ok Bardzo dziękuję wszystkim za dopingowanie mnie w budowie modelu :o

Pozdrawiam wszystkich cieplutko Piotrek :palacz:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lip 2013, 14:53 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
No nareszcie :jajcarz: . Szkoda,ze mnie tam u Was nie było, ale my z Maniusiem "Killerem" wygrywaliśmy naszym AJKSEM w tym samym czasie, zawody w Lińsku (tzn Maniuś wygrywał, a ja mechanikowałem :) ). No to jak dobrze pójdzie to juz niedługo troszkę tych AJAKSÓW popłynie w jednym wspólnym wyścigu. W razie jakby co, to zapraszam na wspólne popływanie AJAKSAMI. Może jeszcze ujawni się jakiś nowy budowniczy tej łodki. Byłoby miło popływać w większym gronie :D
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2013, 23:45 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Model w końcu opływany :palacz: Zresztą, rękę do tego przyłożyłeś Andrzeju :arrow: sprzęgło i nie tylko chodzi jak burza :tak: Mam nadzieję, że nasze Ajaksy już niedługo popłyną razem :rogal: Gratuluję kolejnego zwycięstwa :tak: Dzisiaj dokończyłem moją skrzynkę startową. Zmontowałem układ paliwowy do tankowania modelu :jajcarz: Kilka fotek dla zobrazowania moich poczynań :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Łódeczka zatankowana czas na następne pływanie ;)
Pozdrawiam Piotrek :palacz:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2013, 08:32 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Kolejne poczynania Ajaksa tym razem z ustawioną trasą ;) Silniczek coraz lepiej się zbiera :D Ajaks FSR 3,5 Standard na trasie cz.1 oraz Ajaks FSR 3,5 Standard na trasie cz.2 :ok
Miłego oglądania Piotrek :D

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sie 2013, 08:01 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
Jeszcze raz tyle szybkosci bylo by w sam raz... ))


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 wrz 2013, 21:44 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
henvis napisał(a):
Jeszcze raz tyle szybkosci bylo by w sam raz... ))

Mam nadzieję że już niedługo.

Poniżej kilka modyfikacji chłodzenia. Działało ale... przyznam się szczerze, że działało by lepiej gdybym zauważył lakier w punktach poboru wody. Dobrze że silnika nie zatarłem :oops: Na szczęście wszystko jest dobrze :palacz:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Przekręciłem trochę chłodzenie kolektora wydechowego a tym samym ukryłem wszystkie wężyki poniżej linii wręg podłużnic. Dorobiłem kilka panewek wału napędowego z białego teflonu :oczko: Stara już swoje wypracowała ;) Co by tu jeszcze napisać. Kupiłem kilka śrub na próbę, dwie świece żarowe, no i jeszcze kilka drobiazgów ;) Jak tylko dojdą to to zrobię z nich użytek i pokażę co nieco :oczko: Tymczasem pozdrawiam wszystkich :D
Piotrek :jajcarz:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 wrz 2013, 20:28 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
No i stało się, o 4.00 rano wystartowałem w stronę Częstochowy by potem z kolegami z Częstochowy i Blachowni udać się w kierunku Lędzin :o Droga minęła szybko, na miejscu byłem już o 7.00 :D Poranne spotkanie z modelarzami z Wrocławia i już w modelu zostaje zamontowana śruba i transponder :o Model po prawie dwu letniej budowie był gotowy. Przyszedł czas na pierwszy start. Stanąłem na pomoście a obok mnie mój mechanik Maciej Szymański :o W tym miejscu dziękuję za te dwa wspólne biegi :D cenne uwagi :ok Pierwszy start to podsumowanie tej budowy którą tu i na innych forach prezentowałem :D Dzięki wszystkim którzy trzymali kciuki za mój start. :o Poniżej kilka fotek z tych zawodów :arrow:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na pierwszej fotce dwie bliźniacze jednostki a na drugiej dwoje bardzo zadowolonych modelarzy ;) Później oczekiwanie na start, sam start i na ostatniej fotce moja mina mówi wszystko, jestem bardzo zadowolony :D :D :D Wynik z pierwszego biegu poniżej :o
Obrazek
Czas na drugi finałowy bieg :arrow:
Obrazek Obrazek Obrazek
Tak to w skrócie wyglądało , więcej fotografii w moim albumie ;) A jeszcze wynik biegu finałowego :arrow:
Obrazek :D
Co mogę napisać na zakończenie tej relacji :arrow: Chciałbym życzyć każdemu tego samego co sam przeżyłem, przejść przez budowę a potem wystartować na zawodach i poczuć adrenalinę gdy zaczyna się bieg :o Przy okazji tej relacji poznałem osobiście wspaniałych ludzi modelarzy, którzy bezinteresownie dzielą się swą wiedzą modelarską ale i nie tylko :D :ok Dziękuję jeszcze raz Panu Janowi Sewerniakowi, Andrzejowi Ciechańskiemu, Tadeuszowi Fedorowi i mojemu mechanikowi z zawodów Maciejowi Szymańskiemu za wszelaką pomoc i wsparcie :D
Pozdrawiam wszystkich Piotrek :D

PS. Myślę że to nie jest mój ostatni post w tym temacie ;)

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 wrz 2013, 15:43 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
ladna historia ze szczesliwym zakonczeniem... :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 wrz 2013, 09:19 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
henvis napisał(a):
ladna historia ze szczesliwym zakonczeniem... :D

To prawda, dla mnie jednak to nie koniec historii tylko początek czegoś na prawdę fajnego :rogal:
Pozdrawiam Piotrek :oczko:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2013, 14:37 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Wprawdzie model stoi na szafie w oczekiwaniu na przyszły sezon :tak: ale nie oznacza to że nic się wokół niego nie dzieje :D Wczoraj dotarła do mnie przesyłka z Kazachstanu z nową nie śmiganą rurą rezonansową od rosyjskiego silniczka MDS 3,5 :arrow: która jak najbardziej nadaje się do tego silniczka. Przypominam że nie pływamy na nitro :D Oto kilka fotek rury :arrow: Oczywiście nie umiałem się powstrzymać od wstępnego przypasowania jej do modelu ;)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Teraz kilka słów co i za ile i gdzie bo niekiedy trafia się zapytanie o kupno takiej rury :idea: Kupiłem ją na eBay'u za 58,95$ z przesyłką. Gość u którego kupiłem wystawił już kolejną rurę nie tylko pod ten silnik. Link do aukcji Russian-USSR-vintage-resonan-e-tuned-pipe-for-glow-engine-3-5cc-21 :ok Podsumowując zakup udany jestem zadowolony od zakupu do otrzymania przesyłki około 18 dni :ups: Tak więc zbroimy się :palacz:
Pozdrawiam Piotrek :oczko:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2014, 22:58 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Po ostatnim starcie zauważyłem, że mam troszeczkę za mały zbiornik ;) Zatem postanowiłem go wymienić na większy o pojemności 550 ml. Usunąłem mocowanie starego zbiornika, wykonałem nowe ;) Mam nadzieję, że spełni swoje zadanie. :ok
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na ostatniej fotce pierwszy z elementów przyszłego mocowania rury :palacz:

cdn..

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 kwi 2014, 20:59 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Mocowanie rury zrobione :palacz:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Piotrek :oczko:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL