Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 26 kwi 2024, 10:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 gru 2012, 21:41 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Witam po krótszej przerwie niż ostatnio :oczko:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Jak widać na powyższych fotkach dorobiło się trochę rzeczy. I tak :arrow: przyrząd do współosiowego ustawienia wału i silnika :D skrócony wał do 185mm trzeba tylko nagwintować kalamitkę (nie miałem takiego gwintownika) :krzywy: dorobiony krążek o średnicy 40mm :chinczyk: dorobiona ośka steru niestety bez teflonu :czerwony: i oringu jak na razie :oczko: Na samym końcu mój obecny modelarski kąt. Trochę to trwało ale nie mam na stanie tokarki :zly:
Pozdrawiam wszystkich Piotrek :tak:
PS. Sorki za fotki ale robione telefonem, walczę z serwisem sam...a który nie uznał mi gwarancji :zly: :zly: :zly:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2012, 22:00 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Podoba mi się Twoja dbałość o motorek :tak: Jeżeli już teraz o niego dbasz to myślę,że zostanie Ci to na zawsze :D I niech tak zostanie... Na ten pomysł z krążkiem zamiast śruby to nigdy bym nie wpadł :D Czemu nie wkręciłeś śruby? Na razie jak widzę swojego AJAKSA masz mniej, więcej w takim stanie jak mój. Więc chyba zacznę się z Tobą ścigać w budowie :jajcarz: I się może pościgamy :D I nawet na wodzie :D
A cały czas jest nagroda dla najlepszego AJAKSA i czeka... :)
A takie stanowisko jak Twoje ma mój kumpel kol. Maciek Sz. ksywka "Mały" I ja Go podziwiam, bo ja bym przy takim biureczku, modeli budować nie umiał :jajcarz:
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2012, 23:37 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Dziękuję za miłe słowa :rogal:
Cytuj:
Na ten pomysł z krążkiem zamiast śruby to nigdy bym nie wpadł

Pomysł pana Janeczka :rogal:
Ajaks napisał(a):
6) jednocześnie, z drugiej strony wału należy zachować odpowiednią jego odległość od dna łódki.
Należy wyciąć ze sklejki grub. np. 3 mm krążek o średnicy 40 mm, z otworkiem w środku fi 4 mm i zakręcić go zamiast śruby. W czasie wklejania krążek powinien opierać się o dno modelu ( a dokładnie o wypełnienie stępki )

Co do ścigania się w budowie to czemu nie, ale najchętniej to bym się po ścigał na wodzie :jajcarz: może na wiosnę ale nie chciałbym rzucać słów na wiatr :czerwony:
Pozdrawiam Piotrek :oczko:
Dodano późnym wieczorem :oczko:
Nie mogłem się oprzeć pokusie przymierzenia wszystkiego na sucho :czerwony:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Wyścig czas zacząć :oczko: Przypomniało mi się że nie mam jeszcze tkaniny, czy jedna warstwa 110mg/m2 wystarczy, chodzi mi o przyszłą wagę jak i wytrzymałość modelu :?:
Jeszcze raz pozdrawiam Piotrek :palacz:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2012, 13:39 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
No, Pan Janeczek, jak zwykle poradził dobrze... Bo niby skąd adept budujący pierwszą łódkę ma mieć sruby :D Śruba to jest taki detal, który kupuje się na końcu. dla mnie nie ma z tym problemu, ale nowicjusz już problem może mieć. I ten krążek zamiast śruby, jak najbardziej na miejscu jest i jak to przemyślalem, łatwiej jest ustawić dławicę przed wklejeniem. Tak,ze z Panem Janeczkiem nie dyskutujemy, tylko robimy jak każe :D
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2012, 15:15 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
Witam,
1 - Stosując przy wklejaniu wału "kółeczko" fi 40, miałem przede wszystkim na względzie prawidłowość wklejenia, oraz wygodę, a mianowicie, jakby ten wzornik nie ustawił się względem dna łódki, to zawsze zachowany będzie wymiar 20 mm !! A stosując śrubę, musiałem zwracać szczególną uwagę, aby skrzydełka śruby ustawione były pionowo.
2 - Zauważyłeś Piotrze przy montażu wału na "sucho", że płetwa wału (z otworkami), nie wystaje odpowiednio ponad listwy stępki 6x6 mm i stwarzać to może pewne kłopoty z wklejeniem. A to dlatego, że zasadniczo wał był zaprojektowany do łódek laminatowych, gdzie dno w tym miejscu ma grubość około 2 mm. Proponowałbym "przedłużyć" płetwę "w górę" za pomocą np. dwóch prostokątnych pasków blachy mosiężnej o grubości 1 mm, szerokości około 15 mm i długości 50 mm. Paski blachy należy przykręcić z obu stron do płetwy trzema śrubkami i nakrętkami M2,5. Potem montując "na sucho", zaznaczyć rysikiem na obu blaszkach linię równo z górą listwy 6x6 ( uważając, aby kółeczko fi 40 mm, cały czas opierało się o dno). Milimetr powyżej tej linii należy wywiercić kilka otworów ( np. 3-5 ) fi 2 mm w które włożymy przetyczki fi 2 mm, np. ze szprych rowerowej, o dług 20 mm.
3 - W krążku oporowym tulei steru, proponowałbym wywiercić kilka otworów ( np. 6 szt ) o średnicy np. fi 4 mm w celu lepszego ( mocniejszego) wklejenia.
4 - Całe dno wewnątrz przedziału silnikowego, oraz wewnętrzne strony burt tego przedziału, wylaminowałbym jedną warstwą przed wklejeniem słupków pod łoże silnika. Ale wcześniej stosując "papkę" ( wyrażenie zaczerpnięte z innego forum ) z żywicy i aerosilu, wyokrąglił bym wszystkie miejsca (rogi) styku burt z dnem, wręg z dnem i burtami itd. Poza uszczelnieniem, pozwoli to na łatwiejsze ułożenie się tkaniny w rogach.

to tyle, pozdrawiam J.S.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2012, 19:31 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
Do Piotra
Cześć, wiadomość PW otrzymałem i przeczytałem !!
Mam prośbę - jeśli chcesz i możesz, to prześlij mi swój adres e-mailowy, gdyż do końca nie jestem pewien, czy moje odpowiedzi na poprzednie Twoje zapytania na PW dotarły. Chętnie prześlę Ci trochę fotek ( których nie potrafię zamieścić na forum, mimo wysiłków Andrzeja C. ), co zapewne jeszcze pomoże w budowie. Te fotki wtedy mógłbyś zamieścić na forum, co byłoby pomocne dla innych chętnych.

J.S.

E-mail : j_sewerniak@interia.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2012, 09:38 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Idą święta więc postanowiłem zrobić prezent sobie :czerwony: i modelowi :jajcarz: Są to: świeca (co by żaden paperek nie wpadł do środka silnika), dwa serwa :arrow: steru Hitec HS-645MG, gazu Hitec HS-85BB+, jeszcze jedno serwo będzie mi potrzebne do sterowania mieszanką paliwa ale ono może poczekać :palacz: dwie śruby, rurkę mosiężną fi4mm do chłodzenia wodnego :rogal:
ObrazekObrazekObrazek
Pozdrawiam Piotrek :jajcarz:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 gru 2012, 17:04 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Witam po świętach , nie wiem jak wy ale u mnie na wadze +4 :jajcarz: Poczyniłem kilka zakupów :arrow:
Obrazek
I tak płytka laminat pod serwa gr 2 mm i 1 mm może się jeszcze na coś przydać, płytka jest bez miedzi, tkanina 57g/m2 dam dwie warstwy. sklejka 3 mm potrzebna do wykonania jednej z części kadłuba w przedziale radiowym. Pisałem ostatnio o rurce mosiężnej wcześniej zakupiłem fi4,0/2,6 mm ale wewnętrzna średnica była by trochę za mała więc zamówiłem drugą o wymiarach fi4,00/3,2 mm :oczko: Myślę, że po niedzieli dojdzie do mnie 100g Aerosilu :jajcarz: Prace przy kadłubie myślę że pójda pełna parą :palacz:
Pozdrawiam Piotrek :rogal:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 gru 2012, 17:36 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
Witam - idziemy Piotrze "łeb w łeb", gdyż u mnie również wybiło +4 !!!
Zakupy "jakwsamraz". Proponuję, aby w czasie rozmieszczania serw, pod serwo steru ( najwyższe ) podkleić taśmą klejącą kawałek np. balsy grub. 2 mm, jako "chwilową" podkładkę dystansową, aby mieć pewność, że w czasie końcowego montażu, serwo nie oprze się o dno, lub o listwy stępki. Mnie się to zdarzyło, dlatego piszę.
Słupki pod płytkę serw proponuję po przewierceniu na fi 3,2 mm, nagwintować M4. Sprawdziło się u mnie lepiej niż wkręty samogwintujące.
J.S.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sty 2013, 21:41 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Zatem mam już chyba wszystko, żeby ukończyć kadłub :jajcarz:
ObrazekObrazek
Aerosil już jest i tu pytanie jak się go używa :czerwony: Doszło sprzęgło i słupki pod płytkę serw :rogal:
Pozdrawiam Piotrek :oczko:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sty 2013, 13:48 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 20 gru 2012, 20:56
Posty: 62
rozrób najpierw dokładnie żywicę, potem dodawaj aerosilu aż uzyskasz zadowalającą Cię konsystencję. Trzeba dobrze mieszać żeby pozbyć się grudek.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sty 2013, 16:43 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Prace nad laminowaniem odstawiłem na później. :czerwony:
ObrazekObrazek
Skleiłem dwie sklejki cz. 20 i wstępnie spasowałem na sucho cały układ :rogal: Cdn...

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sty 2013, 17:49 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 20 gru 2012, 20:56
Posty: 62
No to wchodzisz w zdaje się najbardziej ekscytujący moment budowy ślizgu :)
A ja mam pytanie - czy ta czerwona dźwignia popychacza od gazu jest konieczna? Nie idzie podciągnąć bowdena bezpośrednio pod dźwignię przy silniku?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2013, 18:45 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
W końcu odważyłem się namieszać żywicę z aerosilem :czerwony: Super się z tym pracuje :jajcarz: Wkleiłem ster na Poxipol 10 minutowy oraz przykryłem szparę sklejką. Jak wszystko wyschnie wylaminuję wnętrze przedziału radiowego.Na chwilę obecną nie mam blaszki mosiężnej 1 mm pod stopki łoża silnika :smutny: Prace w przedziale napędowym muszą poczekać.
ObrazekObrazek
Pozdrawiam Piotrek :palacz:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2013, 19:40 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2006, 21:24
Posty: 233
Lokalizacja: olsztyn
kolega napisał
,, oraz przykryłem szparę,, :oops: :wink: oj śfintuszek ,śfintuszek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL