Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 27 kwi 2024, 17:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 sty 2013, 00:16 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
AndrzejC napisał(a):
Kupować nie musisz :D Mam taki zbędny, nawet o zwiększonej pojemności.Trochę używany, ale do Twojego rozrusznika wystarczy w zupełności :jajcarz: .Ale nie każ mi go wysyłać do Ciebie :jezyk: Odbiór tylko osobisty :wink:
Andrzej

Mam nadzieję że niedługo będę miał jakieś "szkolenie" :oczko: w Wrocławiu to się spotkamy a jak nie to i tak przyjadę :jajcarz:
Pozdrawiam Piotrek :rogal:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2013, 22:29 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Dzisiaj dotrła do mnie przesyłka z małym co nieco :jajcarz:
Obrazek Obrazek Obrazek
Epidian, bowdeny do gazu i sterowania paliwem, wężyk do chłodzenia silnika, inserty, filtr paliwa, gumki do przymocowania zbiornika paliwa :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Widząc że "konkurencja" nie śpi :oczko: rano wstałem z myślą że muszę podgonić trochę pracę. W przedniej części dziobu za laminowałem tkaniną a następnie zapiankowałem całość. Wykonałem "akubox" ze sklejki 1 mm i z zewnątrz okleiłem go 3 mm balsą, będzie tam miejsce na pakiecik 5 x 1,2 V ( wymiary 1 paluszka fi 14 x 50 mm ) lub 4 x 1,5 V (wymiary 1 ogniwa fi 17 x 28 mm ). Przykleiłem 1 burtę.
Pozdrawiam Piotrek :palacz:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2013, 10:36 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Z tym akuboxem, to się chyba niepotrzebnie napracowałeś :placzek: Moim zdaniem nie jest potrzebny. A jak powklejasz podstawki pod serwa, to i tak będziesz miał utrudniony dostęp do tego otworu. Przedział radia jest na tyle duży,że wejdzie do niego wszystko co potrzebne. Nawet większe zasilanie.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2013, 10:56 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 20 gru 2012, 20:56
Posty: 62
trzeba było kupić Epidian 52 - jest ciut lepszy i nie zjada styropianu :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2013, 16:19 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 30 gru 2006, 20:18
Posty: 16
Lokalizacja: Żnin
Witam.Z tą pianką to na moje przesadziłeś,łódka ma być jak najlżejsza a ty dołożyłeś jej parę niepotrzebnych dkg.
Pozdro Robson.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2013, 20:07 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Nie wiem czy przesadziłem z tą pianką, trochę wzmocniłem dziób a waga wzrosła dosłownie kilka gram :rogal: Po konsultacjach wykonałem płytkę pod serwa, będzie na płytce jeszcze wykonany otwór pod wyłącznik, ogólnie wygląda to tak jak na fotkach
Obrazek Obrazek Obrazek
Cytuj:
Z tym akuboxem, to się chyba niepotrzebnie napracowałeś Moim zdaniem nie jest potrzebny. A jak powklejasz podstawki pod serwa, to i tak będziesz miał utrudniony dostęp do tego otworu.

Nie było aż tak dużo pracy :palacz: a dostęp myślę że jest, muszę sprawić sobie pakiecik do odbiornika to się zobaczy :oczko:
Cytuj:
trzeba było kupić Epidian 52 - jest ciut lepszy i nie zjada styropianu

No nie wiem czy do końca napisałeś prawdę, zajrzyj na tą stronę Epidian 52 Żywicy nie można stosować do łączenia styropianu. :palacz:
Pozdrawiam wszystkich FSR-ców Piotrek :jajcarz:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2013, 21:54 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 20 gru 2012, 20:56
Posty: 62
Cytuj:
No nie wiem czy do końca napisałeś prawdę, zajrzyj na tą stronę Epidian 52 Żywicy nie można stosować do łączenia styropianu. Pozdrawiam wszystkich FSR-ców Piotrek

Ależ można łączyć żywicą epoksydową styropian - Epidianem 52 lub 5 na przykład. Na te opisy nie patrz bo one dotyczą zastosowań ogólnych i zgodności z normami albo są nie do końca prawdziwe.

Natomiast nie wolno tego zdecydowanie robić Epidianem 53, bo ma w sobie styren jako modyfikator. Ten styren jest po to, żeby Epidian 53 współpracował z matą szklaną pokrytą specjalnym lepiszczem, przeznaczoną do żywic poliestrowych. Dzięki styrenowi żywica epoksydowa zachowuje się w tym wypadku jak poliestrowa ale niestety coś za coś... Jak spojrzysz na karty charakterystyk to zauważysz, że Epidian 53 ustępuje 52 między innymi:
1/naprężenie zrywające (MPa) E53: minimum 25 / E52: 45-50;
2/wytrzymałość na zginanie (MPa) odpowiednio: 68-78 / 85-95;
3/twardość (MPa) 50-55 / 70-75;
4/temperatura ugięcia (to taki parametr określający podatność na odkształcanie pod wpływem temperatury w st.C): 70-95 / 50-55!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2013, 23:00 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Piotrze. Poczekamy jak już wszystkie podstawki wkleisz, ramkę pod pokrywkę, jak akusy w balonik włozysz i ewentualnie jakąś koszulkę antywstrząsową, i wtedy pogadamy, czy ten "akuboks" jest potrzebny :). Serwo od steru odwróć, bo dłuższe popychacze są lepsze. I nie każ mi tłumaczyć dlaczego są lepsze... Po prostu są :)
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2013, 00:35 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Cytuj:
Serwo od steru odwróć, bo dłuższe popychacze są lepsze. I nie każ mi tłumaczyć dlaczego są lepsze... Po prostu są
A.C.

Już zrobione :palacz: Lepiej nawet teraz pasuje, jest więcej miejsca pod szybką. Rozwierciłem nóżki wiertłem 3,2 i nagwintowałem gwintownikiem M 4, Pod serwem steru jest 4 mm luzu może to trochę za dużo, myślę że spiłuję nóżki o 1,5 mm to da mi większy luz pod szybką a tym samym snapy nie będą o nią wadzić, jeszcze przyjdzie uszczelka pod szybkę która zwiększy tą odległość ale nie wiem czy nie lepiej od razu to dopracować :?:
Obrazek Obrazek Obrazek
Jutro wszystko wklejam :oczko:
P.M.

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2013, 11:27 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Jeszcze nie tak dawno w naszym sklepie były takie pakiety: http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/A ... ostka.html Teraz już "wyszły". Z uwagi na cenę i jakość w swoim czasie nabyłem kilka takich pakietów. Jeden mogę Ci odstąpić. Moim zdaniem jest idealny do kl. STD. jakość bardzo dobra , a cena symboliczna :D Sam będę tych pakietów używał.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2013, 12:19 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Popracowałem do drugiej w nocy i poniżej tego efekty :palacz:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Najbardziej jestem zadowolony z tabliczek pod numery startowe, kiedy wszystko zamocowałem do modelu a było to gdzieś około pierwszej normalnie poczułem się jak przyszły zawodnik klasy FSR 3,5 Standard, może to przez tą porę :tak:
Pozdrawiam Piotrek :oczko:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2013, 11:12 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
W końcu przykleiłem pokład jeszcze z naddatkami oraz widok na dwa amortyzatorki pod przyszły numer startowy :oczko:
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Piotrek :jajcarz:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2013, 11:51 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Troszkę wysokie te gumki. myślę ,że mogą być w tym miejscu mniejsze.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lut 2013, 12:17 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Cytuj:
Troszkę wysokie te gumki. myślę ,że mogą być w tym miejscu mniejsze.
A.C.

Andrzejku nad gumkami się jeszcze pomyśli, trafią się niższe to je zamontuję, na chwilę obecna cieszę się tym co mam. :jajcarz:
Małe podsumowanie tego co do tej pory zrobiłem :palacz:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
W tym stanie model waży dokładnie 1670 gram :oczko:
Pozdrawiam Piotrek :rogal:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lut 2013, 14:30 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Przykleiłem redany. Wpadł mi w ręce uchwyt tokarski który wykorzystałem do nagwintowania sprzęgła gwintem M 6, oczywiście gwintowałem ręcznie a wiertarka posłużyła jako mocowanie gwintownika :oczko:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Piotrek :oczko:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL