Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 29 mar 2024, 00:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 paź 2011, 09:43 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Pozwolicie , że oprócz budowania modelu, będę prowadził listę kosztów które poniosę :krzywy: I tak poniżej to co wydałem do tej pory :palacz: wprawdzie jeszcze nie mam tego w domu ale myślę że po niedzieli paczka z przesyłką będzie u mnie :rogal: :rogal: :rogal:
------------------------------------------------------
1 x AJAKS FSR V-3.5 STANDARD () = 99.99zł
1 x Łoże pod silnik do FSR STD 3,5 () = 49.90zł
1 x Wał FSR STD 3,5 (220 mm M4) z wyjściem na oliwienie () = 59.00zł
1 x Żywica Epidian 53 200g () = 16.49zł
2 x Sklejka brzozowa 1,0 x 310 x 1000 mm VILKO () = 59.80zł
10 x Listwa sosnowa 6x6x1000 mm () = 8.90zł
5 x Listwa sosnowa 3x6x1000 mm () = 3.25zł
------------------------------------------------------
Podsuma: 297.33zł

Pozdrawiam Piotrek :rogal:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2011, 11:39 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Kolejne koszty na chwilę obecną chyba ostatnie, aby zacząć budowę :jajcarz: :jajcarz: :jajcarz:
...............................................................................
1. LISTWY LIPOWE TRÓJKĄTNE.
NAZWA: 4 x 1 x 15 CENA: 2,30 PLN ILOŚĆ: 6
2. Szpilki modelarskie
NAZWA: Szpilki modelarskie MS (50 szt/opak) CENA: 16,90 PLN ILOŚĆ: 2
3. LISTWY BUKOWE
NAZWA: 10 x 10 x 1000 CENA: 2,00 PLN ILOŚĆ: 1
...............................................................................
Podsuma: 49,6 PLN

Pozdrawiam Piotrek :chinczyk:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2011, 13:26 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Witaj kolego, czy kosztów transportu nie ma żadnych?

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2011, 14:18 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
taniej byłoby zrobić z laminatu lub kupić gotową skorupkę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2011, 15:42 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Jak dotychczas, koszty poniesione przez kol. Piotra to ok 330zł nawet doliczając do tego koszty przesyłki, to jeszcze nie doszły one nawet do ceny np rury z kolektorem do CMB 21.
Jak widać z listy zakupów jeszcze to wszystko nie jest takie drogie w porównaniu do "wyczynowego" FSRa. Pisałem już wielokrotnie na ten temat. NAJPIERW ADEPT MUSI ZOBACZYĆ O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI! I zrobić to jak najmniejszym kosztem, przy okazji ucząc się podczas budowy pierwszego modelu, a dopiero później ewentualnie inwestować w ten sport całkiem już niemałe pieniądze.
Kol. Piotrze, moim zdaniem idziesz dobrą drogą i nie zniechęcaj się. jeżeli przypadkiem będziesz we Wrocławiu to daj znać, Chętnie się z Tobą spotkam w celu wymiany doświadczeń.
Bardzo bym chciał Twojego AJAKSA zobaczyć na zawodach... Wiem tez o paru innych które także są już w budowie. Byc może na przyszły sezon uda się zrobić wyścig z samych tylko AJAKSÓW. Było by pięknie :D
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 paź 2011, 08:52 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
adam napisał(a):
Witaj kolego, czy kosztów transportu nie ma żadnych?
Meniu

Nie no są, ale koncentruje się na kosztach samych materiałów, wszak jak będzie wszystko wypisane można zamówić całość i zapłacić jedną przesyłkę. :wink: No może dwie przesyłki bo okazuje się że wszystkiego nie da się zamówić w jednym sklepie :czerwony:
Cytuj:
Jeżeli przypadkiem będziesz we Wrocławiu to daj znać, Chętnie się z Tobą spotkam w celu wymiany doświadczeń.
Bardzo bym chciał Twojego AJAKSA zobaczyć na zawodach... Wiem tez o paru innych które także są już w budowie. Być może na przyszły sezon uda się zrobić wyścig z samych tylko AJAKSÓW. Było by pięknie :D

Będę 19 stycznia w Zespole Pracowni Modelarskich MDK we Wrocławiu na szkoleniu więc możemy się spotkać. Co do zawodów to myślę że się spotkamy :jajcarz: jak tylko zbuduję model :ups:
Pozdrawiam Piotrek :D

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 paź 2011, 10:25 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Piotrek, chodzi mi o to że jak podajesz cenę 3 zł za części to ceny transportu są wyższe.

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 paź 2011, 18:01 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
adam napisał(a):
Piotrek, chodzi mi o to że jak podajesz cenę 3 zł za części to ceny transportu są wyższe.
Meniu

Masz rację . ale zauważ że pierwsze moje zamówienie to 297.33zł koszt przesyłki 15zł :ups: co do drugiej to przy 49,60 zł koszt przesyłki to 12 zł :oczko: ale tą wiadomość muszę jeszcze sprawdzić :oczko: Mieszkam w małej miejscowości gdzie do najbliższego sklepu modelarskiego mam 60 km o ile jest taki w Opolu ta sama droga do Częstochowy :zzz: Wrocław, Łódź właściwie poza zasięgiem :zly: Pozostają sklepy internetowe i chwała im za to że są :D :D :D No niekiedy trafi się szkolenie np najbliższe w moim przypadku to Gdańsk 19-20 października wprawdzie ode mnie oddalony o 450 km ale zawsze coś , w styczniu Wrocław tak jak pisałem już wcześniej :rogal: Do czego zmierzam :arrow: , w moim przypadku wydanie kilkadziesiąt zł za przesyłkę, za spokojne zakupy sprzed monitora komputera zamiast błądzenia po mieście gdzie jest się tylko gościem i właściwie zakupy to tak przy okazji :arrow: jest warte wygody jakie daje możność zakupów w sklepie internetowym :rogal: Oczywiście nie wszyscy muszą się ze mną zgodzić :oczko:

Pozdrawiam Piotrek :palacz:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2011, 19:32 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
No i wreszcie przyszła przesyłka, choć nie do końca zgodna z zamówieniem, zamiast listw 6x6 przyszły listwy 6x7, a przesyłka o wartości prawie 250zł bo nie dosłali wału ( tu akurat sklep się ze mną kontaktował) stała oparta o drzwi wejściowe do domu :zly: :zly: :zly: Poniżej fotki tego co dostałem :arrow:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Łoże piękne, no kadłub super wycięty na ploterze laserowym :rogal: :rogal: :rogal: Czekam na drugą dostawę i biorę się do pracy :jajcarz:
Pozdrawiam Piotr :palacz:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2011, 21:16 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Miło patrzeć jak nasz zestaw AJAKSA w dobre rece trafia :D . Jeżeli chodzi o listewki, to raczej powinieneś się trzymać wymiarów zgodnych z planem. Jeżeli chodzi o klej to moim zdaniem lepszy będzie bezbarwny POXIPOL, lub coś podobnego. Epidian 53 za długo "schnie", przez co praca nad modelem znacznie się wydłuża. Ten klej który zamówiłeś, sprawdzi się w momencie kiedy będziesz kleił poszycie.
Spróbuj na początek złożyć elementy szkieletu modelu złożyć jak układankę.. Jeżeli coś nie będzie pasowało, choć nie powinno być z tym problemu, to pod szlifuj niektóre wycięcia pilnikiem.
Cały szkielet należy montować na desce montażowej. Do pomocy ma służyć ta tektura z nadrukowanym planem. Okazało się jednak,że ten plan nie do końca jest dokładny ( błąd druku) i nie można się na nim całkowicie wzorować. wręgi ustawiaj na desce tak aby pasowały do podłużnic. Oszczędzisz sobie przez to dodatkowej pracy.
Czekam na postępy w pracy nad łodką :D
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 paź 2011, 17:17 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Zacząłem budowę :rogal: Poniżej fotki :arrow:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Moje początki :oczko: Znalazłem starą deskę kreślarską na której zamocowałem plan z folią :czerwony: Powycinałem elementy, doszlifowałem i złożyłem na sucho do kupy :rogal: Znalazł się klej, myślę że będzie odpowiedni,no może jest go trochę za mało :oczko:
Wszystko jest OK. Tylko sklep nie przysłał takich listewek jak trzeba, poczekam na dostawę :zly:
Cytuj:
Okazało się jednak,że ten plan nie do końca jest dokładny ( błąd druku) i nie można się na nim całkowicie wzorować.

W kilku miejscach są różnice, ale myślę że jakoś sobie poradzę :palacz:
Pozdrawiam Piotrek :D

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 paź 2011, 18:59 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
Cześć Piotrek
Mam nadzieję,że jeszcze nie skleiłeś szkieletu. Dwie ostatnie wręgi ( Rufa i nr 1 ) należy obrócić o 180 stopni. Wycięcia 10 x 10 mm powinny znajdować się na prawej burcie. Rysunek montażowy jest tak przygotowany, aby na nim, pokładem do dołu, składać model. Wtedy zapasują wycięcia we wręgach.

J.S.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 paź 2011, 21:59 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Przyjrzyj się dokładnie fotografii poniżej. :okularnik:
A.C.


Załączniki:
ajaks szkielet.jpg
ajaks szkielet.jpg [ 146.88 KiB | Przeglądane 6554 razy ]

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2011, 21:44 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
AndrzejC napisał(a):
Jeżeli chodzi o listewki, to raczej powinieneś się trzymać wymiarów zgodnych z planem

Tak też zrobiłem, tzn. czekam na listewki 6x6. :krzywy: Poniżej kilka fotek, może nie jest dużo ale małymi kroczkami zawsze do przodu :czerwony: Zresztą dużo u mnie się działo :placzek: nie ważne.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Na razie wzmocnienia z 10mm balsy :arrow: klejone taką żywicą 1min. :oczko: Na jednym zdjęciu moja tymczasowa modelarnia :rogal: może niedługo wykończę poddasze, które będzie całe moje :D :D :D
Pozdrawiam Piotrek :D
Dodano 10.11.2011
POwoli coś tam dłubię. Może jutro zrobię szkielet :rogal: Na dzisiejszy dzień tatk to wygląda :oczko:
Obrazek
Poczyniłem jeszcze małe zakupy:
1 x Zbiornik paliwa 284 ml (metanol) - MSP 15.99zł
4 x Snap kulowy M2/2 ø4 długi MP-JET 8.40zł
1 x Ster FSR STD 3,5 28.50zł
1 x ASP 21 M 0% 268.50zł
Podsuma: 321.39zł
No i mam pierwszą spalinkę :atak:
Obrazek
Pozdrawiam Piotrek :oczko:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2011, 22:28 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Spasowałem sobie silniczek z łożem :jajcarz:
ObrazekObrazek
Mam małą prośbę do tych kolegów, którzy mają owy silniczek, a mianowicie o instrukcję obsługi w języku polskim :czerwony: Do odpalenia silniczka jeszcze długa droga :oczko:
Pozdrawiam Piotrek :palacz:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL