Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 17:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: QuadroCopter
PostNapisane: 27 gru 2012, 16:19 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 16 gru 2012, 20:02
Posty: 4
Witam serdecznie wszystkich. Jestem nowy i zielony w dziedzinie modelarstwa.
Tak czy inaczej zakupiłem model jeszcze nie latający (QuadroCopter reely 650 v2 RAF MEMS QC09) i do niego pilot Gaupner mx-12 HoTT z odbiornikiem GR-12 2,4GHz. Niestety nie ma instrukcji po polsku i dlatego mam pytanie:
Jak zaprogramować mx-12 aby GR 12 uruchomił Quadrocopterka.
Odpowiednio podłączyłem GR 12 do maszyny, nawet go zaktualizowałem tak jak w instrukcji VIDEO https://www.youtube.com/watch?v=oEEIQ-ptlcQ

W pilocie Gaupner mx-12 HoTT są dwa programy (samolot-szybowiec oraz śmigłowiec)
Proszę o pomoc w konfiguracji tego sprzętu.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 gru 2012, 21:25 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2006, 21:24
Posty: 233
Lokalizacja: olsztyn
kolego bez obrazy czy zauważyłeś jakie to forum , być moż któryś z kolegów ma doświadczenie w heli i ci pomoże ale są fora adresowane specjalnie do takich latadeł. pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 gru 2012, 22:54 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Jak Kolega zakupi sobie łódkę klasy FSR V,O lub H to chętnie pomożemy. Ponieważ to forum stworzone zostało dla tych, co takie szybkie łódki budują. Koledze potrzebna jest porada od tych, co budują takie "kosiarki" ,jaką Kolega nabył razem z pilotem. To się nazywa w skrócie FVP:D Tu jest adres: http://rc-fpv.pl/index.php Ale jak Kolega dojrzeje do naszych "stateczków", to zapraszamy i chętnie służymy pomocą :D.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2012, 12:55 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 16 gru 2012, 20:02
Posty: 4
Ok, nie doczytałem że to chodzi o łodzie... Jestem zielony w modelarstwie i myślałem że każdy model czy latający czy pływający podchodzi pod tę dziedzinę. Pilotem mx-12 hott też można sterować łodzie (no chyba że się mylę).
Tak czy inaczej podszkoliłem niemiecki na tyle że udało mi się uruchomić kosiarkę, jeszcze nie lata bo ma odwrotny ciąg śmigieł, ale już coś.
Dzięki za zainteresowanie się moim przypadkiem.
Może kiedyś będę na tyle w temacie że sobie popiszemy na temat łodzi.
Życzę wszystkim sprzyjających wiatrów..(hmm nie wiem czy wiatr w tym przypadku jest ok.)
Pozdrawiam :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2012, 16:04 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 05 gru 2012, 07:08
Posty: 3
Tu masz kolego forum "helikopterowe"

http://www.epheli.pl/index.php?name=PNphpBB2

pozdrawiam
witek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2012, 16:22 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Modelarstwo już dawno podzieliło się na wiele bardzo specjalistycznych dyscyplin, które w zasadzie poza wspólną nazwą, niewiele mają ze sobą wspólnego. Jedni specjalizują się w łódkach, inni w rakietach, a jeszcze inni w "kosiareczkach" :wink:, właśnie. I tak jak my niewiele możemy powiedzieć tych modelach , który Kol. zakupił tak modelarze budujący tamte "koptery", niewiele wiedzą o tym co my budujemy...
To coś , co Kolega kupił razem z modelem, nie jest "pilotem" To się nazywa Aparatura Do Zdalnego Sterowania Modeli. W skrócie: radio lub aparatura. Określenia " pilot", "sterownik" itp używają ludzie kompletnie nie znający się na modelarstwie i po takim nazywaniu urządzenia można ich poznać. Więc jeżeli Kolega , gdzieś tam, będzie chciał poszukać informacji i porad , to niech Kolega użyje określenia jakim modelarze nazywają ten "pilot". Bo się śmiać nie daj Boże zaczną. I przykro Koledze będzie. I niech Kolega nie używa modnego ostatnio określenia: "apka" bo to już całkowita porażka będzie :smutny:
A tak na poważnie ten Graupner Hott12 to całkiem dobre radio jest, i do łódek jak najbardziej się nadaje To jest uniwersalna aparatura i do każdego modelu można ją zastosować. Zapraszam do budowy łódek :jajcarz:
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2013, 09:59 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 16 gru 2012, 20:02
Posty: 4
No tak, wszystko idzie w swoją stronę.
Tak czy inaczej dziękuję za pomoc. Kosiarka poleciała do góry i spadła... Teraz muszę dokupić śmigło i jedno ramię.
Dzięki za linki... A co to jest APKA?
Myślę że temat jest zamknięty.
Życzę spokojnego nowego roku :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2013, 20:21 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 20 gru 2012, 20:56
Posty: 62
cześć,
najlepiej powiedz skąd jesteś to może znajdzie się ktoś, kto Ci pomoże... mam kumpla biegłego w tych zabawkach - mieszkamy we Wrześni koło Poznania.

Helikoptery nie dość, że trudne są w pilotażu to jeszcze trzeba wiele wiedzieć o ustawieniu aparatury zwanej czule APKĄ ;)

Na tym forum nie dowiesz się o helikach niczego, tak jak na forum heli o ślizgach. Jeśli mieszkasz blisko mnie to pisz, postaramy się pomóc Tobie.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2013, 23:18 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 16 gru 2012, 20:02
Posty: 4
Jakoś sobie radzę.. Zaprogramowałem ,ustawiłem i lata (co prawda teraz jest bez śmigła i ramienia bo nie doczytałem w instrukcji niemieckiej że przed pierwszym lotem należy "kosiarkę" wypoziomować elektronicznie, czyli postawić na równym i zaprogramować mu tą pozycję jako pozycja którą musi utrzymywać podczas lotu) Niestety za późno :placzek: .
Dziękuję za pomoc, jestem z okolic Krakowa, tak więc inne strony.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Trzymajcie się.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL