Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 23:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 09 sty 2017, 17:16 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 01 sie 2011, 17:50
Posty: 19
Lokalizacja: Gdansk
Podpowiem tylko, ze mozna tulejke dorobic do fabrycznego tlumika:
http://i.imgur.com/H3QfLR5.jpg
Niestety nie mam lepszej fotki :/

T.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sty 2017, 19:25 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2006, 20:19
Posty: 386
Lokalizacja: TRZEBNICA
viewtopic.php?f=2&t=1291

Ten patent się sprawdził.

_________________
AndrzejD
POL-567
http://www.perkoz.netau.net/

"Imperare sibi maximum est imperium"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sty 2017, 20:36 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 14 lip 2014, 15:19
Posty: 38
znam to rozwiązanie dobrze bo przejrzałem chyba wszelkie możliwe w internecie ;)
Tylko problemem jest szerokość kolektora, która jest za mała przez co rura rezonansowa musiałaby iść w tym samym przedziale co silnik, zbiornik zamiast z boku w dedykowanym miejscu na nią.
Chodzi mi po głowie przedłużka z 2 dodatkowych kolanek 90* ale nie wiem czy to nie będzie powodowało jakiś dodatkowych problemów np. w postaci utraty mocy czy czegoś innego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2017, 00:07 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 14 lip 2014, 15:19
Posty: 38
Zacząłem prace nad łożem do silnika bo dostępność na rynku gotowych jest tak wielka że można na palcach jednej ręki policzyć, a poza tym koszt >70zł nie jest zbyt zachęcający.
Stąd też postanowiłem wpierw spróbować swoich sił i na podstawie zdjęć Pana Andrzeja (mam nadzieję że nie pozwie mnie o bezprawne wykorzystywanie jego rozwiązań ;)) zacząłem budowę własnego łoża.
Na ten moment wygląda ono tak:
Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2017, 12:03 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Ja się o nic nie obrażę. Mój prototyp do prób wyglądał podobnie :D . Ale moim zdaniem z jednej strony łoże powinno mieć łapę dłuższą (tą od strony koła), bo przy odpalaniu motorka wszystko będzie się niebezpiecznie odchylać. Może to nawet grozić rozłączeniem elementów sprzęgła.
Działaj dobrze Ci idzie :)
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2017, 14:07 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 14 lip 2014, 15:19
Posty: 38
dziękuję za sugestię. Mam jeszcze spory kawałek kątownika więc zaprojektuje od razu wersję drugą bo też mi do końca nie odpowiada jego aktualny kształt :rogal:
Zastanawiam się z czego zrobić tłumiki drgań do przykręcenia łoża z łódką.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2017, 11:39 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 14 lip 2014, 15:19
Posty: 38
W między czasie udało mi się poprawić łoże do silnika które aktualnie wygląda następująco
Obrazek

Po przymiarkach wiem że muszę jeszcze je wewnątrz odchudzić bo w takim stanie nie ma miejsca na kolektor wydechowy, ale to drobnostka.

Otrzymałem również od Pana Andrzeja kilka super wykonanych niezbędnych części (kolektor, ster, sprzęgło) za co jestem dozgonnie wdzięczny. :tak:

Teraz mam tylko nadzieję że w weekend pogoda będzie na tyle mało sprzyjająca aby zacząć wiosenne porządki i będę mógł się zaszyć w nowej/starej warsztato-modelarni i dalej walczyć z Ajaksem :kalach:

EDIT

Przyszły wibroizolatory
Obrazek

Czy nie będą one za małe waszym zdaniem?
Chodzi dokładniej o te https://abc-rc.pl/wibroizolator-tlumik- ... z4bU1FcwiX


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2017, 16:53 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Do łoża potrzebne są poduszki takie jak na obrazku. Źródło: ELESA GANTER. I takie sobie kup. Wymiary sobie dobierzesz.
A.C.


Załączniki:
thumbnail_positioning_elements_dva_1___dva_2___dva_3_execution_dva_2_elesa_ganter__213611.png
thumbnail_positioning_elements_dva_1___dva_2___dva_3_execution_dva_2_elesa_ganter__213611.png [ 6.47 KiB | Przeglądane 9214 razy ]

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2017, 19:37 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 14 lip 2014, 15:19
Posty: 38
Znalazłem i mam nawet wycenę od jednej z firm.
Czy możecie podpowiedzieć czy model W-20 A ze strony https://www.wibroizolacjapolska.pl/wibr ... walcowe-W/ będzie ok?
Jeszcze się zastanawiam nad twardością gumy bo mam do wyboru 2:
3 (45ShA+-5ShA) lub 4 (55ShA+-5ShA)

cena po 9zł netto wydaje się być przystępna, pytanie czy wielkość będzie odpowiednia.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL