Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 16:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 lis 2014, 20:26 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Witam wszystkich zainteresowanych budową łódek FSR 3,5 Standard :) Swojego czasu dostałem od Pana Janeczka ( pozdrawiam serdecznie ) formę kadłuba do Ajaksa ściągniętej z drewnianej wersji łódeczki. Kilka rzeczy przy formie jest do zrobienia. Pewne sprawy są do przemyślenia. Założenie jest proste, zbudować łódeczkę lżejszą, a prze to i szybszą :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Na tą chwilę wzmocniłem boki kadłuba i na papierze ściernym doszlifowłem całą przyszłą powierzchnię pokładu, pozostawiając dookoła rant szerokości 10 mm.
Powolutku kończę samolociki, które zacząłem swojego czasu ;) Idzie zima wieczory coraz dłuższe. Zachęcam wszystkich, którzy budują w zaciszach swych modelarni do pisania na forum o budowie swych modeli :tak:
Powolutku powstaje pokład do A-2 :palacz:
Obrazek Obrazek Obrazek
Na drugiej fotce ostatni mój nabytek. Praca idzie o wiele szybciej niż piłką ręczną. :rogal:

PS.Dzięki marek_c4 za wszystko :tak:
Małymi kroczkami zmierzam do przodu. Po małych konsultacjach ( pozdrowienia dla Pana Janeczka ) przyszedł czas na realizację :arrow: Pokład przeszlifowany "500", naniesione miejsca elementów przyszłej nadbudówki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Całość usztywniłem za pomocą klocków drewnianych. W celu lepszego wyjmowania odbitki z formy w przedziale radiowym planuję jako pionowy skos wykorzystać spływ 15x4 mm, przyklejony do pionowej ścianki :D
Pierwsze elementy już na swoim miejscu.
Obrazek Obrazek Obrazek
Dzisiaj troszeczkę pokleiłem a skonczyłem na tym , że pierwszy raz już zaimpregnowałem drewno :D
Obrazek Obrazek Obrazek
Oczywiście, pozwoliłem sobie również przymierzyć rurę ;)
Obrazek Obrazek Obrazek
I widok na pomalowane kopyto :D
Obrazek
Prace nad kopytem pokładu oraz formą kadłuba trwają. Na tą chwilę wstępnie wszystko poszpachlowane i przygotowane do szlifowania. Jak można zauważyć w formie kadłuba podszpachlowałem redany. Ma to na celu lepsze wyjmowanie odbitki z formy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Na ostatniej fotce moi pomocnicy w owych pracach. Na ten rok to chyba wszystko :palacz:
Szlifowanie na chwilkę sobie odpuściłem. Powstały elementy do przyszłych form. Prace powolutku trwają ;)
Obrazek Obrazek Obrazek
Powolutku zbliżam się do wyboru materiału do wykonania formy i ewentualnych odbitek. Materiały potrzebne zapewne kupię TUTAJ :D No chyba że ktoś podpowie gdzie można nabyć materiały w przystępnych cenach. Na co się zdecydować ? Żywice poliestrowe czy może epoksydowe ? Wprawdzie studiuję wujka Google i kanały na YT ale jakby ktoś chciał się podzielić swoimi uwagami, zapraszam do dyskusji :palacz:
cdn...

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Ostatnio edytowano 23 gru 2014, 21:21 przez pacyfic_77, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL