Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 27 kwi 2024, 21:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 sty 2007, 17:48 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 01 sty 2007, 17:40
Posty: 6
Lokalizacja: wielun
Hej wszystkim jestem poczatkujacym (dopiero zaczynam) modelarzem chcialem sie zwrocic o pomoc w doradzeniu mi jaki model moglbym sobie zrobic ewentualnie kupic juz gotowy, jaki silnik mam wybrac.

Prosze o pomoc
dziekuje


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01 sty 2007, 18:01 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 01 lis 2006, 13:47
Posty: 75
Lokalizacja: RASZYN/WARSZAWA
to wszystko kolego zależy od tego ile chcesz przeznaczyć na twoje nowe hobby kasy
ja też jestem początkujący i powiem ci że chcąc startować w zawodach musisz
przeznaczyć trochę pieniążków

_________________
Pozdrawiam bobert73
PL- 453


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01 sty 2007, 19:26 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Bobert nie strasz Adepta. Wbrew pozorom te nasze łodki nie kosztują az tak drogo. łódkę mozna zbudować niskim dość kosztem. Bo do wyczynu droga daleka. Patryg jezeli masz jakies radyjko i motorek odpowiedniej dla naszych łódek pojemnosci (3,5 7,5 albo 15 cm3) to mozesz zacząć zabawę w FSRy.
Dla poczatkujących mamy tzw klasę standard w tej konkurencji mozesz popływac na początku. to jest klasa własnie dla początkujących. pojemnosc silnika jest ograniczona do 3,5 cm i nie ma w niej zadnych przekladni i innych utudnień. przepisy znajdziesz na stronie głownej. Określ się czym dysponujesz a na pewno Ci doradzimy co powinienes z tym sprzętem zrobić. jezeli nie masz niczego to będzie troszkę trudniej ale tu jednak parę zł trzeba będzie zainwestować


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Pomoc
PostNapisane: 01 sty 2007, 19:39 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 01 sty 2007, 17:40
Posty: 6
Lokalizacja: wielun
Mysle ze na poczatek moglbym przeznaczyc okolo 1000 zl. W miare jak blizej bede sie zapoznawal z calym tym dzialajacym "systemem" wtedy bede myslal dalej o zwiekszeniu troche funduszy. Wiec prosze o jakas dobra rade dla poaczatkujacego z usulg jakich firm najelpeij skorzystac (chodzi mi o kadlub i silnik)

Dziekuje


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Do Patryka
PostNapisane: 03 sty 2007, 19:59 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 17 lis 2006, 16:28
Posty: 195
Posłuchaj starego wyjadacza nie kupuj starego złomu a napewno nie 15stke
Te stare oszołomy tylko patrzą jak się pozbyć starego złoma i zasilić swoją kase na nowy sprzęt. w tej klasie pływają najwieksze oszołomy z całej braci FSRowców, ale najbardziej doświadczeni tylko czekają na takich jak Ty. Rozjadą Cie jak psa i zjedzą na śniadanie po pierwszym starcie.Zalecam Ci klase 7,5cm którą zrobisz sam i nauczysz pływać się sam jak i model. W 3,5 już wiadomo że jestęś za słaby technicznie Poz. W.Ol :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03 sty 2007, 21:59 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Wladziu Adepta rozjadą w kazdej klasie wyczynowej. My się tego uczylismy przez długi czas. I niestety nic się nie zmienilo w tym temacie. dalej żeby byc dobrym w tym co się robi trzeba zapłacić "frycowe" Patyg zbuduj sobie prostą łodeczkę nabierz doswidczenia pojedz na zawody zorientuj się o co chodzi a potem wybierz klasę która Ci odpowiada. Daj znać na privie to pogadamy o konkretnej pomocy. Łodka jakas i parę częsci do niej na pewno się znajdzie! Koledzy z Wroclawia z pewnoswcią Ci pomogą!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05 sty 2007, 00:16 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 01 sty 2007, 17:40
Posty: 6
Lokalizacja: wielun
Dzieki za pomoc ale na razie raczej bede sie staral robic sam. Widzialem kilka zdjec kadlubow znalazlem gdzies w intnernecie. Ale mam tylko jedna prosbe czy sa moze jakies schematy, plany robienia modelu. Jestem po technikum mechanicznym mam troche pojecia na temat roznych mechanicznych rzeczy mam rowniez dostep (do tokarek i frezarek) wiec jak trzeba bylo cos sobie dorobic w jakis element.

Najlepiej jakbym sie wybral na jakies zawody ale w zimie to raczej jest nie mozliwie (chyba ze odbywaja sie w zimie jakies zawody?). Tam bym sie przypatrzyl jak to dziala, jak wygladaja zawody wtedy moglbym zdecydowac w jakiej klasie startowac. A na razie nie pozostaje mi nic innego jak szukac dalej w internecie jak zbudowac fajny kadlub.



Pozdrawiam wszystkich

P.S. Dostałem kilka PW z adresem innej strony poświęconej modelarstwu. Dziękuje nie skorzystam, zresztą o całej sytuacji powiadomiłem administratora.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05 sty 2007, 00:39 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 28 sty 2006, 13:59
Posty: 74
Witam
Co do innych stron to na forum strony www.modelteam.com.pl zamieszczony jest schemat rozmieszczenia elementów w modelu.
Moderatorem działu V jest AndrzejC znamy Ci z tego forum.
Jakby co to wcale Ci nie polecam tego forum jedynie informuje gdzie są jakieś informacje.

_________________
Pozdrawiam
Marian

www.modelteam.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05 sty 2007, 12:59 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Wszystkim kolegom polecam stronę Modelteamu. i inne strony traktujące o FSRach również.
Patryg jak pewnie juz zdązyłes zobaczyć te schematy łodek.Jezeli zastosujesz te proporcje to łodka będzie pływac. Ja jednak myslę,że nie ma co juz budowac łodek FSR z drewna. Te czasy juz minęły.prosciej i szybciej jest zbudować łódkę z laminatu , z gotowej i sprawdzonej formy. tak jak pisałem mozemy Ci w tym pomóc. mozesz to sobie zrobić sam lub skorzystac z naszych wskazówek. myslę , że dobrze by było gdybys skontaktował się z jakąs modelarnią blisko Ciebie tam fachowcy tez Ci pomogą. Znam jedną w Bełchatowie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2009, 03:29 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 20 sty 2009, 13:06
Posty: 1
.


Ostatnio edytowano 15 lut 2009, 15:45 przez BOREK1, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2009, 10:24 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Kolego Borek. Dużo na tym forum w różnych tematach zostało o standardach napisane. Jeżeli wczytasz się dokładnie w to , to na pewno wyciągniesz z tego czytania swoje wnioski. W sprawie silników też tam jest co nieco napisane. I w Modelarzu też o budowie standarda są w tej chwili artykuły. I o silnikach też tam jest napisane. Więc jakiej odpowiedzi oczekujesz?
Wszystko zależy od stanu Twojej kieszeni. Silników na rynku jest dość dużo i wybrać sobie możesz taki jaki Ci się spodoba. Ja jednak radziłbym Ci kupić najtańszy, np ASP21 lub AQUA18
Obydwa są idealne do nauki i pływania.
Może pokaż jakieś fotografie z budowy Twojej łódki. Zawsze ktoś Coś doradzi oglądając Twoje poczynania. Fachowców paru tu mamy.
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL