Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 29 mar 2024, 01:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 mar 2015, 20:23 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 15 gru 2007, 14:18
Posty: 64
A jak wał będzie w sprzęgle mocowany? Obawiam się, że to się rozleci bez elastycznego sprzęgła. No ale zobaczymy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2015, 22:01 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Nie rozleci się. Wał zamocowany będzie tradycyjnie, robaczkami. przy okazji montażu.wszystkie elementy pokażę dokładnie.
Na razie robota lekko przystanęła. Toczę sobie właśnie róźne drobiazgi do łódki, więc na razie niema czego fotografować :placzek:
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2015, 11:53 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 01 sie 2011, 17:50
Posty: 19
Lokalizacja: Gdansk
AndrzejC napisał(a):
Kiedyś nie miałem możliwości dokładnego lutowania wałów, teraz mam, więc stosuję.


Chcialbym poprosic o przyblizenie tematu - wlasnie jestem przed taka operacja. Klej wiadomo - pare minut i gotowe. Ale nie ufam klejom, tym bardziej, ze w mojej zabawce nie mam systemu chroniacego srube przed utonieciem po rozlaczeniu sie czesci gietkiej ze sztywna. Bardzo fajna srube w ten sposob stracilem ;/

Pzdr.
T.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 kwi 2015, 21:24 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
w relacji była mała przerwa :? Brak weny... w budowie też mały zastój był, ale to juz przeszłość :)
W budowie postępy. Prawie wszystkie detale zostały najpierw wstępnie wklejone do kadłuba szybkim klejem epoksydowym LOCTITE EA 2466. Polecam.Bardzo porządny klej. A następnie solidnie przylaminowane ścinkami tkaniny szklanej. Moim zdaniem wszystkie elementy powinny być wklejane bardzo solidnie,bo inaczej w razie kolizji co nieco może nam się od tego kadłuba oderwać. przed ostatecznym wklejeniem przedniej wręgi zamontowałem na stałe gustowny uchwyt po to ,żeby było za co złapać łódkę z przodu.Stan robót pokazują zdjęcia.Kadłub został zabezpieczony taśmą przed pobrudzeniem w czasie klejenia. Z uwagi na to, że powierzchnie są gładkie,więc nie przewiduję malowania. zawsze farba, to jakiś dodatkowy ciężar do wożenia.
A.C.


Załączniki:
uchwyt 1.jpg
uchwyt 1.jpg [ 198.5 KiB | Przeglądane 6325 razy ]
klejenie detali 1.jpg
klejenie detali 1.jpg [ 327.45 KiB | Przeglądane 6326 razy ]
klejenie detali 2.jpg
klejenie detali 2.jpg [ 359.85 KiB | Przeglądane 6326 razy ]
klejenie detali 3.jpg
klejenie detali 3.jpg [ 172.3 KiB | Przeglądane 6326 razy ]
klejenie detali 4.jpg
klejenie detali 4.jpg [ 365.2 KiB | Przeglądane 6326 razy ]

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.
Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL