Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 27 kwi 2024, 19:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lis 2008, 13:11 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2007, 01:29
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
Andrzej pisałeś żeby włożyć karter do odkamieniacza, w moim motorze kamienia było mało za to dużo czegoś podobnego do wazeliny.

Obrazek



Drugie- którą metodę preferujesz do wymiany łożysk ściągacz czy grzanie?

Trzecie - czy wał ma tak wyglądać?
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2008, 16:01 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Maruś, pisałem też,że należy bezwzględnie wysuszyć instalację wodną :ups: . Skoro robisz to dopiero teraz to masz efekty. Co do wału to chyba czas jednak te Twoje łożyska wymienić.
Sprawdzić by należało pasowanie wału do nowego łożyska. Myślę,też ,że powinieneś częściej myć ten swój motorek, Mój nie jest taki czarny w środku. :placzek:
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lis 2008, 00:25 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2007, 01:29
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
Andrzej jak sobie wyobrażasz osuszanie instalacji wodnej, mogę ja przedmuchać i tyle, a woda, jej malutkie kropelki i tak zostaną. A mnie nie chodziło o wodę na głowicy tylko o substancje podobną do wazeliny tam gdzie ma być tylko woda lub kamień na głowicy. Skąd ona się tam wzięła ta wazelina nie woda.


Co do silnika jego czystości wewnątrz to tu jest zdjęcie,


Obrazek

karter nie był myty a wygląda jak z fabryki

Napisz co rozumiesz pod stwierdzeniem pasowanie wału do łożyska.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lis 2008, 09:16 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Marek, jeżeli przedmuchasz to usuniesz wodę i na pewno nie będziesz miał tej galarety w pod płaszczem. Wg mnie woda wchodzi w reakcję ze metalem i ta "wazelina" jest tego efektem, choć mogę się mylić. Jak to wysuszysz to zrobi się z tego twarda skorupka przylegająca do karteru. Woda pod płaszczem zawsze kiedyś wyschnie i ta skorupa zanieczyszczeń po niej zostanie. Dlatego , żeby tak się nie stało motorek należy wysuszyć.
Co do łozyska to nie podoba mi się powierzchnia Twojego wału, Wygląda jakby był on za luźny w łożysku. Wszystkie wały po jakimś czasie mają mają nieco wypracowaną powierzchnię w miejscach styku z łożyskami, ale ten Twój wygląda nieco podejrzanie, dlatego może już czas zmienić łożyska, w końcu cały sezon z dobrym skutkiem na tym silniku przepływałeś :D O wymianie łożysk napiszę w swoim temacie już niedługo
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2008, 07:29 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Dobrym sposobem jest psiuknięcie WD w głowicę po zdjęciu wężyków. Nie zaszkodzi a może pomoże. S.G.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL