Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 27 kwi 2024, 17:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 18 gru 2007, 12:30 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 09 lut 2006, 15:23
Posty: 189
Lokalizacja: Sompolno
Witam,

Adam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, tak jesteś czwarty a może i ..sty. Jeszcze raz przeczytaj; "idzie w tym przypadku poprzez podstawę a nie przez popychacze", albo narysuj sobie cały układ i pomyśl, może będzie Ci łatwiej to zrozumieć. To takie proste :D . Na uderzenia narażona jest płetwa steru, ... a może "trafiana" jest kolumna steru(według Ciebie)???, podczas kolizji, bo to zdaje się rozpatrujemy??? Jeśli będziesz miał z tym problemy to napisz, postaram się Ci to wytłumaczyć w "prostych żołnierskich słowach". Życzę powodzenia bez mojej pomocy. Fizyka i mechanika!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S.
Twoje o mnie zdanie znam od zawsze, nie musisz mi tego pisać na forum :D , zaś ja znam zdania i opinie wielu Niemców na niektóre tematy.

Pozdrawiam S.Cz.

_________________
Czy potrafisz patrzeć nie po to by widzieć, ale po to by dostrzec?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 gru 2007, 16:46 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 09 lut 2006, 15:23
Posty: 189
Lokalizacja: Sompolno
Witam,

"Pisales, na przyklad, ze jezdzisz na zawody, ale nie musisz wygrywac, z drugiej strony mowisz ze do kadry musza wejsc tylko zawodnicy ktorzy umieja wygrywac."

To prawda, ale co jedno ma do drugiego, znowu nie rozumiesz o czym ja piszę. Może wysil sie czasem.

Ja nie muszę zawsze wygrywać to prawda, (pisałem o tym kilkakrotnie), ... ale ... wiem, kiedy należy i trzeba wygrać i wówczas robię wszystko żeby to stało się faktem. I jak dotychczas udaje mi się to w 100%, mimo że zazwyczaj jadę n.p. na Mistrzoswa Polski na nie najlepszej pozcji :D :D :D . Zgadza się, w kadrze powinni znależć sie zawsze tylko tacy zawodnicy którzy potrafią realizować swoje plany na konkretnych imprezach w 100%!!! Znam zawodników, którzy mają zawsze wielkie "chciejstwo" żeby wygrywać ale niestety zbyt często kończy się tylko na tym, ja zaś oszczędzam swoje wrzody i pompę.

P.S.
Nigdy niczego nie robię po to żeby ktoś mnie nie "degradował"(hihi) w swoich oczach. I nie musisz mnie mieć na oku, nie będę się wysilał żeby poprawić się w Twoim oku, nie przesadzaj nie jesteś takim autorytetem, na jakiego się kreujesz na tym forum.
A o fizyce i mechanice możemy nadal dyskutowć jeśli czujesz się na siłach i potrafisz zmierzyć się z tym konkretnym przypadkiem, zapraszam.

Pozdrawiam S.Cz.

_________________
Czy potrafisz patrzeć nie po to by widzieć, ale po to by dostrzec?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 gru 2007, 17:13 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 09 lut 2006, 15:23
Posty: 189
Lokalizacja: Sompolno
Witam,

A więc "koledzy" czekamy na nastepne "wsparcie", które niestety nie rozwiąże "fizyczno-mechanicznego" problemu. Do tego trzeba jeszcze troszkę pomyśleć a nie tylko udzielać poparcia, chyba że tu jest inaczej :roll: . Albo ... skasować co nieco żeby temat nie był zbytnio "rozwodniony", zablokować go koniecznie i wówczas widac byłoby kto tu jest cymbał.

Zapisałem wszystkie posty :D .

Pozdrawiam S.Cz.

_________________
Czy potrafisz patrzeć nie po to by widzieć, ale po to by dostrzec?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 gru 2007, 17:59 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 25 mar 2007, 15:43
Posty: 323
Lokalizacja: Wałbrzych/Jawor
Witam!
Patrzac na to rozwiazanie z punktu fizyki ma to oczywiscie tez swoj plus.
biorac z punkt podparcia dno tworzy nam sie dzwignia w ktorej dzialaja siły i momenty,a biorac pod uwage mocowanie serwa na dlawicy steru daje nam to jakas mase.Im wieksza masa tym wieksza jest bezwładnosc elementu i tym samym trzeba wlozyc wieksza siłe oczywiscie wrazie kraksy na ster zeby wylamac cały ten element(dlawice+ster wraz serwem)
Pozdrawiam Grzesiek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 gru 2007, 20:54 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 09 lut 2006, 15:23
Posty: 189
Lokalizacja: Sompolno
Witaj Grzesiu,

jesli przeczytałeś wszystkie moje posty to powinieneś domyśleć się że zastosowanie tego typu rozwiązania napedu steru nie jest tu dla mnie problemem. Oczywiście jest mi to obojętne w jaki sposób będzie to rozwiązane w tym modelu, każdy sposób który spełnia swoje zadanie jest dobry. Nie ma najlepszych i złych rozwiązań, są takie które się sprawdzają i takie które sa awaryjne. Nie przedstawiłem swojej opini na temat omawianego tutaj. Problemem jest wypisywanie bzdur, które czytają różni ludzie i później otwierają gęby i wyją z zachwytu pod wpływem "mądrości" jakich się tu naczytali, pół biedy jeśli szybko zapomną o tej "wiedzy", którą mieli szczęście tu zdobyć ... .

Pozdrawiam S.Cz.

_________________
Czy potrafisz patrzeć nie po to by widzieć, ale po to by dostrzec?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 gru 2007, 21:07 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 06 mar 2006, 21:29
Posty: 57
Spoko, Futaba S9541 na moc zatrzymania okolo 16kgcm, a zabezpieczeniem jest jedna zębatka z tworzywa. Serwo jest tródne do uwalenia ale uwaga na prąd- w porywach do 2A! Ja polecilbym Ci S9350 lub S9351 z radiatorem,są mocniejsze a różnice prędkości 0,13-0,10 nie grają żadnej roli. Pamiętajcie że te serwa na lipnych akku nie pokażą swoich możliwości a wręcz nie będą ,,gadaly,,.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 gru 2007, 21:14 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 wrz 2007, 21:41
Posty: 113
Lokalizacja: P O L S K A
Bardzo fachowa, a przy tym czysta i estetyczna robota!
Wreszcie relacja z budowy którą oglądam z przyjemnością.
BRAWO!!!

_________________
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2007, 01:32 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Poczytałem sobie Wasze posty, i znowu muszę prosić o nierozwadnianie mi tematu.
Ja nie pokazuję mojej budowy ,żeby się chwalić, tylko po to żeby przybliżyć punkt po punkcie jak to należy robić Jak myślę nie robię tego całkiem żle . Wiedziałem ,że w chwili kiedy w tym wątku pokażą się nasi dyżurni dwaj... będzie zadyma.
Na razie wykazuję cierpliwość ale niestety będę musiał pokasować to i owo Kol. Czarnecki Mam prośbę: wal mnie z każdej strony, kiedy uznasz to za stosowne, ale nie przypisuj mi pisania bzdur Ja po prostu buduję sobie nowy stateczek i tyle.

Ja też myślę,że z kol. Adamem lepiej nie dyskutować w sprawach technicznych bo wg mnie po Jego wynikach powinieneś łódki Mu nosić na start i jeszcze powinieneś sobie to poczytywać za zaszczyt W momencie kiedy Ty z grubsza dowiadywałeś się co to modelarstwo,to ten Gość był Mistrzem Świata a medalami z Mistrzostw Polski w "oczko" mógł sobie grywać. Ja osobiście nie pamiętam Mistrzostw Świata bez Jego udziału. niestety nie w Naszej reprezentacji tylko niemieckiej (takie życie....) i to też jest powód do szacunku dla Jego osiągnięć. Kol. Czarnecki Ty z Twoimi osiągnięciami (bez obrazy ) za naszą zachodnią granicą zajmowałbyś jakieś odlegle miejsca w dole tabeli. Więc odpuść sobie

Dzisiaj też sobie popracowałem przy łódce
Dorobiłem sobie boczne podpórki pod podstawę serwa.
Zrobiłem je z laminatu o grubości 2mm i z kątownika aluminiowego. Połączyłem to wszystko mechanicznie bez użycia kleju.
We wszystkich modelarskich moich robótkach, staram się używać kleju jak najmniej i wszędzie tam gdzie mogę zrezygnować z niego, to to robię. Tu użyłem do połączenia poszczególnych elementów nitów zrywalnych i nitonakrętek/ sposób czysty, prosty i niezawodny. Będę ich używał bardzo często
c.d.n....
A.C.


Załączniki:
elementy mocowania.jpg
elementy mocowania.jpg [ 75.5 KiB | Przeglądane 7323 razy ]
efekt końcowy.jpg
efekt końcowy.jpg [ 104.35 KiB | Przeglądane 7327 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2007, 01:39 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Artur. Używałem tych serw przez ostatni sezon i uważam, że dla mnie są idealne. Jedno zalatwiłem przy jakiejś kolizji ale w zasadzie niewiele się stało , bo faktycznie padło to jedno plastikowe kóleczko które jest do kupienia bez problemu. O akmulatorkach też jeszcze będzie i o ich łączeniach też :lol:
powolutku do przodu... :wink:
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2007, 09:29 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 09 lut 2006, 15:23
Posty: 189
Lokalizacja: Sompolno
Witam

cała ta "zadayma" jest niepotrzebna ale wystarczyło pomyśleć, uderzyć się w piersi i powiedzieć; sorki pomyliłem sie, następnym razem zanim coś napiszę dłużej pomyślę i nie będę już więcej nikogo wprowadzał w błąd, i tyle. Zlot i poparcie kolegów też był niepotrzebny.

Zdobyte tytuły nie zapewniają niestety prawidłowego myslenia, nawet mistrzom, więc po co to wychwalanie, znam fakty i szanuje osiągnięcia.

A pamiętasz początkową fazę moich wątków, kto mi je rozwalał? tyle że bez powodu, jeszcze raz uderz się w piersi. Ja chciałem tylko wyprostować niewłaściwe rozumienie przez ciebie pewnych faktów, można było spokojnie podyskutować. Nie zależy mi już na "zadymach" :D .

Pozdrawiam S.Cz.

_________________
Czy potrafisz patrzeć nie po to by widzieć, ale po to by dostrzec?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2007, 10:44 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Tak się składa ,że się w niczym nie pomyliłem i nie mam zamiaru uderzać się w piersi. Wszystkie moje posunięcia wynikają z doswiadczeń zdobytych wcześniej i są przemyślane. Nikogo nie wprowadzam w błąd.
Dostałeś "baty" bo wtedy w każdym swoim poście" wywoływałeś mnie do tablicy" i pisałeś jak to robi żle jeden zawodnik z Wrocławia :lol: Więc teraz ten zawodnik pokazuje jak robi swoje łódki i niech zostanie to ocenione przez fachowców. I to ,że niektórzy z Nich Cię tu "sztorcują" to nie jest to ,żaden spęd kolegów tylko- widać,Ci się to należy :lol: Masz prawo do ktytyki ale nie wyskakuj tu z tekstami w stylu:coś wiem i powiem lub nie powiem!Krytykuj budowę i już. Jeżeli Cię to bawi :lol:
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2007, 14:13 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 09 lut 2006, 15:23
Posty: 189
Lokalizacja: Sompolno
Witam,

no tak masz całkowitą rację, akurat tak samo jak w przypadku mikrodrgań, ... ale to już trudno.

Pozdrawiam S.Cz.

_________________
Czy potrafisz patrzeć nie po to by widzieć, ale po to by dostrzec?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 gru 2007, 00:26 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
E tam... :lol:
Dzisiaj też sobie popracowalem, choć nic wartego uwagi nie zrobiłem, po prostu praca posunęla się nieco do przodu :D i parę detali wstępnie sobie przygotowalem. Jak będą gotowe to opiszę :)
A.C.


Załączniki:
IMGP0004.jpg
IMGP0004.jpg [ 111.11 KiB | Przeglądane 7268 razy ]
IMGP0005.jpg
IMGP0005.jpg [ 113.62 KiB | Przeglądane 7269 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 gru 2007, 01:44 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Dzisiaj wyciąłem otwór w przedziale radia. i zrobiłem sobie antenkę do łodki.
Na wykonanie anteny jest wiele patentów i każdy robi je sobie jak chce. Ja swoją w tej łodce wykonałem w sposób widoczny na zdjęciach. Ważne jest jedno: antena MUSI być odizolowana od kadłuba( jeżeli jest on zbudowany z włókna węglowego. Wegiel powoduje zakłucenia w odbiorze sygnału z nadajnika i bezwzglednie trzeba antenę izolować. Ja to zrobiłem w sposób widoczny na zdjęciach.
c.c.n...
A.C.


Załączniki:
przedział radia.jpg
przedział radia.jpg [ 67.88 KiB | Przeglądane 7220 razy ]
elementy anteny.jpg
elementy anteny.jpg [ 71.22 KiB | Przeglądane 7220 razy ]
antena.jpg
antena.jpg [ 64.8 KiB | Przeglądane 7219 razy ]
antena.2.jpg
antena.2.jpg [ 91.59 KiB | Przeglądane 7208 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 gru 2007, 21:53 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 16 lut 2006, 00:21
Posty: 112
Lokalizacja: Wrocław
Wracając do tematu serw ostatnio pojawiała sie nowość futaby w modele.sklep.pl serwa na silniku bezszczotkowym.Bls 451 na 4,8V ma 0,09s i 8kg.Relacja z budowy pierwsza klasa i tak powinno sie budować łódki !!!

_________________
GG4631391 FSR-V35.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL