Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 27 kwi 2024, 19:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, 09:53 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
W samochodach nie ma startu z uruchomieniem silnika, poza tym kiedy widziałeś sznureczki w samochodach? Ostatnio jakoś? :shock: :shock: :shock:

Do uruchamiania sznurkiem (szybko) potrzebna jest spora wprawa, wiem coś o tym (a właściwie moje palce...). Myślę, że zmarnujesz na to przynajmniej jeden sezon... :roll:

Powiem tak: nie idź tą drogą Danielu-Aminie :D:D:D
Chociaż własciwie to chyba nie bardzo masz wyjście z takim ulokowaniem tłumika...
Więc powodzenia na starcie... :twisted: I poćwicz wcześniej...:) Albo wynajmij dobrego mechanika...

Pozdrówka.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, 11:18 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 23 kwi 2006, 23:30
Posty: 25
Lokalizacja: Warszawa
Pitt napisał(a):
W samochodach nie ma startu z uruchomieniem silnika, poza tym kiedy widziałeś sznureczki w samochodach? Ostatnio jakoś? :shock: :shock: :shock:


................. a nie widzisz że ma "szarpankę" !!!!!!!!! ...............

..... a ty nie widziałeś "szarpanek" w samochodach RC !????


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, 11:37 
Offline
Adept
Adept
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2006, 22:03
Posty: 51
Kolego Taube22 przeczytaj jeszcze raz post Pana Pitt'a, tym razem ze zrozumieniem :)

w wyscigach samochodowych nie ma startu typu " start.. i odpalasz auto i w długą" tam wcześniej na spokojnie Twój mechanik odpala auto i oczekuje na start

a co do szarpanek to po prostu się juz od nich odchodzi bynajmniej w zawodniczej klasie modeli aut RC.

o odciskach juz nie wspomnę :):)

Pozdrawiam
Tomek Piaścik

_________________
Pozdrawiam
Tomasz Piaścik


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, 13:50 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Myślę, że odpalanie silnika za pomocą fabrycznej "szarpanki" jest jak najbardziej wskazane. I dobrze służy w nauce naszych stateczków :lol: . Silnik poprzez ten kakwałek sznureczka przekazuje dość dużo informacji. To ,że ma w danej chwili za mało lub za dużo plliwa, czy nie ma jakiegoś małego defektu itp. Sam używam szarpanki w bagusiku i bardzo podoba mi się taki sposób odpalnia silnika. Gdyby dalo się zastosować ten sposób do naszych silników CMB to dawno bym go stosował. Przy dobrej regulacji silnika ja nie znam szybszego sposobu odpalenia silnika. Czasem Adam C. prosi mnie o pomoc na starcie i wtedy widzę jak szybko uruchamia silnik szarpanką. Adam ma taki system zamontowany w swoim benzyniaku 35ccm. Na starcie wystarcza Mu jedno szarpnięcie i łodka może płynąć. Dzięki temu prawie zawsze jest pierwszy na wodzie! Sznurek na kole faktycznie jest już przeżytkiem i trzeba umieć odplać nim silnik. Znam jednak paru starych zawodników głównie ze wschodu którzy też błyskawicznie uruchamiają silnik sznurkiem. Najlepszy do tego jest sznurek bawełniany do bielizny. Nie za gruby i nie za cienki. Powinien dobrze klinować się w rowku koła zamachowego. Szarpanki z tworzywa sztucznego do tego celu nie nadają się. Jeżeli chodzi o rozrusznik to ja używam zawsze zasilania 24V daje to to możliwość szybkiego odpalena silnika silnika nawet mocno przelanego. sposób odpalenia silnika rozrusznikiem jest niezawodny,ale jednak nie tak szybki jak uruchomienie szarpanką zintegrowaną z silnikem.
Daniel, ja na Twoim miejscu nie rezygnował bym z szarpanki fabrycznej i jezeli się da to stosował bym ją jak najużej. Poćwiczył bym też ze sznureczkiem bo taka wiedza też może Ci się przydać :lol: Grzesiek z Wałbrzycha pokazał swój filmik z treningu na którym właśnie używa sznurka. Ciekawy jestem czy wszystkie dzisiejsze "asiory" potrafią to robić tak jak On. :lol: :lol: Może kiedyś zrobimy małe zawody w odpalaniu silnika sznurkiem? Wg mnie pomysł może być ciekawy :lol: :lol: Mogą wyjść wtedy różne braki w wyszkoleniu Naszych zawodnków. :lol:
Może sam niedługo wyzwę na pojedynek "asiorów" :lol: :lol: Tylko boję się ,że co niektórzy nie staną do takiego pojedynku :wink: :lol:
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, 20:04 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Taube. Moje wypowiedzi nie dotyczyły szarpanki fabrycznej, tylko zwykłego sznurka, o którym pewnie nawet nie słyszałeś w tym kontekście... Nie wiedziałem (czytaj: nie zauważyłem, nie zwróciłem uwagi, etc.), że Daniela silniczek ma takową, wcale bym wtedy nie zabierał głosu... tym bardziej, że widzę, że sprowokowałem prawie kolejną "zadymę"... niektórzy nie odpuszczą żadnej okazji, nawet jeśli jej nie ma ... a no to już trudno... przyjeżdżaj na zawody i pokrzycz trochę na mnie na miejscu...:)

Daniel, fabryczna jest jak najbardziej OK.

Pozdrówka.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, 20:51 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 23 kwi 2006, 23:30
Posty: 25
Lokalizacja: Warszawa
TomekFSR napisał(a):
Kolego Taube22 przeczytaj jeszcze raz post Pana Pitt'a, tym razem ze zrozumieniem :)

Kolego TomekFSR ja czytam ze zrozumieniem ...... a Ty!????
jak rozumiesz te słowa ???!!!
"Do uruchamiania sznurkiem (szybko) potrzebna jest spora wprawa, wiem coś o tym (a właściwie moje palce...). Myślę, że zmarnujesz na to przynajmniej jeden sezon... "

Sorry ale sznurek to sznurek (wiem jak się uruchamiało kiedyś linką) a szarpanka to szarpanka !!! ..........


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, 20:57 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 23 kwi 2006, 23:30
Posty: 25
Lokalizacja: Warszawa
Pitt napisał(a):
... Nie wiedziałem (czytaj: nie zauważyłem, nie zwróciłem uwagi, etc.), że Daniela silniczek ma takową,

:D wiem :D bo jest słabo widoczna ;)

Pitt napisał(a):
wcale bym wtedy nie zabierał głosu... tym bardziej, że widzę, że sprowokowałem prawie kolejną "zadymę"...


Nie przesadzaj ;) ..... nikt się nie czepia po prostu zwróciłem na nią uwagę :)


Pitt napisał(a):
niektórzy nie odpuszczą żadnej okazji, nawet jeśli jej nie ma ... a no to już trudno...

:D no sorry więcej Ci już nie pokarzę "szarpanki" ;)

Pitt napisał(a):
przyjeżdżaj na zawody i pokrzycz trochę na mnie na miejscu...:)

OK przyjadę i będę sie na Ciebie darł całe zawody ;) ... OK? ;)



Pozdrówka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, 21:05 
Offline
Adept
Adept
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2006, 22:03
Posty: 51
tak.. teraz juz jest wszystko jasne że chodziło konkretnie o sznurek (nie ten od szarpanki) :)

zwracam honor :)

.. zobaczymy czy nie będzie problemów z łozyskiem jednokierunkowym w elemencie tej szarpanki.. jak dostanie wody, zabrudzi się i zablokuje to będzie po szarpance.. po kazdym starcie wd-40 o powinno byc ok... ze sznurkiem(tym od szarpanki) jest podobnie, wd-40 nieco zwiększa szanse że tak szybko się nie urwie...

Daniel sie nie odzywa bo dniami i nocami siedzi przy modelu :)

_________________
Pozdrawiam
Tomasz Piaścik


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, 22:56 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Koledzy fabryczna szarpanka to najgorsze co może być na zawody, rozleci się zawsze w takim momencie kiedy najmniej się tego spodziewacie a wtedy już tylko posprzątać zabawki z pomostu. Prosty przykład z Wrocławia, trzy nasze 35 zostały na starcie bo podobno rewelacyjne szarpanki zresztą nowe, poprostu się rozlecialy bądź zacieły.
Pozdrawiam
Adrian

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, 06:54 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Panowie, z niczego robi się awanura. Uprzedzam,że co niektórym kolegom pokasujemy agresywne posty. To jest temat Daniela i nie ładnie jest Mu go zasmiecać. Wyluzujcie :lol: :wink:
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, 12:26 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2008, 21:30
Posty: 226
Lokalizacja: Gdansk
Na zawodach zawsze tylko kibicowalem i nie widzialem by ktos odpalal mniejsze modele szarpanka ale przeciez na zawodach chodzi o szybkosc a nie wygode :) U mnie ma byc przede wszyskim wygodnie.

Mam jeszcze duzo pracy przy tej ludeczce: silnik jeszcze nigdy nie odpalany wymaga dotarcia i regulacji, pokrywa elektroniki jeszcze nie wycieta. Obie pokrywy na model nie wyciete. Popychacz do gazu nie wklejony. Nie mam szans by zdazyc do Slesina. :( Na dodatek mam troche dosc siedzenia wieczorami przy modelu. Musze odpoczac i wyleczyc pokaleczone paluchy :?
Pierwsze wodowanie przewiduje na koniec przyszlego tygodnia.

Do tych co beda w Slesinie: Nagrajcie jakies filmy z wyscigow standartow i wrzuccie na YouTube'a

pozdrawiam
Daniel


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, 13:22 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Troszeczkę wyczyściłem temacik wedle zyczenia zainteresowanych :wink:
Nie wszystko, bo temat uruchamiania silników jest dość ciekawy :lol:
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, 19:19 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 25 mar 2007, 15:43
Posty: 323
Lokalizacja: Wałbrzych/Jawor
Grzesiek z Wałbrzycha pokazał swój filmik z treningu na którym właśnie używa sznurka. Ciekawy jestem czy wszystkie dzisiejsze "asiory" potrafią to robić tak jak On Dzieki za pochwałke Andrzej ,a do wszystkich ktorzy tego nigdy nie robili a maja chec sie nauczyc i popróbowac to radze jakis solidnych rekawic uzyc.Ja uczylem sie tego sporo czasu jakis sezon jak pitt napisal i to na MOKIM 15ccm krew sie lala i mnustwo pecherzy na rekach mialem ale opanowalem ta technike bo bylem zaparty i potem palilem go na lekko poluzowanej swiecy a po odpaleniu dokrecałem ja.
pozdr Grzesiek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, 20:33 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
"Grzesiek z Wałbrzycha pokazał swój filmik z treningu na którym właśnie używa sznurka. Ciekawy jestem czy wszystkie dzisiejsze "asiory" potrafią to robić tak jak On "
Nie wiem czy jestem dzisiejszy asior ale nigdy nie odpalałem na sznurek motorka więc chyba nie potrfafię :D
I chyba to nie jest żaden problem?
Bo widzę rozwodzicie sie na inny temat niż temat główny
Meniu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, 20:59 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 25 mar 2007, 15:43
Posty: 323
Lokalizacja: Wałbrzych/Jawor
Meniu nie jestem az takim fachowcem i czolowym zawodnikiem kadry polskiej jak Ty ale zaloze sie z toba o krate piwa ze nie odpalisz silnika w ten sposob a bynajmniej nie za pierwszym ani drugim podejsciem.Sprobój a sie przekonasz


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL