Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 27 kwi 2024, 21:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 gru 2008, 22:20 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Widziałem fajny artrykuł, szkoda że nie ma artykułów odnosnie FSRV i H. Co myślicie o tym?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 gru 2008, 17:12 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 23 lis 2007, 00:53
Posty: 4
Lokalizacja: portuglia
Ja nic do powiedzenia nie mam, jestem za daleko. Niektorzy mnie znaja. Ale co do FSR-H 3,5 macie do dyspozycji to:
http://ne-stuff.blogspot.com/
Ci co byli w Leno(i nie tylko) wiedza dobrze kto to jest.
Pozdrawiam
João


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2008, 17:27 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 23 lis 2007, 00:53
Posty: 4
Lokalizacja: portuglia
Wiadomosci uzupelniajace nadal
http://ne-stuff.blogspot.com/
Dla tych co chca robyc wydruk trzeba dac powiekszenia na 100%. Uwazam ze warto. Plany sa bardzo dobrze zrobione.
Jedna wersja to dla CMD 3,5 (nic innego co CMB zrobione dla Andy Brown, ale to juz nie ma, teraz tylko CMB) a druga Samochodowy SIRIO przerobiony. Silniczki przesdatwione w "site" to doskonale przeróbki. Wszycy zaczynaja miec dosc od silniczków..... po co mówic?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 gru 2008, 15:39 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Witamy kolegę Joao z Portugalii. Jak widzimy świat robi się mały :D i bardzo dobrze!
Mam pytanie do Ciebie, kol. Joao: W Porugalii jak widać są koledzy którzy robią to samo co my. Czy jest Was tam dużo FSRowców? I dlaczego tak mało pokazujecie się na zawodach? Jeżeli możesz to napisz coś o FSFach w Twoim kraju.
Pozdrawiam
Andrzej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 gru 2008, 14:46 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 23 lis 2007, 00:53
Posty: 4
Lokalizacja: portuglia
Witam
Tak z przyjemnoscia powiem co nie co o tym co tu sie dzieje na temat FSR.
Najpierw strona http://www.multiracingfsr.com/
I równiez forum http://www.multiracingfsr.com/forum/
I maly filmik http://www.ptnauticmodel.net/speedboats ... Tancos.wmv
Ogromne powodzenia maja "F-1 outboard 3,5". Tu jest na pewno klassa dla poczatkujacych i nie tylko, tanio kosztuje
Tunnel thunder tiger z silniczkiem (outboard) 3,5 to 350€ wszystko gotowe. Jest ich coraz wiecej. Powiem tylko ze te lódki sa bardzo kaprysny przy kierowaniu.
Na dzis tylko tile
Pozdrawiam
Joao


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 gru 2008, 22:17 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Wprawdzie nie jest to na temat Ajaksa, ale sa to "pierwsze kroki"-w nawiazywaniu modelarskich znajomosci.

Joao, powiedz skad u ciebie taka dobra znajomosc jezyka polskiego? To jest nieczesto spotykane Portugalia i jezyk polski.
Pozdrowienia Adam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 gru 2008, 22:47 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 23 lis 2007, 00:53
Posty: 4
Lokalizacja: portuglia
Najpierw studia w Polsce, zona polka ( nie zyje juz niestety)) a wiec co nie co jeszcze pamietam. Chodzilam w Lodzi do modelarnii. Dobrze znam Bohdana Ludkowsiego i sie dowidzialem ze Slawek Frukacz juz nie zyje. Tak wyglada zycie. Dla wszytkich co znam i mnie pamietaja i dla innych tez
Serdecznie pozdrawiam
Manuel Joao Xavier


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2008, 18:57 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
Witam,
W nawiązaniu do informacji w numerze 11/2008 Modelarza, a dot. artykułu o budowie modelu ślizgu, chcę poinformować, że tzw. chochlik drukarski z nieznanych mi powodów wydrukował przekroje łódki w nieodpowiedniej skali. Mianowicie rysunek wręg został w czasie druku, bez mojej wiedzy zmniejszony!. Aby uzyskać prawidłowe wymiary należy rysunek powiększyć do 106,3 %(czyli o 6,3 %). Dla przykładu wręga nr 0 powinna mieć szerokość równą 270 mm (a nie jak wydrukowano ~ 254 mm).
Ja , ze swej strony mogę kolegów tylko przeprosić, a jak temu zaradzić, będę jutro rozmawiał z Redakcją Modelarza i na pewno problem zostanie rozwiązany.

Jan Sewerniak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2008, 22:54 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
Witam,
W rozwiązaniu w/w problemu, przyszedł mi z pomocą instruktor Zespołu Pracowni Modelarskich Młodzieżowego Domu Kultury im. M.Kopernika we Wrocławiu, Pan Paweł Dejnak. Ze strony oficjalnego portalu Zespołu - http://www.modelmaniak.pl/index.php?opt ... e&Itemid=1 - można już pobrać właściwy rysunek wręg. Rysunek znajduje się na stronie startowej w dziale " Subiektywny przegląd prasy modelarskiej - 14.12.2008 ".
Wielkie dzięki Pawle.

Jan Sewerniak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2009, 23:45 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
Witam
W najbliższy poniedziałek ukaże się w kioskach lutowy numer Modelarza. A w nim zapoznamy się z Regulaminem klasy FSR V-3,5 standard, obowiązującym w tym roku. Po raz drugi, ale tym razem we właściwej podziałce, będą wydrukowane rysunki wręg ślizgu Ajaks, oraz rys. zestawieniowy modelu.
Dziękuję Redakcji, a Modelarzy budujących łódeczki klasy Standard, a także wszystkich pozostałych, zachęcam do zapoznania się z treścią bieżącego numeru naszego pisma.

Jan Sewerniak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2009, 12:58 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 25 gru 2008, 18:15
Posty: 55
Mam plany z numerów 12/2008 i 1/2009. One są w złej skali?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2009, 20:54 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
Witam,
Do lukasa : jeśli chcesz sprawdzić czy jakiekolwiek rysunek jest w odpowiedniej podziałce, to najłatwiej się przekonać przykładąjąc po prostu linijkę i mierząc dany wymiar.
Jako autor, chcę poinformować Użytkowników Forum, że na fakt błędnego wydruku planów, zwróciłem uwagę nie tylko Redakcji Modelarza, ale i Czytelnikom korzystającym z tego Forum, już 14 grudnia 2008r tj. prawie 2,5 miesiąca temu - patrz na posty powyżej. Tam również podałem link pod którym można było już następnego dnia pobrać rys. wręg w podziałce 1:1.
Rys w Modelarzu nr 1/2009 są prawidłowe, a za parę dni ukażą się poprawki - takie jak podałem powyżej.

Jan Sewerniak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2009, 21:21 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 25 gru 2008, 18:15
Posty: 55
Sprawdziłem i plany z numeru 1/2009 są dobre ale w 12/2008 łodka jest za krótka aż o 2,5cm! :zly:
Link ze sprostowaniem który podał pan wcześniej nie działa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2009, 22:17 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
Witam,
W numerze 2/2009 Modelarza plany łódki wydrukowane będą już właściwie. Trzeba zaczekać do momentu ukazania się numeru w kioskach.
Strona Zespołu Modelarni MDK we Wrocławiu rzeczywiście nie do końca działa prawidłowo, bo jak można przeczytać, przechodzi prace modernizacyjne. ( http://www.modelmaniak.pl/ )

Pozdrawiam - Jan Sewerniak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 gru 2011, 16:39 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Nasza łódka AJAKS na razie nabiera tzw "mocy urzędowej". Nie znaczy to,że nic w sprawie AJAKSÓW się nie dzieje.

Nabywców zestawu zapraszam do współpracy, zwłaszcza tych z Wrocławia i okolic.
Chętnie podzielimy się z wami doświadczeniami w budowie tego i nie tylko tego modelu.
Możemy wymieniać te doświadczenia nie tylko wirtualnie. nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spotkać się w tzw realu.

Mogę zaprosić wszystkich tych kolegów do mojego warsztaciku. Zwłaszcza, że jakiś czas temu zrobiłem w nim radykalny porządek, więc pomimo niewielkiej powierzchni można w nim normalnie się poruszać.
Chętnie udzielimy wraz z moim synkiem Frankiem pomocy technicznej i pomożemy w budowie.
Ewentualną chęć spotkania proszę zgłaszać na priw. Paru nowych kolegów już taką pomoc uzyskało .
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL