Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 16 maja 2024, 22:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 350 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 kwi 2009, 11:56 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2007, 01:29
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
Ojcze Ludku – Legendo wstyd to by był gdyby Ciebie brakło na pomoście, a ogólna zasada jest taka (są bardzo częste wyjątki) że młodzi muszą być lepsi, bo inaczej dalej chodzilibyśmy po drzewach. :D

Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2009, 22:01 
Offline
Ojciec Ludek - Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2007, 22:34
Posty: 170
WITAM
Kurde, ale ten wstyd.
LUDEK


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2009, 22:17 
Offline
Ojciec Ludek - Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2007, 22:34
Posty: 170
WITAM PIOTRZE
Tak dotyczy.
Jeżeli zaprezentujesz /pokażesz/ dużego LUDKA, też będzie dotyczyło.
Pozdrawiam
LUDEK


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2009, 22:44 
Offline
Ojciec Ludek - Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2007, 22:34
Posty: 170
WITAM
Ostatnio kilka razy pisałem o Piotrusiu Gajku.
Stary, doświadczony modelarz, instruktor, fascynat modelarstwa.
Czy ktokolwiek pamięta produkowane przez Piotrusia "zawieszenia" do modeli samochodzików
w czasach gdy budowaliśmy je we własnym zakresie. Było to jakieś 25 lat temu.
Piotruś jest bardzo "łebskim facetem" i wszystko by chciał robić za darmochę.
Bardzo, w tym temacie, próbuję Go wyhamować.
Żeby dobrze kojarzyć kto to jest PIOTRUŚ poniższa fotka.
Pozdrawiam
LUDEK


Załączniki:
Komentarz: PIOTRUŚ to ten między CIACHEM a moją skromną osobą.
STD 2009 050.jpg
STD 2009 050.jpg [ 78.02 KiB | Przeglądane 5060 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2009, 00:17 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2007, 01:29
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
Czy ktoś z „Asiorów” jeszcze pamięta jak ustawić wielkość komory spalania w MVVS-sie 3,5ccm, jak pomierzyć ile włożyć podkładek (cyną odległość czy może pojemność ale jak i ile ma wynosić) Kiedyś się przecież pływało na nich.
Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2009, 07:24 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Maruś. Kiedyś jak nie miałem konkretnych wielkości do danego motorka to wkładałem tyle podkładek że motor nie chciał się "zebrać". Potem ujmowałem po jednej do momentu aż "załapał". Oczywiście robić to trzeba na takim paliwie jakim się będzie pływać. Ja od 15 lat pływam niezmiennie na tym samym składzie paliwa. i jakoś mi to wychodzi.Pozdrawiam S.G.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2009, 23:19 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Boguś, ja względem tych nowych króćców do chłodzenia które wytworzyłeś. Myślę,że nie ma potrzeby powiększania otworów. Te oryginalne wystarczająco chłodzą silnik, a zwiększenie chłodzenia może spowodować to,że silnik będzie miał mniejsze obroty i tym samym mniejszą prędkość. Dobrze dotarty ASP z fabrycznym chłodzeniem pracuje bardzo dobrze. Osad o którym piszesz to normalna sprawa, ale można go eliminować. Czy kiedyś po wyścigu przedmuchałeś układ chłodzenia? :wink: jak będziesz go mył i przedmuchiwał to i osadu nie będzie :rogal:
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2009, 08:26 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
a po tym zabiegu wd40 psiknąć do ukłądu chłodzenia silnika i po sprawie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 maja 2009, 00:44 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2006, 20:19
Posty: 386
Lokalizacja: TRZEBNICA
Trening,trening i jeszcze raz trening.
Pozdrawiamy
http://www.youtube.com/watch?v=u-5s_xPc ... annel_page


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 maja 2009, 22:50 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2007, 01:29
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
1.Zwracam się z uprzejmą prośbą o sprecyzowanie przepisów dotyczących klasy standard. Dokładnie to chodzi mi o czas biegu, bo czasami jest różnie. Czy ma być 12 jak tu (http://www.fsrv.wroclaw.pl/index.php?op ... &Itemid=63), czy 15 a może 20 minut w eliminacjach.
2. Czemu zabronione jest stosowanie innych olejów poza rycyną (mam straszne problemy z zapychającą się rurą)
Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 maja 2009, 00:53 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
Witam
Na uprzejmą prośbę, postaram się uprzejmie i precyzyjnie odpowiedzieć :
ad.1 - Przepisy dot. budowy modeli, jak i przepisy regatowe klasy FSR-V 3,5 standard podane zostały w numerze 2/2009 czasopisma MODELARZ ( podtytuł : Miesięcznik dla modelarzy kołowych, lotniczych,okrętowych i rakietowych ) i obowiązują w 2009 r.
ad.2 - Paliwem standardowym, używanym przez modelarzy szkutniczych, w klasach gdzie przepisy NAVIGA wyraźnie to określają ( ślizgi F1-V, ślizgi na uwięzi klas A i B1 ) od dobrych kilkudziesięciu lat jest mieszanka metanolu i rycyny w proporcji 80%/20%. Dlatego idąc tym tropem, autorzy przepisów nie widzieli dobrego powodu na jakiekolwiek zmiany w tym zakresie.
Jan Sewerniak ( jestem współautorem w/w przepisów )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 maja 2009, 23:32 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2007, 01:29
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
Bardzo dziękuję za tak miłą odpowiedz.
W temacie drugim dostałem wyczerpującą odpowiedz. Na pewno będę się stosował, czy jestem zadowolony z tego oleju czy nie. Ale nie posiadam „Modelarza” i moje pierwsze pytanie dalej pozostaje bez odpowiedzi.
A może by tak mały przedruk tutaj, fotka strony?
I do tego może podpowiedz jak zaradzić zapychaniu się rury tym czymś po spaleniu rycyny.
Z wyrazami szacunku dla twórców klasy „standard”
Marek Zelech


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 maja 2009, 18:11 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 wrz 2007, 21:41
Posty: 113
Lokalizacja: P O L S K A
Maruś napisał(a):
I do tego może podpowiedz jak zaradzić zapychaniu się rury tym czymś po spaleniu rycyny.


Stosować olej rycynowy najwyższej jakości.
np. Fuchs Silkolene Castorene R40 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2009, 00:03 
Offline
Ojciec Ludek - Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2007, 22:34
Posty: 170
WITAM
No i stało się. Zawody w Wilczynie przerosły najśmielsze oczekiwania.
Chyba pierwszy raz od kilkunastu lat liczba uczestników tak znacznie wzrosła.
Gratuluję "geniuszom z dolnego śląska" konsekwentnego działania, wielkiego uporu, samozaparcia i mimo tym którzy "cały czas byli ZA standardami", nie ustawali w dążeniu do celu.
Z wielkim wzruszeniem oglądałem na pomoście bardzo młodych zawodników w tym zwłaszcza
dziewczyny / kobiety. Można było zauważyć kilku którzy, jak na pierwszy start, rokują iż będą
zmianą pokoleniową.
Co tu się rozpisywać. Fotki przedstawią prawdę.
Pozdrawiam
LUDEK


Załączniki:
Komentarz: W grupie JUNIORÓW i SENIORÓW pomost był zawsze przepełniony. Proszę wskazać miejsce i czas kiedy ostatni raz na pomoście stanęło do walki jednocześnie 14 zawodników. Myślę, że mogło to być dobrych kilkanaście lat temu. To co widzimy na tej fotce TO SĄ JUNIORZY. Może niektórzy stwierdzą, iż jest to fotomontaż, ale myślę, że potwierdzą to fotki opublikowane przez innych PRZYJACIÓŁ STD.
WILCZYN 022.jpg
WILCZYN 022.jpg [ 77.36 KiB | Przeglądane 4929 razy ]
Komentarz: Udało się zebrać, prawie wszystkich, STANDARDOWCÓW do historycznej fotki. Było nas wielu, prawie nie mieściliśmy się w kadrze. Fajnie, że fotka jest na tle banera z dokładną datą i miejscem. Za kilka lat lat fotka ta będzie zapewne w monografiach historycznych jako przyczynek do reaktywowania naszego wspaniałego hobby. Brakuje BRYŃKA jako wspóltwórcy tego sukcesu.
WILCZYN 052.jpg
WILCZYN 052.jpg [ 76.37 KiB | Przeglądane 4952 razy ]
Komentarz: Żartów nie było. Łódki prawie fruwały. Można było zauważyć po pięć - sześć modeli na jednej bojce zwrotnej. Oglądając odnosiło się wrażenie zażartej walki.
WILCZYN 046.jpg
WILCZYN 046.jpg [ 81.19 KiB | Przeglądane 4929 razy ]
Komentarz: Szczególną radość wyzwolił we mnie start PIERWSZEGO zawodnika zagranicznego, w tym przypadku kolegi z Niemiec. Nasza inicjatywa przekroczyła już granice. Czekamy na następnych.
WILCZYN 048.jpg
WILCZYN 048.jpg [ 77.75 KiB | Przeglądane 4928 razy ]
Komentarz: Jak zwykle FRANUŚ dobrze przygotował się do zawodów i wygrał grupę juniorów. Na pierwszym planie JUSTYNA. Pamiętamy jak dzielnie walczyła w grupie JUNIORÓW. Pamiętam jak dobrych kilka lat temu na zawodach w HANOVERZE tak zdystanowała pozostałych że mogła zakończyć pływanie 10 min. przed gwizdkiem kończącym start. Pływała do końca.
WILCZYN 028.jpg
WILCZYN 028.jpg [ 77.73 KiB | Przeglądane 4930 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2009, 00:46 
Offline
Ojciec Ludek - Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2007, 22:34
Posty: 170
WITAM PONOWNIE
Jeszcze kilka fotek.
Gdyby administrator strony wskazał sposób zamieszczenia więcej niż 5 fotek zrobiłbym to w jednym poście.
Pozdrówka
LUDEK


Załączniki:
Komentarz: Wyrażnie widać, że nie były to "motorówki". Może ilość okrążeń w pozostałych klasach była większa, ale w tych nie siedziały drogie CMB-iarki a zwykłe tanie chińskie czy czeskie motorki a i paliwo to była zwykła "zupa". Proszę zwrócić uwagę jak długi pozostawiają ślad po sobie.
WILCZYN 037.jpg
WILCZYN 037.jpg [ 77.49 KiB | Przeglądane 4931 razy ]
Komentarz: Współtwórca TEAMU PERKOZ TRZEBNICA Andrzej Dufrat. Myślę Andrzeju, iż nie przestaniesz popylaryzować naszego hobby wśród młodych mieszkańców pięknego miasta Trzebnicy.
WILCZYN 023.jpg
WILCZYN 023.jpg [ 76.98 KiB | Przeglądane 4929 razy ]
Komentarz: Czyżby następczyni Justyny. Życzę OLU powodzenia w następnych startach.
WILCZYN 024.jpg
WILCZYN 024.jpg [ 77.13 KiB | Przeglądane 4928 razy ]
Komentarz: I znowu urodziwa dziewczyna. Byłem pełen podziwu dla umiejętności zdobytych w tak krótkim czasie. Jeszcze pół roku temu ani mi się taka sytuacja nie śniła.
WILCZYN 026.jpg
WILCZYN 026.jpg [ 74.64 KiB | Przeglądane 4928 razy ]
Komentarz: No i namłodszy zawodnik. Niespełna sześciolatek. Może i tata troszkę pomagał ale zapał widać było wielki. Zapewniał mnie, że czyszczenie modelu po starcie należy do jego obowiązków. Prawdę mówił, widziałem Go przy tym.
WILCZYN 035.jpg
WILCZYN 035.jpg [ 75.77 KiB | Przeglądane 4930 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 350 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL