Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 27 kwi 2024, 21:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 paź 2008, 19:19 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2006, 20:55
Posty: 252
Lokalizacja: Trzebnica
AdamC napisał(a):
Pasmo 35 MHz jest przeznaczone tylko dla modeli latajacych. Wiec biorac ta sprawe powaznie, w lodkach nie powinno sie tego pasma stosowac.


Od strony PIR'u ( dawniej PAR'u - chyba, że znowu zmienili nazwę ), to znam przydział. :D Chodziło mi o informację, czy są też te ograniczenia przy startach w standardach i ewentualnie pozostałych klasach.
Aparaturę mam roczną z modułem na 35 MHz i człowiek się zastanawia, czy jest sens kupować teraz moduł z syntezą lub na kwarce na 40MHz, czy też poczekać i za jakiś czas przejść na 2,4 GHz :?:.

Pozdrawiam
Piotrek Juniewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 paź 2008, 19:43 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Przejdź na pasmo 2,4Ghz i zapomnisz o kwarcach i problemach na zawodach związanych z ich wymianą :), myślę że w niedługim czasie większość zawodników przejdzie na pasmo 2,4Ghz z prostego powodu - wygoda i bezpieczeństwo podczas zawodów.

Pozdrawiam
Adrian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 paź 2008, 20:21 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2006, 02:37
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa
Adrian, no dobrze, a powiedz, jak rozwiązałeś sterowanie WRem??Tj pod jakim kanałem go masz, by regulacja była płynna, a nie np 3 pozycyjna :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 paź 2008, 21:39 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Kanał zabrałem z drążka gazu (prawo-lewo) i podpiołęm pod potencjometr suwakowy liniowy długość chyba 50mm jak dobrze pamiętam. Regulacja jest płynna i ma możliwość korekty różnego rodzaju komputerem
Aparatura Futaba 6EX :D , jak mi się uda jutro wstawie fotki
Pozdrawiam
Adrian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 paź 2008, 10:10 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2008, 21:30
Posty: 226
Lokalizacja: Gdansk
madmax napisał(a):
... czy jest sens kupować teraz moduł z syntezą lub na kwarce na 40MHz, czy też poczekać i za jakiś czas przejść na 2,4 GHz :?:.


To zalezy ile masz kasy :)
Powaznie, to jesli masz w miare nowe radio to chyba nie ma sensu zmieniac bo z zawodow nikt Cie nie wygoni bo masz 35mHz.
Zastrzeganie pasma 35 dla samolotow i 40 dla reszty to fikcja. Generalnie ludzie to olewaja bo sprzet nie jest tani i zwykle jedna aparatura sluzy do wszystkiego. Mam kolege ktory lata na 40MHz :) Technologia 35 czy 40 MHz to staroc a sposob przesylania danych pochodzi z lat 60 czy 70. Dramat. :placzek: Na szczescie pojawilo sie pasmo 2.4GHz i te radyjka rozwiazuja wszysktie problemy. Jesli masz nowe radyjko to albo sprzedaj puki nowe i dostaniesz jako taka cene albo pouzywaj zeby sie zamortyzowalo. Potem przesiadz sie na 2.4 i zapomnij o kwarcach. Mam tez nadzieje ze wkrotce potanieja odbiorniki 2.4GHz bo obecne ceny to troche porazka.

pozdrawiam
Daniel

-------------------------------
Dodaj nitro do standarta a pokaze co potrafi!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 paź 2008, 17:26 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 09 lut 2006, 15:23
Posty: 189
Lokalizacja: Sompolno
Witam,

"Uprzedzając ukazanie się ( prawdopodobnie w listopadowym Modelarzu ) obowiązującego w 2009 r Regulaminu," - Jasiu, Twój artykuł będzie w październikowym Modelarzu, tak ustaliliśmy ze Zbysławem :D , nie musisz dziękować :D :D :D .

Pozdrawiam S.Cz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 paź 2008, 07:11 
Offline
Adept
Adept
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2007, 19:17
Posty: 32
Lokalizacja: Kraków
Witam.
Pasmo 35MHz jest zarezerwowane dla modeli latających ze względów BEZPIECZEŃSTWA. Niekontrolowany lot modelu o wadze nawet 1kg to bardzo poważne zagrożenie. Osobiście latam na 35MHz i pływam na 40MHz.Pływanie na 35MHz nie jest zbyt odpowiedzialne. Osoby które latają też są modelarzami i nie powinniśmy sobie nawzajem sprawiać kłopotów.
35MHz to nie technologia tylko pasmo częstotliwości .
Pozdrawiam
Andrzej B.
http://modelhobby.republika.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 paź 2008, 08:42 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Panowie, jeśli ktoś latałby w pobliżu naszych łódek to przecież widać i słychać, w innym przypadku o zakłóceniach raczej niema możliwości.
Meniu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 paź 2008, 09:26 
Offline
Adept
Adept
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2007, 19:17
Posty: 32
Lokalizacja: Kraków
Witam.
Może ktoś z kolegów był na corocznym pikniku lotniczym na górze Żar (kolo Żywca). Modele które tam latają mają po 20kg o obok jest jezioro Żywieckie na którym ktoś sobie spokojnie pływa na 35MHz. Lepiej nie mysleć.! Stona Piotra ze zdjęciami modeli (albo samolotów -granica się zaciera)
http://www.piotrp.de/FOTO/DIA/080803_1/index.htm
Miłego oglądania
Pozdrawiam Andrzej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 paź 2008, 17:18 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2006, 02:37
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa
No i z tego powodu ktoś wpadł na pomysł by, zrobić w nadajnikach wymienny moduł pózniej skaner czestotliwości, a jeszcze póżniej dwukierunkowy przesył w paśmie WCZ np. DSM 2 f-my Spektrum.
Bo nikt do tego rozdziału (40 Mhz wodne, 35 Mhz lotnicze) nie chciał się stosować.

Deliberowanie na ten temat jest bezprzedmiotowe.

Ps.Dzieki Adrian za pomysł i wstaw fotki z tym "suwakiem".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 paź 2008, 18:03 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
Witam
Do Stanisława - dzięki za ustalenie ze Zbysławem wcześniejszego ukazania się " Regulaminu ", każda pomoc w propagowaniu klasy "Standard" jest mile widziana.

Dziękuję i pozdrawiam - Jan Sewerniak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL