Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 27 kwi 2024, 08:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: plany fsr 3,5
PostNapisane: 25 paź 2009, 20:30 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 25 paź 2009, 19:56
Posty: 8
Szukam planów do fsr 3,5 napęd bezpośredni model rekreacyjny chodzi mi o coś w miarę nowego z ruroą rezonansową chcę w nim zainstalować silnik os max 3ccm /3 AQUACRAFT - O.S. MAX - .18 Marine Engine
proszę o pomoc 12lat jestem modelarzem tyle że nigdy fsr nie mniałem do czynienia jak dobrze pójdzie to wciągnę nowych w to wspaniałe hobby dziękuję i witam wszystkich.

_________________
Pozdro Sebastian Dyoniziak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2009, 20:55 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2009, 14:43
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
Kadłub dobry do tego motorka oraz wszystko potrzebne możesz kupić u Bogusia Ludkowskiego. Mozesz też zrobić go samemu wg planów Pana Janka Sewerniaka alias Ajaks

_________________
Pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2009, 22:48 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 25 paź 2009, 19:56
Posty: 8
Mam plany ajaxa hodzi mi i o coś trochę lepszego hodzi o coś wartego zrobienia kopyta i młotśi mogli zrobić model na modelarni.Z gury dziękuję za pomoc

_________________
Pozdro Sebastian Dyoniziak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2009, 00:29 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
Do kol. Seboduo -
Jeśli zainteresowały Ciebie modele ślizgów FSR i jeśli rzeczywiście chcesz wykonać taki model, to propozycja Bartka jest jak najbardziej trafiona. Masz przed sobą dwie drogi do celu, albo możesz zakupić gotowy, odpowiedni do Twojego napędu model w firmie Profil-Service, albo możesz zrobić łódkę samemu, oczywiście o ile masz ku temu odpowiednie "zadęcie". Plan z opisem, odpowiedniego do samodzielnej budowy ślizgu, o nazwie Ajaks, opublikowany został przeze mnie w Modelarzu, w nr nr 11 i 12/2008, oraz 1,2,3 i 6/2009. Czytając uważnie opis budowy modelu, oraz analizując zdjęcia poszczególnych etapów budowy, "łykniesz" przy okazji trochę rzetelnej wiedzy, tak bardzo potrzebnej modelarzowi zaczynającemu zabawę w te "klocki".
O wartości modelu świadczą również wyniki w zawodach. Modelem Ajaksa startowałem dotychczas w 3 zawodach, a mianowicie w ubiegłorocznym Pikniku w Pabianicach, gdzie zająłem 2 miejsce, oraz w tym roku w Rundzie do M.Polski w Wilczynie - 4 miejsce, oraz ponownie w drugiej edycji Pikniku w Pabianicach - 1 miejsce!
Życzę powodzenia - Jan Sewerniak

P.S. 1 - Mocno krytykujesz plany ajaxa ( tych planów nie znam? ), a przecież jeszcze żadnego modelu nie zrobiłeś - więc skąd taka "wiedza"
P.S. 2 - Na naszym Forum podpisujemy się z imienia i nazwiska.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2009, 10:34 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2009, 14:43
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
Do słabych silników dobry byłby "Ajaks" jak zrobisz z niego kopyto i fomę, bo ma proste dno i stawia małeopory. Przy małych mocach najlepsza zasada: jak najmniej przeszkadzać :-)

_________________
Pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2009, 12:31 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 lut 2006, 23:13
Posty: 167
Bartek.Widzę ,że z Ciebie prawdziwy profesjonalista, tylko jak narazie nie widać Ciebie na żadnych zawodach i nieprzypominam sobie abyś wygrał ostatnio jakieś zawody.Z poważaniem wielokrotny medalista MP Maciej Szymański.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2009, 12:42 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2009, 14:43
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
Z braku czasu. Dużo osiągnieć nie mam (jedynie MP 6,5 junior) i kikla razy pudło w v 7,5 Senior , ostatni raz 2004 r pozniej nie pływałem . Ale nie ma to znaczenia, zasady się nie zmieniły ,wystarczy popatrzec na ewolucję kadłubów, jak motorki były słabe to dna były proste.Teraz mamy mocy od groma i kombinujemy jak ją okiełznać. Nie trzeba być asem aby to wiedzieć. Wczoraj z Danielem (Amin) pływaliśmy jego nową łódka - w miare nowy kadlub. Była przyklejona i to bardzo. Gdyby ten sam motorek włożyć do starego Kalistratofa 3,5 to by latał nad wodą. Dlatego dno Ajaksa będzie bardziej odpowienie do słabszych motorków (pod warunkiem lekkiego wykonania), bo na pewno model bedzie szybki, oczywiście relatywnie do mocy motorka. To jest moje zdanie czy propozycja i każdy ma prawo do swojego.

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2009, 11:20 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 25 paź 2009, 19:56
Posty: 8
Nie chciałem krytykować Ajaksa model jest całkiem dobry ,ślizgacze robiłem ale na napęd elektryczny

_________________
Pozdro Sebastian Dyoniziak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2009, 23:41 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
Cześć Sebastian
Jak robiłeś już ślizgi elektryczne, to nie powinieneś mieć zbyt dużych kłopotów z modelem FSR-a.
Współcześnie, wszystkie ślizgi FSR wykonywane są z laminatów różnego rodzaju, są lżejsze, wytrzymalsze, łatwiejsze w naprawie. Ajaks jest modelem, przy budowie którego użyłem materiałów tzw tradycyjnych, gdyż projektując model klasy standard, mijało by się z celem wykonanie od razu łódki laminatowej. Bez sprawdzenia jej walorów na wodzie. Dzisiaj, po około 1,5 rocznej eksploatacji, i po niewielkich poprawkach, ten właśnie model wykonany z laminatu miałby bardzo dobre osiągi - oczywiście w klasie standard. Byłby przede wszystkim lżejszy. Moja łódka bez paliwa waży około 2,4 kg, czyli jest naprawdę dość ciężka.
Zaglądaj na nasze Forum i opowiadaj jak powstaje Twój FSR-ek, w razie wątpliwości czy kłopotów, na pewno podpowiemy , co i jak.
Pozdrawiam - Jan Sewerniak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2009, 17:37 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 25 paź 2009, 19:56
Posty: 8
mam pytanie jakie powinien mieć wymiary kadłub pod silnik 6,5 cm/3 z napędem besposrednim
z góry dzięki za odpowiedz

_________________
Pozdro Sebastian Dyoniziak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2009, 18:26 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2009, 14:43
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
A jaki silnik?? Kiedyś Andrzej Suwalski pływał modelem ok 85 cm i był w miare szybki na weberce (jak na owe czasy) Dobrze też pływały kadłuby Silak (o ile nie pprzekręciłem nazwy), ale musiały być lekko wykonane. Możesz włożyć taki silnik do kadłuba dla motoru 3,5 i bedzie pływał (no chyba ze to MDS to od razu daj se na luz)

_________________
Pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2009, 19:22 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Musisz pamiętać ,ze nie kazdy silnik nadaje się pod napęd bezpośredni. A jaki Ty chcesz silniczek zastosować?
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2009, 00:02 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 25 paź 2009, 19:56
Posty: 8
mvvs 6,5 cm/3

_________________
Pozdro Sebastian Dyoniziak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2009, 10:39 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2009, 14:43
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
Zwykły czy grrt. Zwykły do zabawy bedzie dobry, ale predkości to nie da. W wolnej chwili poszukam czy w modelarnii nie ma gdzies formy dobrej do takiego silnika na ktorym Andrzej S. zdobył kilkakrotnie MP w 6,5 na Webrze.

_________________
Pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2009, 21:22 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 25 paź 2009, 19:56
Posty: 8
Model ma być do rekreacji a silnik będzie nowy

_________________
Pozdro Sebastian Dyoniziak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL