Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 29 kwi 2024, 01:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 07 sie 2010, 13:57 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 07 sie 2010, 13:43
Posty: 4
Witam serdecznie.Jest to mój pierwszy post i bardzo proszę o wyrozumiałość.
Uszkodziłem śrubę w moim modelu spacerowym.
http://www.picupine.com/3c078d0x
Nie wiem gdzie szukać takiej śruby.Jakie muszę znać parametry.Jestem zielony w tym temacie.Bardzo proszę o pomoc.Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2010, 19:25 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
Witam,
śrubę znajdziesz w tym sklepie : http://modele.sklep.pl/index.php?cPath=4_157_389_172 , a robiąc zakupy musisz podać - średnicę śruby, wymiar gwintu na wale, oraz kierunek obrotów ( w tym przypadku prawy - P ). Kup na zapas ze 2-3 śruby.
pozdr. J.S.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2010, 23:01 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 07 sie 2010, 13:43
Posty: 4
Wszystko fajnie , tylko ja w śrubie nie mam gwintu tylko sześciokąt na wylot który wchodzi na wał napędowy.Czy tą proponowaną śrubę można jakoś przerobić.Proszę dalej o pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sie 2010, 21:43 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
Cześć, śruby na pewno nie można przerobić w ten sposób, aby zamiast gwintu, wykonać sześciokąt. Szybciej i prościej można
zmienić wał. Jeśli możesz, to zrób zdjęcie końcówki wału, wtedy łatwiej będzie można coś poradzić.
J.S.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sie 2010, 13:11 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 07 sie 2010, 13:43
Posty: 4
Końcówka wału to sześciokąt zakończony zapinką aby śruba nie wyleciała.Oto zdjęcie:
http://www.picupine.com/c8fe61cx-1
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sie 2010, 16:41 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
W twoim przypadku nie pozostaje nic innego, jak zmienić wał, na taki, który posiada gwintowaną końcówkę np. M3, lub M4. Takie gwinty posiadają ogólnie dostępne śruby plastykowe ( link podałem wcześniej).Wyjmij wał z modelu i sprawdź jeszcze, czy można w jakiś sposób zdjąć sześciokąt z samego wału ( może jest nakręcony) i wtedy nie było by problemu. Jeśli nie można zdjąć w żaden sposób sześciokąta, to zmierz suwmiarką średnicę wału, kup odpowiedniej średnicy pręt stalowy - najlepiej jeśli to będzie średnica 3 mm, lub 4 mm. I wykonaj nowy wał samodzielnie. Z jednej strony nagwintuj wał ( M3, lub M4 ) na długości około 15 mm (najlepiej w tokarce), zakręć do oporu odpowiednią nakrętkę, podobnie jak na tym zdjęciu : http://modele.sklep.pl/product_info.php ... ts_id=3460 ( powiększ ). Od strony silnika wał wykonaj jak ten poprzedni.
I to tyle , co mogę poradzić.
Powodzenia - J.S.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2010, 21:11 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 07 sie 2010, 13:43
Posty: 4
Bardzo dziękuję za poradę.Tak zrobię bo nie widzę za bardzo innego wyjścia.Ten proponowany wał ma z jednej strony gwint , natomiast czy orientujesz się co jest z drugiej strony.Czy też gwint czy coś innego.Pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2010, 21:39 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
Cześć, wał od strony silnika jest gładki. Przed zakupieniem wału, dokładnie zmierz, jakiej długości jest "stary" wał i kup troszkę dłuższy, bo wiadomo, że łatwiej jest skrócić. ( niż wydłużyć ;o) )
J.S.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL