Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 20 kwi 2024, 13:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: gaźnik sh
PostNapisane: 22 kwi 2011, 09:58 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 sie 2010, 11:00
Posty: 132
witam
jestem po wstępnym rozruchu mojego silnika, jednak podczas odpalania zauważyłem, że silnik szybko się zalewa nawet po odkręceniu 1/4 obrotu iglicy, w gaźniku widać paliwo, które się z niego wylewa.
W związku z tym mam pytanie czy otwory obudowy iglicy i króćca wlotu paliwa powinny być w jednej linii na przelot (tak mam obecnie) tak jak na rysunku, czy jednak nie powinny być w jednej linii i wtedy iglica będzie mniej czuła.
Pozdrawiam


Załączniki:
gaźnik.JPG
gaźnik.JPG [ 24.36 KiB | Przeglądane 5397 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: gaźnik sh
PostNapisane: 22 kwi 2011, 14:41 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2006, 20:19
Posty: 386
Lokalizacja: TRZEBNICA
Kolego,czy nie za wysoko masz zbiornik wyrównawczy do osi rurki(rozpylacza) gażnika :?: :)

_________________
AndrzejD
POL-567
http://www.perkoz.netau.net/

"Imperare sibi maximum est imperium"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: gaźnik sh
PostNapisane: 22 kwi 2011, 19:23 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 sie 2010, 11:00
Posty: 132
Cześć
Nie Andrzej, na razie pominąłem wr i zbiornik wyrównawczy(pamiętam, że zbiornik 1/2 długości na rozpylaczem) Przewód idzie bezpośrednio ze zbiornika do gaźnika, ciśnienie z rury oczywiście.
Z tym gaźnikiem pytam ponieważ synek mi go rozkręcił i nie zdążyłem zobaczyć jak był złożony, ja go złożyłem tak jak opisałem na chłopski rozum ale mogłem się pomylić, dlatego pytam. A może to wina za małego akumulatora do rozrusznika 7 ah ale połączone przez panel wraz z żarzeniem świecy za pomocą krokodylków.
Trzy razy odpaliłem ale silnik nowy więc i kręcenia było dużo zanim ruszył(jeszcze parę razy z szarpanką odpalałem zanim ją wywaliłem bo blokowała silnik), więc może to nie gaźnik( ale iglica by była tak mocno czuła że 1,5 obrotu do odpalenia tylko) tylko słaby akumulator kiepsko kręcił więc go zalewał.
zamówiłem już akumulator 12 v 17 AH i tak się jeździ autkiem pływać więc tylko 5 kg na pomost do noszenia.
a to mój rozrusznik http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=509
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: gaźnik sh
PostNapisane: 22 kwi 2011, 20:56 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2006, 20:19
Posty: 386
Lokalizacja: TRZEBNICA
To wyjaśnia sprawę.Ja mam połączone w szereg 12V+6V =18V/oba 12A/i wtedy nie ma problemu,zwłaszcza że jeżeli żarzenie idzie poprzez panel to w momencie rozruchu świeca nie przygaśnie.A z 12V/7A- którą stosowałeś podczas rozruchu,świeca praktycznie nie żarzyła,bo cały prąd szedł na rozrusznik.Radzę Ci jednak osobne żarzenie stosować, i po problemie.Panele są różnej jakości i niektóre zawodzą.
Pozdrawiam

_________________
AndrzejD
POL-567
http://www.perkoz.netau.net/

"Imperare sibi maximum est imperium"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: gaźnik sh
PostNapisane: 23 kwi 2011, 11:15 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2008, 21:30
Posty: 226
Lokalizacja: Gdansk
Jesli masz SH samochodowy to powinien palic 'od palca'. To bardzo dobry silnik.
Plywam w moim modelu bez zbiornika wyrownawczego i smiga. Moje autka jezdza bez zbiornika wyrownawczego tez...
Zakladam ze masz motorek nowy. Poszukaj jak w instrukcji opisano ustawienie iglic. To na poczatek.
Twoj rozrusznik przy tak duzym akumulatorze bez problemu powinien dac rade. Prawdopodobnie masz przelany silnik przy odpalaniu i dlatego nie moze dac rady.

Odpalanie:
1) Lekko poluzuj świece bo urwiesz korbe jak go zalejesz.
2) Przed odpaleniem odworz gaznik na max i zatkaj palcem wlot powietrza. Zakrec chwile rozrusznikiem az paliwo zacznie bablowac przy swiecy.
3) Ustaw gaznik na min i odblokuj wlot powietrza.
4) podlacz zazenie i zakrec rozruszniiem.
5) chwile zakrecisz i zapala. Nie sciagasz zarki i czekasz az sie rozgrzeje.
6) sciagasz zarke i dokrecasz swiece.

Jak teraz zgasnie to odpali od razu bez krokow 1,2,3.

Masz dobry motorek nie bedzie z nim problemow.
Moje modele odpalam rozrusznikiem z akumulatora 2.2Ah :)
Ostatnio dolaczylem akumulator bezposrednio do rozrusznika. Fotki na moim blogu.http://158.75.63.35/wordpress_121122/?p=932

_________________
pozdrawiam
Daniel
POL-467 FSRV 3,5

Moj modelarski blog: http://pol467.eu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: gaźnik sh
PostNapisane: 01 maja 2011, 22:00 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 sie 2010, 11:00
Posty: 132
witam
sprawa wyjaśniona, jak podłączyłem rozrusznik pod akumulator 17ah bezpośrednio - żadnych problemów, silnik pali od razu.
Ślizg opływany na razie śruba 32,5 ale na następne pływanie założę 35 lub 37,5 pływa świetnie, ale niestety na koniec pływania zaliczyłem pomost(bo chciałem nagrać filmik)więc mam wał do wymiany,klejenie dziobu i szlifowanie.( całe szczęście że mam oklejonego folią) .
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL