Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 29 mar 2024, 00:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 cze 2011, 08:11 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 sie 2010, 11:00
Posty: 132
Witam
w związku z posiadanym kadłubem Ikarus 3.5 z silnikiem cmb evo1 i przekładnią do tego silnika
mam pytanie jaki silnik zakupić, są trzy opcje:
- novarossi 7 portowy u dilera w pile za 750zł a może dozbierać kasę i kupić NOVAROSSI TX 21 - MR2 /NS za 1200zł
- cmb rs
- no i ostatnia opcja to zakup valvoli i nowej przekładni ale chyba to będzie najbardziej kosztowne .
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 cze 2011, 22:45 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2009, 14:43
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
Cześć. Valvola RS jest obecnie chyba najbardziej powszechnym silnikiem choć na pewno nie jest bez wad.(spytaj sie tych co używają) Jego koszt to ok 1300 zł (moze mniej moze wiecej). Druga opcja to 9-cio portowa Novarossi 35 Plus uzywana przez team fabryczny. Jej koszt to 395$ plus wysyłka .CMB jest podobno mocniejszy, ale nova lepiej wykonana. Ceny części porównywalne, trzeba wiedzieć tylko gdzie szukać. Wybór należy do Ciebie.
ps. silnik NOVAROSSI TX 21 - MR2 /NS nie występuje na oficjalnej stronie Novarossi

_________________
Pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 cze 2011, 09:16 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 17 paź 2008, 22:23
Posty: 38
Witam.w cenie gołego CMB można mieć Novarossi 7-mio kanałowy,rurę,wydech i przekładnię.
Pozdrawiam Robson


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 cze 2011, 00:35 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2009, 14:43
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
Pytanie czy pociągnie Ikarusa. Niestety jest to dość krzywy (ssawy) kadłub i przeznaczony dla mocnych motorków.

_________________
Pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 cze 2011, 07:23 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 sie 2010, 11:00
Posty: 132
Według producenta ma 2.87KM. Cmb ma tyle samo. Daniel pływa na SH w swoim Ikarusie , więc myślę że Nova poradzi sobie:))
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 cze 2011, 10:54 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2009, 14:43
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
Wdług producenta....a na hamowni najmocniejsza nova nie przekracza 1,8PS. Jeśli chcesz szybko pływać to do Ikarusa potrzebujesz naprawde mocnego motorka np CMB Valvola czy Nova 35plus, Bonito, Flash czy Picco P7 lub P9r. Daniel pływa na SH, ale Ikarus leży w piwnicy i się kurzy. SH dużo lepiej daje se rady z mniejszym modelem "Juniorem". Wracając do Ikarusa Daniel ma bardzo lekki model (całość troche ponad 2 kg) no i musial wyprostowac całe dno i dopiero wtedy jako tako zaczeło to pływać.
Oczywiście ta Nova 7 portów jest dobrym, świetnie wykonanym motorkiem, szczegolnie w cenie 750 zł ale do słabszego motorka musisz mieć odpowiedni model.
Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 cze 2011, 16:06 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
-znam 3 łódki, które można zaliczyć do grona najlepszych w naszej sekcji i we wszystkich 3 przypadkach do łódek wkładano valvole i novarossi z pudełka i za kazdym razem valvole wypadały gorzej od novarossi /modele 5,7 kanałowe/ o około 5-6 km/h.
-valvola - valvoli nie równa, silniki novarossi i axe rossi są powtarzalne.
-novarossi T35 to inna bajka, inny poziom mocy i ceny /oficjalnej/
-jest kilka ikarusów, każdy pływa inaczej, wyrokowanie czy silnik pasuje do ikarusa jest nie dokońca trafione - zawsze silnik nalezy dopasować do kadłuba lub odwrotnie
-wybór silnika nalezy oprzeć raczej na możliwosciach finansowych i doświoadczeniu w tuningu
-pływamy głównie na valvoli -jak by ktoś pytał


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lip 2011, 04:02 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2009, 14:43
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
Krzysiek, ale najszybsza 3,5 w PL lata na Valvoli. Ale masz racje każde CMB wymaga Indywidualnego traktowania. Wszystko zalezy od czasu i doświadczenia, którego Crimen jeszcze nie ma......drapanie (tuningowanie) silników moze okazac sie droższe (zakup nowego wału i tuleji to koszt 600 zł) niz od razu zakup wypasionej Novy Bonito za 1385 zł (bo tyle kosztuje w Polsce, w sklepie, na f-vat), którą wystarczy umyc dotrzeć i nieźle poganiać.

Są oczywiście modele starsze i mniejsze ,w których słabsze silniki - nawet SH- nieźle dają sobie radę i coś takiego miałem na myśli na początek dla Crimena przy założeniu że chce kupić Nove za 750 zł . Nie zmienia to faktu ,że jest ona dobrym motorkiem i za rosządną cenę, ale niekoniecznie do najnowszych kałubów. Zysk mocy przy zakupie Novy TX 21 - MR2 / NS za 1200 zł (która nie jest już jakiś czas produkowana) nie będzie adekwatny do wzrostu kosztów.

A tak nawiasem, ktoś może testował Axe Rossi Cobra - rzeczywiście wykręcaja grubo ponad 40000 przy max mocy??

_________________
Pozdrawiam
Bartek


Ostatnio edytowano 03 lip 2011, 17:46 przez Bartek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lip 2011, 22:41 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
Bartek, a mi się wydaje że najszybsza 3.5 lata na novarossi, tylko czy ją widziałeś.
Axe rossi cobra
Nie wiem ile się wkręca, napewno wysoko, ja osobiście jeżdziłem na niej krótko/2 starty/, bo silnik trafił do ofinki, ale było fajnie.
ś.p. Kobialko jeżdził sporo i był wtedy jedynym zawodnikiem który był w stanie dotrzymać kroku Meniowi, zresztą na Axe Rossi wszedł do finału ME/ tam wygrała łódka na tym właśnie silniku/
Byly takie zawody dokladnie w Slesinie gdzie do finału jako pierwszy wszedł Czarek, potem Meniu i ja ze stratą sekundy do Menia. Ja i Czarek byliśmy na Axe rossi.
Ten silnik miał też Piotrek Sz. i mial wtedy sporo setek w rankingu - ale o wrazenia zapytaj Macieja
Wydaje mi się, że silnik jest u nas niedoceniany/ bo nieznany/, chyba minimalnie słabszy od novarossi t35, ale oba jednak lepsze od valvoli - to są moje odczucia poparte danymi z gps-a


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lip 2011, 00:01 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2009, 14:43
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
Może była tak szybka że jej nie zauważyłem...hihi i pewnie na T35...;p. Z axe jest tyko problem z chłodzeniem (dorobienie glowicy na 6 otworów). Cena zależnie od werscji (są trzy zwykła X1 i X2) też do zaakceptowania. Masz może jakies info o dealerze takich silników w wersji wodnej?
W 3.5 to jest fajne że jest całkiem spory wybór silników i jest z cyzm pokombinować.

_________________
Pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lip 2011, 14:09 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
nie widziałeś ,bo nie byłeś w Chrzastawie. potem ta łodeczka jeżdziła nie na t35,
Axe rossi ma głowicę wodną, po co dorabiać - tym bardziej że można silnik kupić taniej jak samochodowy odpowiednik na liczacych sie zawodach w Europie / w fajnej cenie/
W Jaworze był człowiek od rossi/popatrz do galerii/
Najnowsze axe rossi /srebrna głowica/ ma troche mniejszą pojemnośc wodną i zrezygnowali z chłodzenia tylnego dekla - na stronie maja chyba stara cobre


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lip 2011, 15:36 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2009, 14:43
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
Axe Cobra - kolejny potencjalny silnik dla Crimen'a
http://www.area51-distribution.com/axe-motor-rossi/engines/boat/r21-cobra-marine-3.5-cc?cPath=148_389_392_399

niecałe 180 funtów, części dość tanie na ebay

_________________
Pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lip 2011, 10:37 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2008, 21:30
Posty: 226
Lokalizacja: Gdansk
Bartek napisał(a):
Wdług producenta....a na hamowni najmocniejsza nova nie przekracza 1,8PS. Jeśli chcesz szybko pływać to do Ikarusa potrzebujesz naprawde mocnego motorka np CMB Valvola czy Nova 35plus, Bonito, Flash czy Picco P7 lub P9r. Daniel pływa na SH, ale Ikarus leży w piwnicy i się kurzy. SH dużo lepiej daje se rady z mniejszym modelem "Juniorem".

Bartek,
Plywam Juniorem, bo rozleciala mi sie przekladnia w Ikarusie. Jak dorobie klin do zebatki pewnie wroce do niego.
Na silniku sh ikarus plynal okolo 60 km/h.
W juniorze tez sobie dawal rade. W Rawie, w sobote wieczorem, na treningu, na gladkiej wodzie, na prostej, telemetria kilkakrotnie zeznala 58km/h. Nie mogles mnie dogonic swoim 7.5... :)

_________________
pozdrawiam
Daniel
POL-467 FSRV 3,5

Moj modelarski blog: http://pol467.eu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lip 2011, 13:38 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2009, 14:43
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
Przeczytaj od początku.....;p i napisz ile szpachli na dnie musiałeś położyć aby Ikarus pływał szybciej niż 40 km/h, a w Juniorze: wkleiłeś wał włożłeś silnik i na tym skończyła się nauka pływania ;p. Do Ikarusa potrzebny jest mocniejszy silnik i wtedy rzeczywiście jest to szybka i stabilna łódka.
Crimen (fajnie jakby podpisał się z imienia) ma dylemat co kupić. Ja mu zaproponowalem mocniejszą Novarossi T35plus lub zakup zwykłej 7 portówki i poszukanie do niej innego kadłuba , który będzie bardziej odpowiedni do jej mocy. No chyba że ma gotowy opływany model to zupełnie inna inna bajka - ale tego nie sprecyzował.

Krzysiek ,poza Novarossi, zaproponował Axe Rossi Cobre, która ma osiągi zbliżóne do nowy 35plus za cenę zbliżoną do zwykłej Novarossi 7 portowej czy nowego SH i może to być rozsądny wybór. Tym bardziej że jak się okazuje nie ma problemu z zakupem wersi wodnej (z czego nie zdawałem sobie sprawy). Axe jak widziałem w samochodach naprawde mają power no i ceny części zamiennych są bardziej przystępne niż w Novarossi. Cąły zestaw naprawczy Cobra X2 (najbardziej wypasiona wersja fabryczna): tłok, tuleja, korba, głowica i wał korbowy to koszt ok 600 zł do tego łożyska w typowych wymiarach. Więc propozycja może być warta rozpatrzenia.

A co do ganiania się po jeziorze się to ustawimy się w sierpniu jak ja i moja 7,5 będziemy na chodzie.

_________________
Pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL