Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 22:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 gru 2011, 20:25 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 25 lip 2010, 18:42
Posty: 17
Witam.
Zły Mikołaj nawiedził mnie takim prezentem:
Obrazek
Jest duży i ciężki ale co tam poradzimy sobie. Gorzej, że nie mogę otworzyć zatrzasku pokrywy by dostać siedo wnetrza. Rozumiem, że powinienem go nacisnac i obrócić lekko czy pociągnać do góry obracając?
Obrazek
Od licznych prób już mnie palce bolą...
EDIT: już uruchomiłem zatrzask i dostałem siedo wnętrza :jajcarz:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2012, 23:32 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
To jest zwykły TENAX (o ile wzrok mnie nie myli) wystarczy główkę pociągnąć do góry i się otworzy. Standardowe mocowanie pokryw w Offshorach. Obracać nie trzeba. Masz ten model i co?.... Chcesz się pochwalić? Na wielu użytkownikach tego forum Twój prezent większego wrażenia nie zrobi niestety :D . Za szybko to nie popłynie, choć w naszych realiach w zawodach możesz brać udział. Do czego BARDZO gorąco Ci zachęcam. Być może nowy zawodnik nam się urodzi :rogal:
A.C. :rogal:

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2012, 00:37 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 25 lip 2010, 18:42
Posty: 17
Witam.
Nie zaglądam tu często bo jestem zdecydowanie lotnik niż marynarz :lol: Z blokadą poradziłem sobie i już zrobiłem małe co nieco w środku. Zadałem pytanie bo nie mogłem sobie poradzić - gdybym chciał pochwalic się to zrobiłbym to pewnie zupełnie inaczej :lol: Dodam tylko, że model używany ale odpala bez problemu.
Mówisz, że szybko nie popływam ale słowo "szybko" to pojęcie względne i mimo wszystko pewnie trochę zabawy będzie.
Martwi mnie natomiast inna sprawa; końcówka wału napedowego jest lekko zwichrowana. Nie wiem czy tak zostawił właściciel czy to sprawa żle zabezpieczonej przesyłki. Jednak po odpaleniu nie widać by śruba wpadała w drgania - czy zostawić tak jak jest czy koniecznie trzeba wymienić lub prostowac? dodam tylko, że wał jest giętki.
http://www.youtube.com/watch?v=ane0c2Mg ... ature=plcp


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2012, 14:16 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Jeżeli śruba ma "bicie", to wał urwie się na pewno.
Bezwzględnie należy wszystko wyprostować bardzo dokładnie.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2012, 18:23 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 25 lip 2010, 18:42
Posty: 17
AndrzejC napisał(a):
Jeżeli śruba ma "bicie", to wał urwie się na pewno.
Bezwzględnie należy wszystko wyprostować bardzo dokładnie.
A.C.

Ale czy jest taka zależność, że na giętkim wale mogą być lekkie bicia na niepracującym silniku, które znikają po uruchomieniu? Tak mam u siebie.
Dziś odbyłem pierwsze pływanie - ktoś napisał, bym nie spodziewał się za wiele jesli chodzi o predkosć. Jesli inne modele są równie "nieprędkie" jak ten to gratuluję Wam. Maxymalną prędkość utrzymywałem tylko przez momenty z uwagi łwasnie na to, że jest bardzo szybka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2012, 11:25 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Nie ktoś, tylko ja napisałem ,że te łódki nie pływają za szybko. I podtrzymuję. Niedługo są pierwsze zawody. przyjedź i zademonstruj tą łódkę. Zobaczymy. I wygrasz może? To by było coś.
A co do "bicia" wału to powinien być on wycentrowany idealnie. Wszelkie odchyłki powodują opory i w końcu zerwanie wałka giętkiego.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2012, 16:53 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 25 lip 2010, 18:42
Posty: 17
AndrzejC napisał(a):
A co do "bicia" wału to powinien być on wycentrowany idealnie. Wszelkie odchyłki powodują opory i w końcu zerwanie wałka giętkiego.
A.C.

W tym miejscu będę musiał się chyba nisko pochylic... dziś własnie chyba coś takiego przytrafiło się w czasie pływania :( Obracam wałem przy silniku ale jego końcówka od strony śruby nie porusz się. Pewnie tego nie naprawia się więc tylko wymiana ale jak do tego sie zabrac?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2012, 19:24 
Offline
Kozak
Kozak

Dołączył(a): 10 sie 2009, 20:55
Posty: 596
Witam Irek M.

Pamiętaj więcej pokory, kto pyta nie błądzi, koledzy jak wiem z własnego doświadczenia napewno Ci pomogą. Sukcesów w tym co robisz.

Waldek .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2012, 19:42 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 25 lip 2010, 18:42
Posty: 17
Wiwaldi - dzięki za podtrzymanie przy życiu :? Ja oczywiście nie negowałem doświadczenia kolegów. Teraz już wszystko jest jasne - wał zerwany. W związku z tym gdzie szukać zamiennika? Czy ktoś - kiedyś chyba ktoś podawał link do wykonawcy wałów - robi takie pod wymiar? Nie mierzyłem jeszcze długości ale średnica M6 ; z przodu czyli od silnika zagnieciony w kwadrat o boku jakieć 5,15 milimetra. Część od strony śruby średnicy M5
Dzieki za wszelką pomoc. Mam krótkie filmy z dzisiaj ale drobniutka falka uniemozliwiała rozpedzenie sie na maxa. wolałem nie ryzykowac.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2012, 20:19 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 20 lut 2011, 23:51
Posty: 27
Samą linkę z zakutym kwadratem dostaniesz w firmach które zajmują się dorabianiem linek samochodowych.Gorzej będziesz miał z połączeniem jej trzeba lutować lub kleić /jak Andrzej C mówi że się urwie i ma być prosto bez luzu to uwierz / Obejrzyj na forum jego relacje z budowy O-7,5.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL