Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 14:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 sie 2012, 13:41 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Panowie, emocje minęły, kto miał wygrać,wygrał. Ale na tych zawodach było parę interesujących nowości, patentów, wiadomości... Nie wszyscy mogli na tych zawodach być, więc myślę, że warto podzielić się uwagami w tym temacie z tymi którzy nie byli a chcą coś wiedzieć. Ja mam swoje typy np nowe CMB 27 Jeżeli ktoś z uczestników chce coś napisać to zapraszam. Zeby była jakaś zachęta, to dla najbardziej aktywnego w tym temacie będzie nagroda; Kubek z logiem MS. kilka takich kubków było w Dessau. Kilka rozjechało się w różne strony świata, kilka zostało I oprócz mojego wszystkie zostaną w jakiś sposób rozdysponowane...
Piszcie...
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sie 2012, 23:07 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
No to moze zaczne jako pierwszy. Wpierw moje osobiste wrazenia. Uwazam ze akwen jest rewelacyjny, zaplecze kampingowe dobre. Strona socjalna powinna byc na wyzszym poziomie, mam na mysli prysznice i ubikacje. Na calym terenie nie bylo wody pitnej, co uwazam za mankament. W wode zaopatrywalem sie na stacji benzynowej za odplata. Rowniez przeprowadzenie rejestracji w pomieszczeniach nieprzystosowanych "do mieszkania" nie nadawalo mistrzostwom dobrego smaku.
Ale za to pomost startowy z zadaszeniem calkowicie przekroczyl nasze oczekiwania. Mozliwe ze organizacja poczatkowa troszke szwankowala, ale pozniejszy przebieg calych mistrzostw przebiegal sprawnie, w bardzo dobrej atmosferze i na luzie. Niepochybnie przyczynila sie do tego i dobra pogoda.
Podsumowywujac cala impreze, musze pozytywnie ocenic te mistrzostwa, a jak juz Andrzej napisal, kto mial wygrac, ten wygral.
Na koniec mala informacja, mozliwe ze za 2 lata znowu spotkamy sie na nastepnych mistrzostwach swiata w Dessau. Gotowosc przeprowadzenia jeszcze jednych MS w Dessau byla juz wyrazona przez terazniego organizatora, wszystko zalezy od krajowego zwiazku modelarzy, i od Naviga. A ponoc pomost ma juz tam zostac.

Andrzej napisal ...piszcie, wiec napisalem.
Pozdrowienia
Adam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2012, 09:05 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Faktem jest, że o tym braku wody pitnej wiedziałem już wcześniej, ale całkiem o tym zapomniałem. Na zawodach w Dessau już parę razy byłem i akwen nie jest mi, a także innym polskim zawodnikom, nieznany. Bardzo lubiłem się na nim ścigać :) . Co do kubków to jest ich kilka więc nie ma problemu :D
Moim zdaniem zawody nie "posypały się" dzięki ogromnej pracy paru ludzi. Najwięcej pracy i zaangażowania w tą imprezę włożył Soren Kratzschmar, który, o czym nie wszyscy wiedzą był głównym organizatorem, i to właśnie dzięki Niemu, impreza przebiegła sprawnie, choć na początku nie bez drobnych zakłóceń, które z resztą zostały dość szybko wyeliminowane. Ja osobiście jestem pełen podziwu dla olbrzymiej pracy jaką włożył w tą imprezę. Do pomocy miał Lubomira Sabadosza i Armina Haucka, którzy mają olbrzymie doświadczenie w prowadzeniu tak dużych imprez. Moim zdaniem "czapki z głów" dla ich roboty :bravo: :bravo:
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2012, 07:23 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
Z nowosci zauwazylem tyle, ze w FSRV-3,5 Novarossi juz gora! :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sie 2012, 08:52 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
W 7,5 senior też CMB nie wygrało... OPS tym razem był najlepszy.
Na tych mistrzostwach było parę "patencików". Mi spodobał się ten z ruchomą obsadą wału i regulowanymi klapami offshora. Technicznie wykonane bardzo ładnie ,choć ja bym zamiast teflonu zastosował panewki z brązu. Temat moim zdaniem ma przyszłość.
A.C.


Załączniki:
obsada 1.jpg
obsada 1.jpg [ 721.13 KiB | Przeglądane 10257 razy ]
Obsada 2.jpg
Obsada 2.jpg [ 699.64 KiB | Przeglądane 10257 razy ]
Obsada 3.jpg
Obsada 3.jpg [ 709.21 KiB | Przeglądane 10257 razy ]
obsada 4.jpg
obsada 4.jpg [ 689.46 KiB | Przeglądane 10257 razy ]
klapa 1.jpg
klapa 1.jpg [ 617.7 KiB | Przeglądane 10257 razy ]
klapa 2.jpg
klapa 2.jpg [ 610.78 KiB | Przeglądane 10257 razy ]

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 wrz 2012, 14:54 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2006, 21:24
Posty: 233
Lokalizacja: olsztyn
no i co to już wszystkie nowości :wink: czy zostawiacie dla siebie :? andrzej chyba kubek zostanie u ciebie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 wrz 2012, 15:54 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
no... i jeszcze jeden model FSRV-3,5 mial sprzeglo, co pozwalalo mu startowac z miejsca... ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2012, 00:04 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Henvis,

nie zdradzaj wszystkich tajemnic :twisted:

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2012, 14:38 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 wrz 2006, 20:41
Posty: 120
Lokalizacja: Hannover
!!STARY SYSTEM !!

takie RC Strut mieć Hartmut Jankowsky i już przejechał w 2004 na Mistrzostwach Świata w Velenje

_________________
Frank


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2012, 16:12 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
wszystko nowe to dobrze zapomniane stare...
Ja nie robie zadnych tajemnic z niczego :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 wrz 2012, 16:20 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Kubek na pewno ktoś otrzyma :D Heniu Ty masz jak w banku :rogal: No i Adam, choćby z tego powodu ,że urodziny obaj z Robertem mają (Sto lat :tak: ) Do odbioru przy najbliższej okazji...
No i nie,żebym zachęcał, ale zdjęć robilśćie tysiące, więc jak pisać się nie chce to zdjęcia przynajmniej zamieszczajcie. Na tym forum jest to możliwe, jakby kto nie wiedział.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 paź 2012, 08:08 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
To jest bardzo proste, dziwne ze nikt tego nie zalozyl... dziala bez zarzutu!

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 paź 2012, 12:29 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
A czemu ma służyć to odśrodkowe sprzęgło? W Offshorach ma to racje bytu, ale w V-kach?
No i chyba się starzeję, ale poproszę o wytłumaczenie zasady działania tego rozrusznika(?) z kołem zębatym :D
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 paź 2012, 08:42 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
henvis napisał(a):
Cytuj:
z kołem zębatym :D


Obrazek

wszystko jest przemyslane! :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 paź 2012, 08:45 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
Cytuj:
wszystko jest przemyslane! :D


nawet zazenie swiecy:

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL