Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
http://www.fsrv.wroclaw.pl/forum/

Zbiornik do Standarda
http://www.fsrv.wroclaw.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=2009
Strona 1 z 1

Autor:  AndrzejC [ 07 sty 2013, 22:07 ]
Tytuł:  Zbiornik do Standarda

W budowie Standarda, problemem może też być brak odpowiedniego zbiornika paliwa. Do naszych celów potrzebny jest pojemnik o pojemności min 0,5 litra. I najlepiej byłoby, gdyby swoimi gabarytami pasował do naszej łódki. Kiedyś na próbę kupiłem w IKEA pojemnik na wodę (tak to się u nich nazywało). Okazało się że po drobnych modyfikacjach do naszych łódek pasuje idealnie. Poszedłem kupić ich więcej i okazało się, że "wyszły" i już ich nie będzie. Ostatnio jednak znów się pokazały. W kolorze czerwonym i niebieskim. Do AJAKSA taka butelka pasuje idealnie. Radzę się zaopatrzyć jak jeszcze są, Jak kto ma daleko to mogę mu kupić,zwłaszcza, że cena jest symboliczna. Jak taki zbiornik wykonać można zobaczyć tu: viewtopic.php?f=12&t=710&start=15
A w AJAKSIE wygląda to tak:
A.C.

Załączniki:
zbiornik1.jpg
zbiornik1.jpg [ 31.71 KiB | Przeglądane 7367 razy ]
zbiorni 2.jpg
zbiorni 2.jpg [ 47.94 KiB | Przeglądane 7367 razy ]

Autor:  madmax [ 09 sty 2013, 15:31 ]
Tytuł:  Re: Zbiornik do Standarda

Nie wiem, czy takie same wymiary ma mój zbiorniczek - jak przy większym standardzie użyłem wkładu, który wkłada się do zamrażarki, a po tem do przenośnej lodówki ( 650 ml - kupiłem to w OBI ). http://www.okazje.info.pl/sh/sport-i-ho ... kamai.html

Po odcięciu korka, wylaniu płynu, dorobieniu zatyczki powstał zgrabny zbiorniczek. W wolnej chwili pokażę zdjęcia.


P.S. Już poprawiłem pojemność zbiornika :D.

Autor:  adamM [ 12 sty 2013, 23:56 ]
Tytuł:  Re: Zbiornik do Standarda

duzo ci pali ten standart :) ponad 6 litrów .. ho ho ho ...

Autor:  AndrzejC [ 18 sty 2013, 13:39 ]
Tytuł:  Re: Zbiornik do Standarda

Po wykonaniu "korka" zbiornik jest bardzo szczelny. Jako uszczelki użyłem kawałka gumy silikonowej. Można też użyć slikonu sanitarnego i wyknać taką uszczelkę w foremce. Co do rurek, i wężyków, to wykonam to nieco później , bo nie do końca jeszcze wiem gdzie będą.
Pojemniki od wkładów mają moim zdaniem nieco za cienkie ścianki.
A.C.

Załączniki:
zbiornik STD 1.jpg
zbiornik STD 1.jpg [ 48.88 KiB | Przeglądane 7189 razy ]
zbiornik STD 2.jpg
zbiornik STD 2.jpg [ 50.81 KiB | Przeglądane 7189 razy ]
zbiornik STD 3.jpg
zbiornik STD 3.jpg [ 44 KiB | Przeglądane 7189 razy ]

Autor:  madmax [ 18 sty 2013, 20:01 ]
Tytuł:  Re: Zbiornik do Standarda

AndrzejC napisał(a):
Pojemniki od wkładów mają moim zdaniem nieco za cienkie ścianki.
A.C.


Też mi się tak na początku wydawało zwłaszcza, że miałem inne wkłady w użytku domowym. Dopiero będąc przypadkiem w OBI zobaczyłem ten rodzaj wkładu i byłem zaskoczony :shock: . Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że ma zbliżoną grubość ścianek, co bukłaczek na wodę. Jedyny minus - w zimę nie kupi się tych wkładów. Dopiero na sezon wiosenno-letni pojawiają się na stoisku w markecie. Chyba, że wysyłkowo :wink:.

Poniżej obiecane fotki z pierwszej wersji zbiornika. Na uszczelkę został wykorzystany silikonowy korek do próbówek ( po skróceniu ) - są dostępne w różnych rozmiarach. Zaślepka została przetoczona z miedzianej zaślepki do rur wodociągowych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W drugim zbiorniku wykorzystałem zaślepkę ze starej butelki - idealnie pasowało. Wstawiłem również pierścień wzmacniający szyjkę ( obcięty kawałek rurki chromowanej z marketu - pasowało idealnie). W tej wersji zbiornika można to wszystko zrobić bez dostępu do tokarki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Autor:  AndrzejC [ 23 sty 2013, 12:26 ]
Tytuł:  Re: Zbiornik do Standarda

Z uwagi na to,że mam już dobre doświadczenia ze zbiornikami z metalowych pojemników, więc mogę także polecić taki aluminiowy bidon także do STD. jak sie taki bidon dobrze kupi to wychodzi na prawdę bardzo tanio. I nie dość ,że mamy funkcjonalny zbiornik, to jeszcze jest on szczelny do bólu :) a do tego jeszcze bardzo ładnie w modelu wygląda. Pojemność wystarczająca (ponad 1/2 L) choć nieco mniejsza od pojemności tego plastikowego. Zaletą tego metalowego jest to ,że odporny jest na wysoką temperaturę np od rury ( w przypadku puszczenia rury w przedziale silnikowym). Ciężar także jest porównywalny. Metalowy jest tylko 15 gramow cięższy.
A.C.

Załączniki:
zbiorniki 2.jpg
zbiorniki 2.jpg [ 132.25 KiB | Przeglądane 7095 razy ]
zbiorniki 1.jpg
zbiorniki 1.jpg [ 105.58 KiB | Przeglądane 7095 razy ]

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/