Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 27 kwi 2024, 17:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 mar 2006, 03:35 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2006, 02:37
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa
Pomieważ rozwój silników wodnych poszedł w kierunku wyższych obrotów a co za tym idzie i mocy ale dostępnej najwyższych obrotach.
myśle ze silniki te osiągneły józapogeum swych możliwosci,poprostu szybciej mieszanka metylowca nie będzie się całkowicie spalać.
a co z momentem obrotowym,a dokładnie z zakresem obrotów w jakim jest osiągana jego max. wartość?
Może jednak przyszłośc należy do silników średnio i wolno bierznych, posiadających większy moment w dolnym i średnim zakresie obrotów,nieustępującym znacznie mocą od szybkobieżnych silników,np silnik w układzie V2- swego czasu osmax miał taki w ofercie był to bodajże 10cm szesciennych Proszę zwrócić uwagę że nawet w Formule 1 obroty silników spadły i moc nieznacznie terz(wg Nowy przepisów) a mimo to bolidy te są równie szybkie co poprzednio i mają większe przyspieszenia!!Podówczas można by zakładać przekładnie nie zmniejszająca ,ale..zwiększającą obroty na wale!
Co panowie o tym sądzicie?? :) 8)

_________________
Nie popełnia błędów ten, co nic nie robi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02 mar 2006, 22:03 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 09 sty 2006, 11:09
Posty: 3
Panowie sądzą, że robisz starszne błędy ortograficzne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02 mar 2006, 23:39 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2006, 02:37
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa
Hmm mam udokumentowaną dysgrafię, więc się niewstydzę!! :D !Hmm a co do tego kto tak twierdzi to bym wątpił!! :twisted: Niestety,jak się pisze o 2 30 w nocy pod wpływem impulsu to takie "kwiatki są"

_________________
Nie popełnia błędów ten, co nic nie robi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03 mar 2006, 09:59 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 09 sty 2006, 11:09
Posty: 3
Objawy dysgrafii

* niedokładności w odtwarzaniu liter, ich połączeń, niekształtność liter,
* niewłaściwe proporcje liter w obrębie wyrazów (zróżnicowanie wielkości),
* nierównomierne zagęszczenie pisma,
* niejednolite położenie pisma (nachylenie liter),
* litery "drżące" o niepewnej linii.

Nie ma tu mowy o błędach :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03 mar 2006, 10:22 
Offline
Administrator
Administrator

Dołączył(a): 08 sty 2006, 22:23
Posty: 137
Bardzo ciekawa dyskusja na temat obrotów silnika :wink: Jeśli chcecie prowadzić dywagacje na temat dysgrafii to możecie to zrobić poprzez PW albo poza forum.

Nie usunę tego tematu tylko dlatego, że Justysia zwróciła uwage na bardzo istotną kwestie podczas przeglądania forum. Niektórzy robią poważne
błędy (ortograficzne :wink: ), a potem czytając taki post gdzie jest, jak to Elwis nazwał, kupa "kwiatków" to poprostu czyta sie go źle.

Dlatego polecam Wszystkim użytkownikom stronę: Jak pisać

Jeśli ktoś używa Firefoxa to zawsze może doinstalować sobie wtyczke do niego aby sprawdzał ortografie. Bardzo przydatna opcja dla ludzi robiących błędy.Wiecej informacji można znaleźć tutaj. Jest tam instrukcja jak wszystko zainstalować i jak używać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05 mar 2006, 21:50 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Szanowny kolego Elwis.Jak chodziłem do szkoły podstawowej Twoje schorzenie na które cierpisz nazywało się nieuctwem.Ojciec skutecznie mnie z niego wyleczył pasem na taborecie, i nic nie usprawiedliwia że walisz byki za bykami. Bo trochę nauki i wszystko można wyuczyć na pamięć jak wiersz.Tylko trzeba chcieć i mieć trochę wstydu.Pozdrawiam S.G.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05 mar 2006, 22:46 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2006, 02:37
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa
Wstyd to kraść i nie dotrzymywać słowa!! Na to tylko pana stać-inwektywa i potakiwanie innym :?: Hmm może jednak powie pan coś konstruktywnego na główny temat( oprócz dolania 50% nitra) :?:
Pozdrawiam pana,panie Stanisławie

_________________
Nie popełnia błędów ten, co nic nie robi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06 mar 2006, 01:08 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
No to będzie wojna na temat ortografii :wink: . Ja myślę że to jest troszkę moja wina. ponieważ warunkiem założenia tej strony i tego forum bylo pisanie po polsku przez jego użytkowników. jak dotąd nie było z tym problemów. i myślę że nadal nie będzie. Mnie osobiście diabli biorą jak widzę patafiana piszącego z błędami i to celowo! Koledzy Cały świat to czyta i dziwi się że Polacy po polsku pisać nie umieją!! Mam kontakty z kolegami z różnych stron świata i to Oni zwracają na to uwagę. Panowie szanujmy nasz język, bo jest najpiękniejszy na świecie!! Pozdrowionka :lol: A co do tematu głównego to móżemy sobie podyskutować. Możemy miało być :wink: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06 mar 2006, 21:08 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Nie chciałem obrazić Cię kolego Elwis, ale weź do Siebie słowa Naszego kolegi A.C. i postaraj się- wiesz o co. S.G.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 wrz 2007, 21:58 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 wrz 2007, 21:41
Posty: 113
Lokalizacja: P O L S K A
Elwis napisał(a):
myśle ze silniki te osiągneły józapogeum swych możliwosci,poprostu szybciej mieszanka metylowca nie będzie się całkowicie spalać.


Przy 24000 RPM jeden obrót wału trwa 1/400s... Mieszanka musi sie spalić przeciętnie w czasie 1/1000s... Mniej więcej tyle trwa spalanie ładunku prochowego w naboju karabinowym... Ale to jeszcze nie jest kres możliwości... Sądzę że Wasze silniki osiągną kiedyś obroty ok 50000RPM...
To tylko kwestia czasu i opracowania trwalszych materiałów.
Pytanie: Moment czy obroty(moc) jest w tym przypadku bezzasadne.
Po to macie przekładnie w Waszych łódeczkach...

_________________
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL