Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 16:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 05 kwi 2016, 01:33 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 19 wrz 2008, 20:21
Posty: 135
Witam, nie rozumiem! skoro można stosować dowolne paliwo bez nitrometanu, to dlaczego autor tego wątku narzuca paliwo firmy "Meccamo". Z wiedzy jaką posiadam, paliwa te są konstruowane na bazie mieszania olei syntetycznych i tylko syntetycznych!!! Każdy olej syntetyczny jest olejem " suchym", i aby poprawić jego walory smarne, należy dolać ok. 4-6%
oleju naturalnego / rycyny / i już polepsza się warunki smarne silnika. To tak inaczej: Jeśli kanister 20l z benzyną lotniczą / 100%-ową / wlejemy do baku samochodu z silnikiem benzynowym, to zatrzemy silnik, ale jeśli do tego kanistra wlejemy
szklankę " disla" to nic temu silnikowi się nie stanie, ponieważ "zmiękczyliśmy" paliwo. To samo tyczy się paliw do silników modelarskich, a w szczególności do silników które pracują w ekstremalnych warunkach, a klasa FSR-V do takich się zalicza.
Dlatego w tych paliwach tylko z olejem syntetycznym, wszystkie części silnika nie posiadają żadnego nagaru, ponieważ olej ten spala się w 90-95 %, a to są silniki dwusuwowe, które "plują " paliwem / inaczej smarują / i powodują nagar na częściach silnika.
Dlatego ja proponuję to paliwo, które posiada czytelny opis"


Paliwo Duraglo STR.
cena brutto: 80.80 PLN
cena netto: 65.69 PLN


producent Model Technics
opis produktu:

Paliwo zawierające zarówno olej rycynowy jak i syntetyczny. Dzięki wykorzystaniu najlepszych cech obu typów olejów stało się paliwem o najszerszych możliwościach, w tym do silników stosowanych w warunkach ograniczonego chłodzenia.

Skład paliwa:

Metanol: 85%
Olej E.D.L.: 9%
Olej rycynowy: 6%

Pozdrawiam
Ryszard Dziergwa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 kwi 2016, 08:04 
Offline
Kozak
Kozak

Dołączył(a): 10 sie 2009, 20:55
Posty: 596
Cytuj:
Witam, nie rozumiem! skoro można stosować dowolne paliwo bez nitrometanu, to dlaczego autor tego wątku narzuca paliwo firmy "Meccamo".
Czy Wy się kiedyś opamiętacie . Kolega Andrzej już napisał
Cytuj:
przymusu zakupu nie ma :wink:
A.C.
Wcześniej też były propozycje viewtopic.php?f=11&t=2957 .
W przyszłym roku jak tak będziecie dalej mieszali odpadnie Blachownia , Miłocin, też nie wiadomo czy pieniążki się znajdą i zostaniemy z palcem w D. Już kogo jak kogo ale Was Panowie ten temat nie powinien w ogóle interesować . Sprawy są dużo ważniejsze .

Pozdrawiam Waldek W.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 kwi 2016, 09:37 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Żeby była jasność: Niczego Nie Narzucam. Kto chce to sobie kupi, a kto nie chce nie musi. Więc nie sugeruj ,że będzie obowiązek pływania na tym paliwie. NIE BĘDZIE.O paliwie MECCAMO 0% napisałem tylko i wyłącznie jako, o ofercie i podałem informację,że takie paliwo będzie dostępne. I nic więcej
A przy okazji pytanie do zarządu : Będzie ta uchwała w sprawie paliwa STD, czy nie? Interesuje mnie to o tyle, że mój AJAKS będzie w tym roku pływał, i nie wiem czy mam kupować rycynkę, bo aktualnie mi wyszła... Więc jakby Koledzy pośpieszyli się z decyzją, to chyba nie tylko ja będę wdzięczny :rogal:
A.C.
ps
Z wiedzy jaką posiadam, paliwa te są konstruowane na bazie mieszania olei syntetycznych i tylko syntetycznych!!! Każdy olej syntetyczny jest olejem " suchym", i aby poprawić jego walory smarne, należy dolać ok. 4-6%
oleju naturalnego / rycyny / i już polepsza się warunki smarne silnika. To tak inaczej: Jeśli kanister 20l z benzyną lotniczą / 100%-ową / wlejemy do baku samochodu z silnikiem benzynowym, to zatrzemy silnik, ale jeśli do tego kanistra wlejemy
szklankę " disla" to nic temu silnikowi się nie stanie, ponieważ "zmiękczyliśmy" paliwo. To samo tyczy się paliw do silników modelarskich, a w szczególności do silników które pracują w ekstremalnych warunkach, a klasa FSR-V do takich się zalicza.
Dlatego w tych paliwach tylko z olejem syntetycznym, wszystkie części silnika nie posiadają żadnego nagaru, ponieważ olej ten spala się w 90-95 %, a to są silniki dwusuwowe, które "plują " paliwem / inaczej smarują / i powodują nagar na częściach silnika.


A z wiedzy jaką ja posiadam, to paliwo," syntetyczne" jak piszesz, choć nie wiem skąd masz taką informację, dla moich silników jest bardzo dobre. Przede wszystkim silniki przestały się rozlatywać, są idealnie czyste i szybciej sie kręcą. I to mi osobiście wystarczy...
I jakbym nie miał dobrych, dwuletnich doświadczeń w wyczynie, to na pewno bym o tym paliwie nie pisał i nikomu nie proponował. A poza tym jakoś francuskim kadrowiczom paliwo tej firmy od długiego czasu pasuje i na nim osiągali swoje wyniki... :D A poza tym jak komuś nie pasuje, to niech sobie kupi swoje składniki, a zwłaszcza nitrometan ( do wyczynu) i sam sobie miesza, Ale niech miesza paliwo, a nie miesza na forum :placzek:
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 maja 2016, 20:34 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Paliwo MECCAMO 0% Nitrometanu już jest. Testowaliśmy :) Jest DOBRE!! Łódki pływają...i to szybko. :jajcarz:
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 maja 2016, 22:17 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 25 mar 2007, 15:43
Posty: 323
Lokalizacja: Wałbrzych/Jawor
Andrzej podaj cene

_________________
Z pozdrowieniami modelarskimi
Grzegorz Hucher
POL-401


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 maja 2016, 18:40 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Grzesiu podaje linkahttp://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/PALIWA-I-DODATKI/MEC-SPECIAL-FSR-V-FORMULA-5L-0.html Zapewne u Andrzeja będzie taniej :D

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 maja 2016, 19:50 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 25 mar 2007, 15:43
Posty: 323
Lokalizacja: Wałbrzych/Jawor
Dzieki Piotrek widziałem.

_________________
Z pozdrowieniami modelarskimi
Grzegorz Hucher
POL-401


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 maja 2016, 21:21 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Cena , każda dobra :D Kto chce niech się szybko kontaktuje :wink: mało zostało zamówione i zaraz nie będzie i trzeba będzie czekać...
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL