Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 kwi 2024, 18:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lut 2006, 22:38 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
I gratuluje obrony :!: Balaske stawiasz we Wrocławiu :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lut 2006, 03:21 
Offline
Adept
Adept
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2006, 11:19
Posty: 27
Lokalizacja: POZNAŃ
heheh ale ja mowilem nie o modelach samochodów ale o PRAWDZIWYCH SAMOCHODACH bo troszke ostatnio sie tym zajmuje tzn odbudowywuje BMW z lat 77-82 co sie scigalo na torach w europie i nietylko konkretnie gr 5 i skoro z silnika ktory mial 125 M wyciagaja 700 (wiadomo to za dlugo niepochodzi tylko jeden wyscig ) wiadomo nie uzyskamy z silnika ktory i tak ma super paliwo ktore daje z tej pojemnosci tyle koni ale jakies nawet (oby) 0,5 km daje dobry efekt w przeliczniku na mase naszych modeli to czemu z CMB niemozna to mnie ciekawi a odnosne obliczen to cyba jednak zrobie skana moich notatek bo niechce mi sie tego przepistwac do worlda :? odnosnie oporow juz stosujemy plaskie zasysy wody lakiery wzbogacane grafitem moznaq ozywiscie zasosowac odnosnie wspomnianego walu zamiast obudowy z "rurki" obrobiony na obrabiarce numerycznej ze scianka 0,5 mm ale to juz jest wyzsza szkola jazdy :? do tego sa potrzebne odpowiednie maszyny itd a kazdy z nas zazwyczaj to robi w domowym warsztacie niestosujac maszyn z gorej polki :P ja sam uzywam jedynie szkoleniowych tokarek dla studentow jesli do takowych mi sie uda dorwac a nie kazdy warsztat jest w stanie wykonac to co chcemy za rozsadna kwote
w poniedzialek postaram sie wrzucic obrazy paru moich proj odnosnie alow i turbin (turbiny cztsto pogladowe projekty bardzo teoretyczne ) a oblizenia moze za 2 tyg jak czas pozwoli bo niesteyy zlecenia gonia i dla ulomnych studentow robie projekty bo trzeba zbierac na zboczenia typu FSR i samochody wszystko potrzebuje bejmow :))) pozdrawiam amator WASIOL

_________________
PL-447

http://www.youtube.com/profile_videos?user=szymekbmw

GG 5180949

Akcesoria Tuningowe przebudowy karoserii


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lut 2006, 08:28 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Gratuluję Szymon. Mam nadzieję że nie powiększysz grona bezrobotnych, tylko będziesz czieżko pracował dla Naszego kochanego Kraju Prezydenta i Rządu. Boże co ja p......... S.G.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lut 2006, 09:53 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Stasiek ! Ty chyba spac nie mozesz :wink: . Wasiol: obliczenia to jedno a praktyka to drugie. nasze motorki to juz same w sobie sa mocnymi kompresorami. i trudno znalezc taki napęd zeby to wszystko przyśpieszyc.. aco do ścianek i maszyn to jak przywalisz w cos łodka to Ci sie odechce kombinowania, tylko zaczniesz to robic solidnie. A jak to bedzie nie daj Boże łodka Staska to On sam Ci takie rózne wynalazki z głowy wybije. :lol: :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lut 2006, 09:54 
Offline
Adept
Adept
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2006, 11:19
Posty: 27
Lokalizacja: POZNAŃ
heh dzieki ale bezrobotnym mam nadzieje niezostane :? no a jak niebedzie przyszlosci w naszym "wspanialym" dziwnym i zakreconym kraju trzeba bedzie udac sie do konkurencji :P

_________________
PL-447

http://www.youtube.com/profile_videos?user=szymekbmw

GG 5180949

Akcesoria Tuningowe przebudowy karoserii


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lut 2006, 22:41 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Inżynier! w temacie balaśki aplauzu nie zauważyłem :wink: !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lut 2006, 22:53 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 22 lut 2006, 19:07
Posty: 15
To "turbo" to nie do końca zły pomysł. Można wykorzystać energię gazów wylotowych już poza rurą w tłumiku. Problemem może być zestrojenie zjawisk falowych na dolocie i na wydechu, tak by w sumie przyniosło to zysk. W sferze ciekawostek do projektu pana "W" można jeszcze rozważyć profilowaną obręcz wokół pędnika co zapobiegnie rozproszeniu zrzucanej wody. To tyle na razie. Jeszcze kilka pomysłów, chyba ciekawych mam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lut 2006, 23:26 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Panowie! Każdy z Was wie jak pracuje wyczynowy motor na pełnych obrotach! i takie doładowanie w FSR jest po prostu fizycznie nie możliwe jak to sobie wyobrażacie? to chyba musiałby być napęd "jądrowyY :wink:" nie ma co bić piany na ten temat bo to nie jest wykonalne.ssanie do gaznika podczas pracy motoru jest wprost niesamowite kolokwialnie mówiąc: kazdy kto gasil motor zatykając gaznik palcem o tym wie. są wazniejsze problemy w naszych łodkach do rozwiązania. Może jakis nowy temacik?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lut 2006, 23:45 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 22 lut 2006, 19:07
Posty: 15
Z pokorą przyjmuję nauke Panie Andrzeju, aczkolwiek.......


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lut 2006, 23:47 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
O rany!? Aczkolwiek co?...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lut 2006, 18:37 
Offline
Adept
Adept
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2006, 11:19
Posty: 27
Lokalizacja: POZNAŃ
a co to jest blaska jesli wchodzi o flaszke to no problemos finlandia sie jakas znajdzie a moze w wiekszej ilosci nawet :twisted:

_________________
PL-447

http://www.youtube.com/profile_videos?user=szymekbmw

GG 5180949

Akcesoria Tuningowe przebudowy karoserii


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lut 2006, 20:57 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Inżynierze jednak jeszcze musisz się uczyć! Balaśka jak sama nazwa wskazuje to jest polska nazwa szlachetnego trunku pod szkocką nazwą Balantines(czy jakoś tak :wink:) Jakbyś nie wiedział to, to jest nasza waluta wymienialna :D .Pozdrowionka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lut 2006, 04:09 
Offline
Adept
Adept
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2006, 11:19
Posty: 27
Lokalizacja: POZNAŃ
Bleee Balantines wiecie z czego to sie robi to sa pomyje z dna beczki :lol: ja tam jestem polak wiec wole narodowy trunek :twisted: bo dobra wodeczka nie jest zla panowie patriotyzmu troszke :lol:
a co do pomyjow to sie zobazy 8)

_________________
PL-447

http://www.youtube.com/profile_videos?user=szymekbmw

GG 5180949

Akcesoria Tuningowe przebudowy karoserii


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: kompresor
PostNapisane: 28 lut 2006, 23:19 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 28 lut 2006, 23:15
Posty: 16
Najlepsza to będzie pompka-------------nożna :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Turbina Wasiola
PostNapisane: 02 mar 2006, 03:00 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2006, 02:37
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa
Drogi Wasiolu , na początek, gratuluję ci obrony pracy inż.
No cóż sam wiesz jak to bywało z twoimi"wynalazkami" no choćby twój OFFSHORE w Bełchatowie :D Ale ja w cibie wierzę i myślę że niedługo zagniesz "starych' z Panem Ciachem na czele!! Ale proponowałbym ci spróbować skonstruować gażnik obwodowy(to taka dysza bez przepustnicy o sporej średnicy),ale jest jeden Haczyk stosując ją niebędziesz miał płynnej regulacji obrotów-wszystko albo nic, jedynym sterowaniem obrotów jest WR- Zwiększjąc(powoli!!) dopływ paliwa zwiększasz obroty,Efekt będziesz miał murowany!! :twisted:
Przypomnij sobie Jak Heniek Mądry wsadził gażnik od dychy w trzy i pół!!

_________________
Nie popełnia błędów ten, co nic nie robi.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL