Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 29 kwi 2024, 00:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: coś o śrubach
PostNapisane: 28 sie 2007, 23:29 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
"Pięknie"rozpisał się nasz "guuru" o srubach (na swoim forum). To dość śliski temat dla naszego "najlepszego" zawodnika. Bo po pierwsze: trzeba temat znać, po drugie trzeba umieć robić, to co się robi, a po trzecie jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze! I o to idzie! Koledzy nie bedę komentowal tych "głupot" w wykonaniu naszego "autoryteta" ( tu odnośnik: Chłopaki- cholerka- nie mogę się powstrzymać! Wiem! miałem Mu nie nie odpisywać, nie prowokować! ale nie mogę się powstrzymać! wybaczcie!)
Takiego tekstu sponsorowanego na na fsrow-ych forach jeszcze nie było! Prosił sie o dilerowanie kilka lat! kombinował jak koń pod górę! A teraz za autorytet się uważa! Stanilawie Cz. Zrób tak: wykonaj pierwszą potem setną potem tysięczną i potem...następną i zrób to tak żeby wszystkie byly takie same. potem ocechuj je wlasciwie( bo z tym masz wielkie kłopoty jak widzę) pomiary zrobiliśmy!A potem gadaj że wrocławskie śruby są złe! Wszystkie śruby w wyczynie są polerowane i dotyczy to wszystkich konkurencji motrowodnych! Malo tego śruby do najwyzszego wyczynu są nawet złocone i to złoto jest dopiero polerowane, o czym nasz "guuuru " nawet pewnie nie wie I jezeli pisze, że niepolerowane śruby są wg niego lepsze, to pisze to dlatego,że jest to jedna z operacji w procesie produkcji.I jest ona najbardziej "upierdliwa" i pracochłonna! Jeszcze raz powtarzam : jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze!. I jeszcze jedno: Stanisławie Czarnecki: powiem Ci tak: jedni wiedzą jak się to robi! A drugim się wydaje,że to wiedzą. I tak na to popatrz!I nie i nie kłam na temat testów Twoich śrub przez Twojego (jakzeż by inaczej przyjaciela) Pana profesora, którego na oczy nigdy nie widziałeś, i o którego istnieniu dowiedziałeś się na zawodach w Jaworze!
Więc nie oszukuj i bzdur nie wypisuj! I nie pisz,że Twoje sa najlepsze , bo sam dobrze wiesz ,że nie są! Miej koleś troszkę przyzwoitości! Bez pozdrowień
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sie 2007, 00:47 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 12 lip 2006, 16:10
Posty: 61
Cytuj:
Na długość życia śruby nie ma wpływu polerowanie powierzchni ich łopat, wybuchające pęcherzyki gorącego powietrza poradzą sobie z najgładszą powierzchnią,


Chciałbym zapytać...
Skąd mają się niby brać "pęcherzyki gorącego powietrza"?
:roll: Napewno nie są one wynikiem kawitacji...

Cytuj:
Według Polskiej Normy kawitacja jest to zjawisko wywołane zmiennym polem ciśnień cieczy, polegające na tworzeniu się, powiększeniu i zanikaniu pęcherzyków lub innych obszarów zamkniętych (kawern) zawierających parę danej cieczy, gaz lub mieszaninę parowo-gazową. Inaczej, kawitacja jest to zespół zjawisk, podczas których następuje zmiana wody w parę wodną (bąbel pary wodnej), spowodowana miejscowym zmniejszeniem się ciśnienia lub zwiększeniem temperatury, oraz implozja (czyli zapadanie się tegoż bąbla).


Cytuj:
wodę można doprowadzić do wrzenia poprzez zmianę temperatury (co jest oczywiste) lub zmianę ciśnienia (wraz ze wzrostem wysokości maleje ciśnienie, co oznacza że np. na wysokości 8848m na Mount Everest potrzebna jest niższa temperatura by doprowadzić wodę do wrzenia - zaledwie 65°C). Oznacza to, że jeśli temperatura otoczenia będzie nawet bardzo mała to aby doprowadzić wodę do wrzenia, należy zmniejszyć odpowiednio ciśnienie. Przy spełnieniu tych warunków w cieczy zaczyna pojawiać się bąbel gazu (pary wodnej). Czas powstawania pojedynczego pęcherzyka kawitacyjnego i jego rozwoju mierzy się w tysięcznych częściach sekundy, a zanik jest jeszcze szybszy. Ważnym zjawiskiem związanym bezpośrednio z kawitacją jest implozja, czyli zanik bąbla pary wodnej spowodowanej wzrostem ciśnienia lub spadkiem temperatury.

_________________
Pozdrawiam

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sie 2007, 10:26 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Przemek.Nie wydaje mi się ,żby można było dyskutować z naszym "guru" o sprwach techniki modelarskiej, bo on i tak wszystko wie najlepiej! On nie chodzi sobie popływać łodką. On chodzi na testy :wink: I z tych testów wynika pseudo naukowo techniczny bełkot. Testy można przeprowadzać z zastosowaniem podstawowych przyrządów pomiarowych, bo inaczej nie są to żadne badania tylko takie sobie "plywanko". Wg mnie to , ze nasz ulubiony zawodnik czyli S.Cz., wypisuje takie banialuki o kawitacji, świadczy o zupełnej jego niewiedzy w tym temacie! tak jak wcześniej napisałem to co pisze o śrubach jest tylko i wyłącznie reklamą jego wyrobów, które mają z resztą bardzo mizerną jakość. Sprwadzaliśmy te wyroby i jakość oraz powtarzalność była żadna! Każda śruba wykonana przez niego jest inna! malo tego zdarza się bardzo często,że cecha nabita na danej śrubie nie jest jest zgodna z rodzajem tej śruby! Widocznie wykonawca uważa, że klient i tak to kupi, bo mu to potrzebne! A,że łodka nie chce dobrze pływać to już nie jego problem!
Zaczął je piłować jakiś rok temu już uważa się za największy autorytet w tym temacie i z resztą nie tylko w tym! Można by powiedzieć: wiecej skromności, koleś. Z jego pisaniny wynika,że wszystkie sławy modelarskie już od dawna pływają na jego modyfikowanych mocomach i biją się o nie :wink: I mistrzowie świata tłumacza się naszemu "guru" ze swoich błędów :shock: Nie dość ,że coś naszemu" najlepszemu zawodnikowi" pomieszalo w glowie , to jeszcze jest mitomanem :roll: Wszyscy, którzy jeżdzimy z nim na zawody, wiemy jak to naprawdę z nim jest. ani z niego wielki zawodnik, międzynarodowych wynikow brak krajowych też niewiele, pływa jak pływa ( kazdy z ulgą oddycha jak nie ma go w swojej grupie startowej), ale wydaje mu się ,że jest wielki :roll: W tej swojej wielkości myśli ,że może tępić i i szkalować bezkarnie swoich wydumanych "wrogów"!
Wracając do zjawiska kawitacji, to po to właśnie poleruje się śruby żeby ją (kawitację) zredukować do minimum! Jest to bardzo niekorzystne zjawisko i trzeba z nim walczyć. Powierzchnia gladka łopaty śruby właśnie to ma na celu!! I im gładsza jest ta powierzchnia ,tym lepiej. Uszkodzenia łopat śruby czasami występują ,ale powstają w wyniku długotrwalej pracy śruby w bardzo zmiennych warunkach Bzdurą jest opowiadanie ,że po krótkiej pracy silnika nastąpilo u naszego "guru" uszkodzenie łopat śruby ( zwlaszcza oczywiście wrocławskiej!). Takie zjawisko w tak krótkim czasie nastąpiloby gdyby motor kręcił z kilkukrotnie większą prędkością! , A u S.Cz. praca motorków nie jest zachwycająca! Nic takiego nie moglo więc u niego wystąpić! myślę ,że celowo podrapal papierem ściernym łopaty śrub,żeby udowodnić nie wiem co? Wiecie ,że mam nieograniczony dostęp do naszych "wiatraczków" i mogę sobie robić z nimi rózne proby , bez narażania się na koszty. Robiliśmy przez te 15 lat różne rzeczy modyfikowaliśmy kształty łopat, skoki , materiały i maszyny do ich produkcji itp. Wynikiem tego są obecne wyroby
Zawsze będą one polerowane, bo to jest jedna z przyczyn,że mają najwyższą sprawność i jakość ze wszystkich znanych mi śrub. Nie mam zamiaru reklamować tu naszych wyrobów bo one reklamują się same!
Z nowosci w temacie śrub wrocławskich jest to, że będą odtąd cechowane w szczególny sposób,żeby zapobiedz podróbkom które dość często się zdarzaly. Jakość tych podróbek jest bardzo mizerna, i zdarzalo się ,że przychodzili do mnie koledzy, którzy je nabywali i mieli do mnie pretensje! Ponieważ mysleli ,że to są nasze "wiatraki". Myślę,że teraz to się skończy :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sie 2007, 20:58 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 09 lut 2006, 15:23
Posty: 189
Lokalizacja: Sompolno
Witam,

tu szukaj bąbelków czy pęcherzyków;

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kawitacja

"Powstające podczas implozji bąbelków gazu fale uderzeniowe powodują mikrouszkodzenia śrub okrętowych,
łopat turbin, zaworów i innych elementów i dramatycznie skracają czas ich eksploatacji"

Przemo, czytałeś kiedyś moje motto? :D

Pozdrawiam S.Cz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sie 2007, 23:02 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 18 lut 2007, 22:32
Posty: 94
Lokalizacja: Wrocław
-----------------


Ostatnio edytowano 05 lut 2017, 22:24 przez piotrj, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sie 2007, 23:46 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 12 lip 2006, 16:10
Posty: 61
WHITE&RED napisał(a):
Witam,

tu szukaj bąbelków czy pęcherzyków;

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kawitacja

"Powstające podczas implozji bąbelków gazu fale uderzeniowe powodują mikrouszkodzenia śrub okrętowych,
łopat turbin, zaworów i innych elementów i dramatycznie skracają czas ich eksploatacji"

Przemo, czytałeś kiedyś moje motto? :D

Pozdrawiam S.Cz.


Chodziło mi o to że podczas kawitacji powierzchnię śruby uszkadzają implodujące "bąbelki" pary wodnej, a nie powietrza i bynajmniej nie są one gorące... :lol: :lol:
Ale cóż... jeżeli swoją wiedzę nt. tak złozonych zjawisk czerpie się z http://pl.wikipedia.org albo kursów wieczorowych ... to faktycznie może się wydawać że to "wszystko jedno"...

Czy chodzi o to "motto"?
Cytuj:
Nie jest sztuką patrzeć, trzeba widzieć.
Nie jest sztuką myśleć, trzeba rozumieć.


Jeżeli tak, to na poczatek proponuje popatrzeć (poczytać) trochę w podręczniki. Może uda się wreszcie coś zobaczyć, a może nawet coś zrozumieć...
P.S. Dla ułatwienia - podręczniki są szeroko dostepne w bibliotekach.

_________________
Pozdrawiam

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sie 2007, 10:18 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2006, 02:37
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa
Jakoś nieprzekonuja mnie twoje wypowiedzi, i mimo że White and Red może sie mylić, bardziej jest wiarygodne to co mówi. On podał żródło cytatu, a ty.. nie, i równie dobrze mogłeś sobie to wyssać z palca. :?
Jego cytat można sobie sprawdzić, a twój nie a moze to celowo zrobiłeś?
Tylko się nie zastawiaj jak Piotr J, ze nic nie powiesz by nie było z tego kpin.
Bo KPINĄ jest podawanie cytatów bez podania zródła, (dla ułatwienia, podanie żródła zawiera, autora, tytuł, wydawnictwo, rok) ty naprawdę myślisz ze ludzie są takimi idiotami by można było im wszystko wmówic??

_________________
Nie popełnia błędów ten, co nic nie robi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sie 2007, 11:34 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Adrian, odpowiem za Przemka. Wejdż sobie na wyszukiwrkę Googla wklep hasło"kawitacja" kliknij >enter potem poklikaj sobie na adresy króre tam się wyświetlą i wszystko będziesz wiedział! to jest proste jak rogalik :wink: . Ale może Ty tego nie wiedziałeś. Teraz wiesz. Cytat, ktory wskazał Przemek jest chyba na trzecim miejscu. Powtarzam Ci jeszcze raz: nie szukaj guza chłopczyku, nie sil się na sarkazm, bo nic Ci to nie da, a może obrócić się przeciw Tobie. I jeszcze jedno: Nikt z tych z których próbujesz się nabijać nic Ci chyba nic nie zrobił, Każdy z nich ma większy staż modelarski niż Ty żyjesz,Więc nie bądż zbyt pewny siebie! Ato przysłowie chyba znasz: przykleiło się..... Chcesz coś pisać to pisz mądrze i na temat. A jak nie masz odpowiedniej wiedzy,czy argumentow to myślę że takie pisanie nie ma sensu! myślę,że to do Ciebie dotrze i weżmiesz to sobie do serca
:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sie 2007, 14:29 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Cóż za wyszukane słownictwo... :oops: Powyższy post jest najlepszą ilustracją głównego powodu, dla którego zmuszony byłem stworzyć "alternatywne" forum...
Ale to tak na marginesie, bo pewnie i tak to wytną...

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sie 2007, 17:40 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 28 sty 2006, 13:59
Posty: 74
Witam

Cytuj:
Ale to tak na marginesie, bo pewnie i tak to wytną.


Nie przejmuj się tym na każdym wycinają, na Twoim też ale takie jest życie. 8)
Co do słownictwa to tak naprawdę czy to ma jakieś znaczenie? Myślisz, że dla obrażanej osoby ma to duże znaczenie czy obrazi się go wulgarne czy za pomocą wyszukanego słownictwa. To nie ma znaczenia.
Andrzej robi to impulsywnie i może wulgarnie a Ty ze Stachem to samo ale ubrane w inne słowa a tak naprawdę co to za różnica.
Nie na darmo mówi się, że najgorsze to to co rany nie zrobi a krew wypije. Prawda
Jak widzę utworzyły się dwie grupy które się obrażają a taka sytuację nakręca jedna osoba a Wy skaczecie sobie do oczy czy czegoś tam. A tak ogólnie to to wszystko jest ... :lol:

_________________
Pozdrawiam
Marian

www.modelteam.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sie 2007, 23:35 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Dawno Pita nie bylo :lol: ! Moje slownictwo w porownaniu z Twoim, czy naszego "guru", to jest małe piwko! :lol: Pamiętaj: kto sieje wiatr ten zbiera burzę! Nie ja to zacząłem! Coś Ci kiedyś powiedziałem i tego się będę trzymał! I uważaj ,żeby Ciebie to nie spotkało! Nie wiem - drogi Picie- dlaczego po każdym Twoim poście normalnego człowieka diabli biorą :?: :evil: Tyle jadu, fałszu i udwanej słodkości co u Ciebie, nie ma u nikogo! Ja przynajmniej piszę to co leży mi na sercu i nie owijam niczego w bawelnę! I nie kłamię, nie naciągam faktów do swoich przyziemnych celów! Co do Adriana, poprosilem go kiedyś ,żeby się uspokoił ale nie zrozumiał, więc dziś bylo ostrzej! Poza tym móglby mieć więcej kultury pisząc bezpośrednio o konkretnych osobach dodać slowo pan! Bo np Piotr J. nie jest dla niego J. tylko Pan Piotr J. I nie ma inaczej! Dotyczy to też i innych o których pisze i których zna i nie zna osobiście( tym bardziej)! Bo za młody jest na takie poufałości! I jeżeli nie będzie, pisząc o innych, okazywał więcej szacunku to po prostu zostanie jak to napisałeś, "wycięty"!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2007, 00:03 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 29 sie 2006, 22:04
Posty: 76
Lokalizacja: Łosice
Kochani czytam te posty i stwierdzam , żebym tyle kasy nie wpakował TO BYM TO WSZYSTKO p......ł.o co się tak obrzucać Miała to być piękna zabawa a TU Jakiś Czereśniak z Kielc miesza :oops: :oops: Poznałem fajnych chłopaków i to jest ważne. :P Opamiętajcie się . :roll:

_________________
Pozdrawiam
max POL-714
Multiplex V -15 Off-shor


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2007, 00:11 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Jutro idę na testy śrub :lol: Testy będę przeprowadzał na naszym akwenie doświadczalnym, czyli na żwirowni. Woda słodka, czysta i brzegi płaskie. Akwen idealnie doświadczalny! Mam Nasze śmigiełka, MODYFIKOWANE mocomy naszego eksperta i jeszcze parę innych :lol: Wezmę ze sobą miarkę, suwmiarkę, rolnetkę menzurkę i wasserwagę! :lol: I zgadnijcie czyje pędniki będą najlepsze. Za najbliższą prawdy odpowiedż bedzie nagroda :wink: :lol: 1 Potraktujcie to poważnie! Nagrodą będzie najnowszy najbardziej zmodyfikowany i najbardziej wypolerowany pędnik naszej produkcji :lol: :lol:
Pierwsza prawidłowa odpowiedż się liczy! :lol: Odpowiedzi można nadyłać już od teraz :lol: :lol:
ps. Max wszyscy fsrowcy sa fajni :lol: Tylko jednym odbiło, a drugim nie. Nikt jak do tej pory nic złego Ci nie zrobił, wszyscy chcą Ci pomóc, więc nie rozumiem o co Ci chodzi? Ten konflikt zaczęli Ci Twoi faini chłopacy i nawet nie jest to Twoja wojna :wink: Z mojej strony zawsze uzyskasz pomoc w tym co lubimy robić. Nie bierz sobie tego wszystkiego do serca. Poznasz nas bliżej to Twoje osądy pewnie się zmienią. Raz już Cię w konia zrobiono to pamiętaj , że jeżeli bedziesz naiwny to za kazdym razem będzie :giwery: (w załozeniu to miał być symbol łosia) :lol: I nie wierz we wszystko co Ci mówią :wink: A tak generalnie wszystko jest OK! Weż udział w konkursie to może "modyfikowany" witraczek wygrasz :lol: I nie obrażaj Chłopaków z Kielc, bo Oni ze scyzorykami chadzają :wink: I może się okazać, że cienkim głosikiem zaczniesz mówić :lol: :lol: :lol:


Ostatnio edytowano 31 sie 2007, 00:33 przez AndrzejC, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2007, 00:48 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 12 lip 2006, 16:10
Posty: 61
maxpiecz napisał(a):
Miała to być piękna zabawa a TU Jakiś Czereśniak z Kielc miesza :oops:


:roll: :lol:

_________________
Pozdrawiam

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2007, 01:09 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Marian, ponieważ moja odpowiedź na Twojego posta została usunięta po jakichś 5 minutach (i tym razem zupełnie nie wiem dlaczego :shock: ), ukaże się ona na moim Forum. Niestety posłużę sie przy tym Twoim cytatem - sorki.
Ten sam tekst wysyłam do Ciebie na priva.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL