Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 kwi 2024, 21:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2007, 08:41 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2006, 02:37
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa
Pan Max Piecz dobrze ci powiedział, bo człowieka znasz(sam to stwierdziłeś), jest sporo od ciebie starszy, mógłby być równie twoim ojcem, i niewypada ci w ten sposób zwracać uwagi mimo ze go nie lubisz.
Mój błąd- nie napisałem Pan Piotr J,przepraszam. ale to w porównaniu z tym co poniżej to mały pikuś.cyt:

Chodziło mi o to że podczas kawitacji powierzchnię śruby uszkadzają implodujące "bąbelki" pary wodnej, a nie powietrza i bynajmniej nie są one gorące...
Ale cóż... jeżeli swoją wiedzę nt. tak złozonych zjawisk czerpie się z http://pl.wikipedia.org albo kursów wieczorowych ... to faktycznie może się wydawać że to "wszystko jedno"...
Czy chodzi o to "motto"?
Cytat:
Nie jest sztuką patrzeć, trzeba widzieć.
Nie jest sztuką myśleć, trzeba rozumieć.


Jeżeli tak, to na poczatek proponuje popatrzeć (poczytać) trochę w podręczniki. Może uda się wreszcie coś zobaczyć, a może nawet coś zrozumieć...
P.S. Dla ułatwienia - podręczniki są szeroko dostepne w bibliotekach.

Żródło: Modelmaniak

Panie Andrzejku, sorry że pana wnerwiłem, ale prawda jest taka: Mnie nikt ciemnoty nie wciśnie, mam własne zdanie i sam wyciągam wnioski.
A czepianie sie czegoś i wymaganie czegoś, od kogoś(obojętnie kto i kogo) , czego samemu się nie wymaga od siebie jest poprostu aberracjią, i na dłuższą metę mnie drażni, exempulm wypowiedzi Pana Modelmaniaka.

_________________
Nie popełnia błędów ten, co nic nie robi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2007, 09:49 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Przypominam o konkursie :lol: :wink: Nagroda aktualna


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2007, 10:31 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Panowie wykasujcie te posty o obłudach i innych dziwnych tekstach, które dla nowego modelarza nic nie wnoszą. Aż niedobrze się robi jak to się czyta. Zajmijcie się przygotowaniem stateczków do MP w Trzciance. Wkońcu od tych zawodów będzie zależało kto będzie nas reprezentował za rok na Mistrzostwach Świata w Leno.

Z modelarskimi pozdrowieniami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2007, 11:50 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Nigdzie nie napisałem, że komuś nie wolno wycinać postów z jego forum... stwierdzam tylko fakty, że moje posty bywają wycinane z FW... i już. I tak naprawdę to mam to w nosie, bo te posty, które są ważne i na których mi zależy zamieszczam po prostu na swoim forum. Po to je stworzyłem.
Jednocześnie cieszę się, że bywają wycinane, bo to oznacza, że trafiają w to, w co mają trafić... Amen.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2007, 18:01 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Pitt napisał(a):
Marian, ponieważ moja odpowiedź na Twojego posta została usunięta po jakichś 5 minutach (i tym razem zupełnie nie wiem dlaczego :shock: ), ukaże się ona na moim Forum. Niestety posłużę sie przy tym Twoim cytatem - sorki.
Ten sam tekst wysyłam do Ciebie na priva.


A właściwie to nie... i tak nic to nie zmieni, szkoda mojego czasu.

Pozdrówka dla wszystkich, dla których jednak forma ma znaczenie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2007, 19:55 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Meniu,vel Adamie :wink: Teraz jest Ci niedobrze? A niedobrze Ci bylo jak to zaczynaleś, jak dawałes pożywkę swoim "kolegom"? Dobrze Ci bylo!? Zobacz co z tego wynikło! Rozlam w naszym sporcie, Jedynie sluszna linia ,sekta niemalże! Wielka awantura, brak zgody i to nawet,że wstyd i głupio jest Ci podpisać się pod swoim postem! , Bo paru kolezkom zaczelo chcieć mieć decydujące zdanie o wszystkim? Bo zorientowali się poniewczasie,że internet to medium niebezpieczne i opiniotworcze? Zarząd: wg nich> pijaczki, forumowicze>dyletanci! A gdzie szacunek dla innych? Po co to drugie forum powstalo? Nie wiesz? naiwny chyba jesteś! Masz przyklad naszego guru: promuje gość swoją osobę jak może! Czasami robi to w sposób nieudolny wręcz naiwny ale niech tam! Myslisz ,że zalezy mu na przekazywaniu wiedzy? Przecież wiesz ,że on nigdy nie zrobił nic bezinteresownie! Jak go kiedys prosiłem na początku ,żeby coś napisał, to odpowiedział,że ma to gdzieś! zorientowal sie ,że moze cos ugrać i tyle. powiem Ci ,że specjalnie czasem coś napiszę, żeby nie przerywał tego swojego pisania. Byleby głupot nie pisał. jak bys się czuł jakby jezdzili po Tobie przez dwa lata niemal? Zobacz ile mam cierpliwości. Aż sam się sobie nieraz dziwię. Przecież,wszyscy wiecie , że to o mnie piszą, i zawsze negatywnie! znalazł sobie paru pomagierów i robią to co robią! zobacz ilu ich tam zostalo,tych piszących? A tak pięknie mialo być, Kultura Mądrość i sama Radość! A wyszło jak zwykle! ŻENADA! nikogo nie uszanują. Dyskutować z nimi możesz pod warunkiem ,że się z nimi zgadzasz , a jak nie to Cię zgnębią, lub wyśmieją tak jak np Władka. Celowo pokazalem Ci jak to jest jak się można z kogoś nabijać i wyśmiewać. Miło Ci było jak dostałeś lekcję na ModelTeamie?( myślę,że nie chowasz urazy :wink: ) A ja tak mam od dwóch bez mała lat. Czy dalej jest Ci niedobrze? Zręczam Ci ,że gdybyś był na moim miejscu, to dopiero byloby Ci niedobrze! Widzę też pewne dodatnie aspekty tego konfliktu: to np ,że Pit się uaktywnil, kiedys na wyniki trzeba było czekac tygodniami a teraz do domu z imprezy nie wrócisz a wyniki z niej już są :lol: I impreza nowa powstała. W ogólnym rachunku nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. I to też pośrednio jest moja zasługa :lol:
Buduj łodkę na Trzciankę bo Ci tylek złoją
Podrawiam A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2007, 21:20 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 12 lip 2006, 16:10
Posty: 61
AndrzejC napisał(a):
Masz przyklad naszego guru: promuje gość swoją osobę jak może! Czasami robi to w sposób nieudolny wręcz naiwny ale niech tam! Myslisz ,że zalezy mu na przekazywaniu wiedzy? Przecież wiesz ,że on nigdy nie zrobił nic bezinteresownie!.


To mnie właśnie najbardziej irytuje... Każdy post tego człowieka czyta się jak "ultra autorytarną" ulotkę z Castoramy,OBI czy innego Praktikera... W takich ulotkach jest umieszczone kompendium wiedzy nt. wykonania jakichś prac np. malowania czy sposobu na układanie glazury... Ale co z resztą nie dziwi, pod otoczką "dobroczynności edukacyjnej" ukryte jest komercyjne przesłanie takich materiałów "edukacyjnych". Mam na myśli fakt, że wymienione firmy zapewniają, że wykorzystanie produktów dostępnych właśnie w ich sieci sprzedaży gwarantuje sukces... Czyli np. ładnie położoną glazurę czy super efektowne malowanie itp... Chociaż w żadnym materiale reklamowym nie jest napisane że śruby z OBI są lepsze od tych z Praktikera...
Praktyka pokazuje jednak że lepszy efekt daje zastosowanie zupełnie innych produktów, dostępnych np. poza siecią marketów...

W przedmiotowym przypadku mamy właśnie przykład takiej działalności...
Z jednej strony mamy walor edukacyjny... Z drugiej zaś strony czystą komercję, naszpikowaną kryptoreklamą.
Moim zdaniem forum modelarskie nie jest miejscem "robienia interesów".
Powinno służyć do wymiany wiedzy i informacji nt. naszego hobby.
Jeżeli jest ktoś kto chce zarabiać na modelarstwie to nie mam nic przeciwko temu... Niech założy sklep na komercyjnym serwerze i sobie "nabija kabzę". Niech pisze artykuły "edukacyjne" i umieszcza je na stronie swojego sklepu itd.

_________________
Pozdrawiam

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2007, 22:16 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2006, 02:37
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa
W ten sposób, równie dobrze możesz oskarżyć Pana Dziergwę o kryptoreklamę. Bo:
1.Wstawił zdjecia laminowania swoich łódek,
2. Podał dane techniczne łódki po zdjęciu z formy,
3. Powszechnie wiadomo że je sprzedaje,
4. Podpisał sie z imienia i nazwiska

Moim zdaniem forum modelarskie nie jest miejscem "robienia interesów".
Powinno służyć do wymiany wiedzy i informacji nt. naszego hobby.

Żródło: Modelmaniak
A ty do tej wymiany wiedzy na temat naszego hobby najbardziej się przyczyniłeś. :shock:
Póki co to tylko umiesz krytykować, pokaż że umiesz podzielić się wiedzą i napisz coś porzytecznego z korzyścią dla wszystkich(jak ci zależy na rozwoju tej dyscypliny), tym bardziej że masz fajny temat z MVVS-ikiem.

_________________
Nie popełnia błędów ten, co nic nie robi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2007, 22:40 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Adrian! Pana Dziergwy w to nie mieszaj! Pan Dziergwa właśnie we własciwy sposób przekazuje swoją wiedzę, i na szczęscie ( z małymi wyjątkami) nie reklamuje siebie ani swojej firmy. Z uwagi na duże walory poznawcze link do jego komercyjnej strony został umieszczony u nas jako jeden z pierwszych.
Co do poznawczych postów poczekaj jeszcze chwilkę :lol: A może sam coś napisz w tym temacie? Bo do tej pory za dużo nie napisaleś :wink: Przecież jak sam piszesz to Ty mądry modelarz jesteś :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01 wrz 2007, 00:40 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
modelmaniak napisał(a):
To mnie właśnie najbardziej irytuje... Każdy post tego człowieka czyta się jak "ultra autorytarną" ulotkę z Castoramy,OBI czy innego Praktikera...

Przemek, nie rozumiem Ciebie... Skoro Cię to irytuje, to po co czytasz??? Ja na przykład wszystkie ulotki wywalam od razu do śmieci! To takie proste... od razu pozbędziesz się źródła swojej irytacji! :D I spoko luzik... Będziesz żył bezstresowo...
Chyba, że szukasz w fachowych, konkretnych tekstach Stanisława Czarneckiego, aktualnego wciąż Mistrza Polski w klasie FSR-V15, natchnienia do swoich nicniewnoszących, pełnych niewytłumaczalnej (conajmniej) niechęci postów... bo innego wytlumaczenia nie znajduję... no chyba, że lubisz się umartwiać... jeśli nie, to PO PROSTU - NIE CZYTAJ!!! I się nie męcz...

I opisz ludziom SWOJE doświadczenia na polu FSR-owym a ONI zdecydują, komu z Was dać wiarę i którą szkołę zastosować, aby zostac Mistrzem Świata w jakiejkolwiek klasie FSR... albo chociaż popływać z ciekawością...

Czekam z niecierpliwością na Twoje rady... Tyle jeszcze przede mną...

Pozdrawiam.

P.S. Ten post jest ważny. Zapisuję go.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01 wrz 2007, 15:53 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Znowu odpowiem Ci drogi Picie, choć ten post nie był skierowany do mnie :twisted: Wiesz gdzie można tak naprawdę poczytać obiektywne i mądre artykuły o modelastwie? np tu: http://www.modelarstwo.org.pl w dziale technika. Tam tak naprawdę Koledzy, którzy odczuwają taką potrzebę, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Nikt tam nie promuje ani siebie ani wyrobów swojej firmy, tylko przekazuje czystą wiedzę!
Piszesz o fachowości i konkretach? może i to jego pisanie i jest konkretne, ale nie do końca jest fachowe. Następna sprawą jest sposób jego pisania. Na stronie, której adres podałem wyżej, nikt nie pisze jak nie powinno się czegoś robić I jak robi to żle pewien "osobnik","mądrala" z Dolnego Ślaska czyli w domysle ja,tylko dzieli się swoją wiedzą bez,żadnych konkretnych podtekstów, chęci zaskodzenia komukolwiek. Nie wiem czy rozumiesz co chcę Ci przekazać? A na waszym forum prawie kazdy post jest przesiąknięty albo drwiną albo nieprawdziwymi informacjami,To drogi Picie z rzetelnością i fachowością nie ma nic wspólnego! Wierz mi ,że ja nie mam nic do pracy naszego "guru". Cały czas powtarzam ,że robi naprawdę dobrą robotę! Mnie i nie tylko mnie drażni w tym jego pisaniu to ,że stawia się ponad nami, drażni mnie ten mentorski ton w jego postach, to np ,że stara się być wyrocznią, kreuje się na najwyższy autorytet, chociaż wszyscy wiemy ,że daleko mu do tego. Znamy się Wszyscy od 30 bez mala lat, Kto jaki jest to wiemy. Każdy z Nas jest tylko Czlowiekiem,Każdy z Nas ma swoje zalety i przywary! O sorki ! Nasz guru ma tylko zalety :wink: Przecież w historii naszych wspólnych startów i on miał wpadki,że wszystkim nam powinno byc za niego wstyd! Przykłady mogę oczywiście podać. Tylko po co? Niech każdy drogi Picie robi swoje! Dotyczy to też Stanisłwa Czarneckiego! Niech przekazuje tą swoją wiedzę, lecz niech nie niszczy autrorytetu i dorobku innych, bo to jest mało powazne u takiego modelarza jak on! Jeżeli myśli,że takim pisaniem osiągnie jakiś swoj cel to w tej swojej naiwnosci myli się troszkę! Piszę te slowa do Ciebie, boś jest człek inteligentny i może Ty mu to wreszcie uswiadomisz i sobie również(choć bardzo w to wątpię bo obaj robiliscie to samo) ! Z Naszym "guru" po tym co zrobił nie mam zamiaru w ogóle rozmawiać.

Andrzej Ciechański


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01 wrz 2007, 21:23 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2006, 02:37
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa
Cóś tam się znajdzie w temacie mvvsika :wink:
A jutro idę oglądać finały MŚ w klasie O-350 w Warszawie na Wiśle,porobię parę zdjęć jak chcecie to je udostępnie.
Tu jest link do imprezy http://polishpowerboating.com/mistrzostwa.html

_________________
Nie popełnia błędów ten, co nic nie robi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01 wrz 2007, 21:32 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Adrian, utwórz z tego nowy temat. Bo to może byc niezle.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01 wrz 2007, 21:38 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Przypominam o konkursie. To nie żart :wink: . Dzisiaj pogoda uniemozliwila przeprowadzenie testow, ale jutro ma podobno być bardziej "pogodnie", więc może przeprowadzimy testy na naszym akwenie doswiadczalnym :lol:
Wyniki badań na pewno zamieszczę :D Nagroda czeka!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02 wrz 2007, 11:56 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 12 lip 2006, 16:10
Posty: 61
AndrzejC napisał(a):
Przypominam o konkursie. To nie żart :wink: . Dzisiaj pogoda uniemozliwila przeprowadzenie testow, ale jutro ma podobno być bardziej "pogodnie", więc może przeprowadzimy testy na naszym akwenie doswiadczalnym :lol:
Wyniki badań na pewno zamieszczę :D Nagroda czeka!


Cytuj:
I zgadnijcie czyje pędniki będą najlepsze. Za najbliższą prawdy odpowiedż bedzie nagroda 1 Potraktujcie to poważnie! Nagrodą będzie najnowszy najbardziej zmodyfikowany i najbardziej wypolerowany pędnik naszej produkcji



Ja wiem!!! Ja wiem!!!

Najlepsze pędniki robi... Pan B.Ludkowski!!! :wink:
Wychowały sie na nich pokolenia szkutników!
Co najważniejsze mają najlepszy stosunek ceny do jakości! :wink:

P.S.
Adres do wysyłki nagrody głównej przesyłam na priv. :wink:

_________________
Pozdrawiam

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL