Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 kwi 2024, 23:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: fsr
PostNapisane: 23 maja 2009, 22:01 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 14 mar 2009, 14:01
Posty: 19
Lokalizacja: Szczecin
Jak można wierzyć Janowi Sewerniakowi (plany FSR Ajaks w Modelarzu) skoro jego plany są niewiarygodne wszystko jest zrypane a zwłaszcza rysunki montażowe. Kolega ma chyba problem z Auto Cadem bo wręgi są za wąskie o jakieś 6 mm . A co do firmy Profl Srvice to też lipa jest niewiarygodna pozdrawiam mały72


Ostatnio edytowano 24 maja 2009, 09:45 przez maly72, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: fsr
PostNapisane: 24 maja 2009, 09:38 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Idiotow nie brakuje na tym swiecie, i to moje twierdzenie nie jest tylko reakcja na powyzszy post.

@ maly 72, jezeli nie umiesz czytac planow modelarskich, albo nie wiesz jak wykorzystac produkty firmy Profil Service (tak jest poprawnie napisane), to sie wpierw zapytaj, a nie pisz tutaj idiotycznych postow.
Cecha charakterystyczna modelarza powinna byc cierpliwosc, a nie ostry jezyk, albo pioro,

Pozdrowienia (tylko) dla modelarzy
Adam Cienciala


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: fsr
PostNapisane: 24 maja 2009, 09:53 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 14 mar 2009, 14:01
Posty: 19
Lokalizacja: Szczecin
Kolego Adamie chyba nie widziałeś tych planów. Wycinasz wręgi przykładasz do rysunku mantażowego i kicha.Wręgi są za małe, robiłem nie jeden model z planów z Modelarza i było ok. A co do cierpliwości to też kiedyś się kończy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: fsr
PostNapisane: 24 maja 2009, 11:07 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Z tego co sobie pamietam, to kol. Sewerniak pisal o nieprawidlowej skali wreg w planach Modelarza - blad drukarski. Najlepiej napisz PW (na tym forum Ajaks) do kol. Sewerniaka, i z pewnoscia otrzymasz prawidlowe informacje.
pozdrowienia Adam C.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: fsr
PostNapisane: 24 maja 2009, 11:14 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 14 mar 2009, 14:01
Posty: 19
Lokalizacja: Szczecin
Ok ale ja robiłem z poprawionych planów (rysunki techniczne czytać umiem) o błędzie drukarskim wiem a i tak musiałem sam rysować rysunek montażowy.FSR prawie gotowy co się napociłem to moje . Może ktoś podpowie gdzie można kupić wał? Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: fsr
PostNapisane: 24 maja 2009, 11:28 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
Witaj maly72
Na poważne zarzuty, poważnie odpowiadam.
Mylisz się maly, pisząc, że jestem niewiarygodny, a rysunki są zrypane. Na początku cyklu artykułów napisałem , aby uważnie i ze zrozumieniem czytać tekst i rysunki. Jak jeden raz nie wystarczy, to przeczytać drugi i trzeci. Wtedy może zauważyłbyś w numerze 1/2009 Modelarza, na stronie 30, notkę od Redakcji informującą, że tzw. chochlik drukarski sprawił zmniejszenie rysunków o około 6,3 %. Ale już w następnym numerze ( 2/2009 ) Modelarza, na stronie 27, są wydrukowane poprawne rysunki. Redakcja, oczywiście przeprosiła zarówno modelarzy jak i mnie. To jedna sprawa. Druga - to osobiście nie mam żadnych problemów z Auto Cadem, bo go po prostu nie znam, a wszystkie rysunki wykonuję odręcznie. Najpierw na papierze milimetrowym, z którego kopiuję tuszem na kalkę techniczną i w takiej postaci wysyłam do Redakcji. Po trzecie - to jak narazie nie jesteśmy kolegami, a bardzo bym tego chciał. Moi Koledzy mają imiona i nazwiska, a ty ukrywasz się za ksywą.
I jeszcze dwa słowa o samym modelu. Jest to konstrukcja, która powstawała przez ponad pół roku,jest sprawdzona i brała udział w dwóch poważnych imprezach. Sprawdziła się w 100%. W ubiegłym roku 24 sierpnia, w czasie zawodów na Pikniku w Pabianicach zająłem tym modelem drugie miejsce, a tym roku, dwa tygodnie temu, w zawodach II Rundy do Mistrzostw Polski w Wilczynie Leśnym, zająłem czwarte miejsce.
Zachęcam do budowy Ajaksa i służę pomocą.

Jan Sewerniak

Serdeczne pozdrowienia ślę do Ciebie Adamie - Janek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: fsr
PostNapisane: 24 maja 2009, 20:47 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 20 kwi 2006, 21:18
Posty: 147
Lokalizacja: Warszawa
Kolego Mały72,jeżeli chcciałbyś kupić wał to właśnie w bardzp wiarygodnej firmie Profil Serwice , chciałem dodać,że wtej firmie kupisz wszystko co potrzebne ci będzie do twojego wypoconego standarcika.Co się zaś tyczy kolegi Jana Sewerniaka to wychował ON prawie wszystkich obecnych modelarzy z Wrocławia.Jeżeli znasz autokada to nie widzę żadnego problemu z jakimiś sześcioma milimetrami.Chciałem też dodać,że my nie wstydzimy się swoich nazwisk.
POzdrawiam
Andrzej Lewandowski.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: fsr
PostNapisane: 24 maja 2009, 21:20 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 14 mar 2009, 14:01
Posty: 19
Lokalizacja: Szczecin
Andrzeju robiłem modela z planów zamieszczonych w Modelarzu 2/2009 miały być poprawione. Przepraszam bardzo sam tak napisałeś ja do deski montażowej a tu kicha. Wręgi za małe ale daję radę i zrobiłem rysunek montażowy i myślę że jest ok. Jak byś chciał zobaczyć to jutro wsadzę zdjęcia .FSR wychodzi świetnie dzięki zdięciom Andrzeja C. Pozdrawiam Andrzej Stępień


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: fsr
PostNapisane: 24 maja 2009, 21:38 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2006, 02:37
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa
Mały72, zawsze jest wybór .Odpowiem ci na PW.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: fsr
PostNapisane: 24 maja 2009, 23:41 
Offline
Ojciec Ludek - Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2007, 22:34
Posty: 170
WITAM kol. Mały72
Podaję ponownie ceny moich wyrobów mimo iż staram się konsekwentnie nie wykorzystywać forum do celów komercyjnych.
Wał napędowy do STD /kpl/ 48,-/łożysko kulkowe, panewka z teflonu, stal nierdzewna/
Łoże silnika ASP /kpl./ 52,-/stal nierdzewna, sprawdzona, dobra konstrukcja/
Ster do STD /kpl/ 28,-/płetwa-stal nierdzewna/
Sprzęgło do STD 26,-/najnowsza, poprawiona wersja/
RC antena do STD 16,-/trzy wersję/
WR do STD 16,-/własna konstrukcja, sprawdzony/
Snapy, popychacze, zbiorniki paliwa, pompki paliwa, servomechanizmy, aparatury 2,4 GHz
i wiele innych niezbędnych elementów do budowy STD / w tym profesjonalne, sprawdzone
kadłuby FSR-STD / Wszystkie podane ceny są netto.
Dla przyjaciół klasy STD udzielam bardzo duże rabaty.
Gdybyśmy jeszcze prowadzili dyskusję na forum publicznym zwróć uwagę na mój wiek /62 lata/
i to że w zeszłym roku miałem mały jubileusz 50-lecia zabawy w modelarstwo.
Wielu młodym adeptom modelarstwa proponuję formę per LUDEK, lecz w przypadku naszych
kontaktów proponuję per Panie, per Kolego. /tak żeby była jasność/
Pozdrawiam
LUDEK
p.s.
Adasiu miło było usłyszeć twoje zdanie w tym temacie. Pozdrowienia. Dzisiaj jak zapewne
już widziałeś wyniki byłem drugi. Wracam do formy sprzed 25 lat


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: fsr
PostNapisane: 25 maja 2009, 08:48 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2006, 20:55
Posty: 252
Lokalizacja: Trzebnica
Brawo !!!.

Moje gratulacje za zajęcie II miejsca. Tak trzymać :D


Pozdrawiam
Piotr Juniewicz
POL-566


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: fsr
PostNapisane: 25 maja 2009, 23:17 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Kolego Andrzeju S. Jesteś w naszej branży, o ile mogę się domyślać, nowy, więc nie bardzo orientujesz się kto jest kto. Akurat, w Twoim poscie który napisałes, zaatakowałeś Tych którzy są najbardziej zasłużeni dla FSRów w Polsce i myślę, że zrobiłeś to bez jakiejkolwiek znajomości tematu. Gdybyś cokolwiek wiedział o naszym środowisku to ani AJAKSA ani LUDKA na pewno byś nie "obsmarował" Bo Ci Koledzy są legendą naszego sportu i znajomość z Nimi i przyjaźń jest dla każdego fsrowca zaszczytem i dla mnie także. Piszesz ,że moja relacja pomaga Ci w budowie łodki, ale i ja także, wiele lat temu uczyłem się modelarstwa od Pana Janeczka ( AJAKSA) i podglądałem na zawodach Pana Bohdana (LUDKA),który był i jest dla mnie wzorem, którego nie mogłem doścignąć przez bardzo długi czas. Myślę więc ,że powinieneś, akurat na temat tych Osób powstrzymać się od ostrych wypowiedzi i okazać więcej pokory. Myślę też,że takie zwykłe "przepraszam" będzie jak najbardziej na miejscu.
Andrzej C.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: fsr
PostNapisane: 26 maja 2009, 10:22 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 14 mar 2009, 14:01
Posty: 19
Lokalizacja: Szczecin
Może trochę przesadziłem więc przepraszam zainteresowanych . Ale moim skromnym zdaniem tekst tu cytat: Idiotow nie brakuje na tym swiecie, i to moje twierdzenie nie jest tylko reakcja na powyzszy post. też nie był zbyt miły . Pozdrawiam Andrzej S.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: fsr
PostNapisane: 26 maja 2009, 10:29 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 23 kwi 2006, 23:30
Posty: 25
Lokalizacja: Warszawa
Wiesz mały72 .... "kto sieje wiatr, zbiera burzę ;)", a uprzejmosc rodzi uprzejmosc. Wszystko można powiedziec o wszystkich ... kwestia tylko JAK to mówisz ;).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: fsr
PostNapisane: 26 maja 2009, 18:44 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Z mojej strony przepraszam Andrzeja S. za moje porywcze slowa w moim pierwszym poscie.
Ale jak sie to mowi akcja wywoluje reakcje. A w moim wypadku byla to niekontrolowana reakcja na twoje "powiedzmy niestosowne" opinie w stosunku do Ajaksa i Ludka. Osoby te w znacznym stopniu przyczynily sie do rozwoju polskiego modelarstwa i ciagle to czynia, dlatego zasluguja na wielki szacunek i uznanie innych modelarzy .
W koncu jak wyniklo, blad lezal zupelnie gdzie indziej ale slowa napisane zostaly.
Wszystko trzeba czytac do konca, a jezeli nie rozumiesz to zapytaj. Nikt ci nie urwie za to glowy, a napewno otrzymasz jakies porady czy wskazowki ktore ci pomoga.
Pozdrowienia Adam Cienciala.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL