Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 kwi 2024, 21:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 06 paź 2009, 09:20 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 05 paź 2009, 10:41
Posty: 5
Witam serdecznie, widziałem jak Pan Andrzej C prowadził oględziny silnika OS wodnego, moje pytanie jest takie, czy był testowany już?na jakim paliwie jesli już?ew jakie paliwko polecałby Pan Andrzej do tego silnika??chodzi mi o zawartość nitra i oleju?syntetyk czy raczej rycyna itp. Zbudowałem tzn kończę budowę Katamaranu F1, posiadam omawiany silnik i chciałbym go tam wsadzić. Przydałoby się kilka porad od doświadczonego modelarza:)Pozdrawiam. :rogal:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2009, 20:04 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Sezon się skończył, więc jest więcej czasu na tzw teorię :wink: . Miło mi,że chcesz poczytać moich porad na temat motorka.Choć inni mają nie mniejsze doświadczenie niż ja , a nawet większe.
Odnośnie silnika AQUA KRAFT to w zasadzie pracuje on na każdym paliwie. W klasie Standard jak wiadomo nitrometan jest zabroniony więc siłą rzeczy musi on pracować na paliwie tylko z olejem. Zauważyłem ,ze młodzi adepci modelarstwa przeceniają zastosowanie nitrometanu w paliwie i dla nich jeżeli go nie ma to silnik nie pracuje. A to nie prawda. Silniki na paliwie standardowym pracują bardzo dobrze i przez wiele, wiele lat, tylko na takim paliwie pracowały.Oczywiście "nitro" ułatwia pracę silnika i znacznie zwiększa jego osiągi, ale nie jest złotym środkiem na niedomagania motorka i brak regulacji. I jeżeli motorek nie jest prawidłowo wyregulowany to i " Święty Boże nie pomoże". Należy o tym pamietać.
Jeżeli chcesz zastosować ten motorek do modelu pozaklasowego, to nie masz żadnych ograniczeń w paliwie. Żeby nie przeciążać tego motorka to moim zdaniem można zastosować paliwo z zawartością nitro, ale nie więcej niż 10%. Można zastosować paliwo kupione w sklepie i do tego celu nadaje się w zasadzie każde paliwo z taką zawartością nitro. Oleje w dzisiejszych czasach są tak dobrej jakości, że nie ma większego znaczenia jakie to paliwo będzie. Jeżeli chcesz sam sobie takie paliwo wymieszać ( i wiesz jak to zrobić) to ja radzę taki sklad: 10% synteycznego oleju np EDL lub KLOTZ ( rózowy) 5-6% rycyny i 10% nitrometanu. takie paliwo jest bezpieczne dla silnika i na pewno mu nie zaszkodzi. I takiego paliwa należy użyć do ułożenia tego motorka i później do normalnej eksploatacji. Odnośnie docierania to nie będę tu pisał po raz en-ty.Tyle razy już to opisywano. Poszukaj.
Odnośnie samego silnika to na piszę coś w wątk o tym silniku.
Życzę wytrwałości w pracy nad łódką
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2009, 22:04 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 05 paź 2009, 10:41
Posty: 5
Obrazek

to właśnie ta skorupka bedzie nosiła Aquacrafta:)

Obrazek

Dziś ją za podkładowałem, jutro szlifowanie i jakiś sensowny kolor trzeba jej bedzie nadać.

Obrazek

ogólnie to mój pierwszy spaliniaczek :rogal:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 paź 2009, 17:39 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 16 lis 2008, 12:19
Posty: 22
Lokalizacja: tychy
Sam ten kadłub zbudowałeś czy kupiłeś gdzieś ??? Chętnie pooglądam jak to bedzie pływało :))


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2009, 16:13 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 05 paź 2009, 10:41
Posty: 5
sam zrobiłem, grzebałem się od kwietnia, żmudna robota ale efekt gwarantowany:) na którymś z forów znalazłem plany F1 i delikatnie je zmodyfikowałem, model ma 85 cm długości i 30 szerokości. Kończę robić kolektor do silniczka, jak poskładam to wmontuję i zamieszczę filmik z pływanka. Teraz kadłub jest w trakcie malowania, też walnę kilka fotek i pochwalę się.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL