Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 27 kwi 2024, 20:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 11 kwi 2006, 16:25 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 00:46
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
TYLKO DO PATRZENIA- CO BĘDĘ SIĘ ROZPISYWAŁ W TYM TEMACIE MYŚLĘ , ŻE WSZYSTKO JUŻ ZOSTAŁO POWIEDZIANE :D

_________________
MAREK POL-455
marko52@konin.lm.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 kwi 2006, 19:53 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Kiedyś tak było zeby był porządek w tym temacie oznaczało sie srednice i skok sruby. ale to było dawno teraz jest tak ze po wielu próbch producenci ztych starszych sub stworzyli jakby ich mutacje, i nijak sie ma teraz skok do srednicy.dzisiaj w zasadzie tylko producent wie co to za sruba i osnacza ja jak chce. przykład 1748 1824 z5 albo jeszcze inaczej. Jak pływadobrze to dobrze nie ma co toczyć dyskusji na ten temat. i tak srube trzeba dobierać indywidualnie do łódki i robi sie to doswiadczalnie. po prostu innej metody nie ma.A.C


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwi 2006, 19:36 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Ne zgodzę się z Tobą Andrzejku. Każdy szanujący się producent (w tym przypadku śrub)znakuje swoje wyroby tak aby miało to ręce i nogi. Zobacz Mocom Charier Graupner Octura i jeszcze inni każdy z nich znaczy. Nie zawsze każdy tak samo ale zawsze wiadomo jaki numer odpowiada jakiej średnicy i jakiemu skokowi. Co nie jest do końca takie pewne odnośnie śrub z Wrocławia i Tychów.Acz kolwiek sam na nich pływam i sobie chwalę.Bo nie można większej śruby opiłować na okrągło i powiedzieć że ma mniejszą średnicę i ten sam skok. To podobnie jak w śmigle lotniczym 7x4 obciąć łopatki o cal i wcale nie będzie to śmigło 6x4. Sądzę że niektórzy koledzy będą mieli inne zdanie niż ja ale mamy demokrację. S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2006, 00:04 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Stasiu akurat nasze Sruby są zmierzone bardzo dokładnie! Wiesz, gdyby tak nie było to najlepsi na świecie w tym sporcie by na nich nie plywali. powtarzalność parmetrow jest identyczna tak w pierwszej jak i w tsięcznej i następnych.jakosc odlewu jest idealna! Sam wiesz że to jest najlepszy wyrób na swiecie pojedziesz na MS do Norwegii to popatrz na czym jezdzą Mistrzowie! Jezeli chodzi opisy śrub to poszło to zbyt daleko żeby trzymać sie pierwotnych tabeli!Z resztą sam to Wiesz to co Ci bede pisał :wink: .Andrzej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2006, 16:41 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 18 lut 2006, 19:48
Posty: 81
Hallo Andrzej,

nie przesadzaj az tak z ta autoreklama :D
Marles w FSR15 np. uzywa Mocom 2127 lub 2227

z przymruzeniem oka

Bolek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2006, 21:34 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Maestro pływa na swoich bo jest producentem i musi! widziałem raz jak pływał na naszej co prawda na treningu ale zawsze!i Jego sruby są jednymi z najlepszych na świecie ale nie jedynymi! Bedziesz W Stuttgarcie to zobaczysz na jakich propsach plywają Asiory. to nie jest autoreklama. sam zobaczysz! A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Sruba
PostNapisane: 13 maja 2006, 15:04 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2006, 20:19
Posty: 386
Lokalizacja: TRZEBNICA
We Wrocławiu /mój "debiut" :wink: :lol: /Sprawdziłem możliwości polskiej śruby/2127/ i efekty widać od razu.Pomniejszyłem ster o 20%,lekka też zmiana kąta nastawienia steru,oraz wyważenie i ZIRCON stał się szybszy.W zakrętach też się układa b.dobrze.Pozostaje jeszcze silnik.Ten kręci bez zarzutu na odpowiednim paliwie,ale nie mam nic w zapasie.P.s.Szkoda że nie miałem tej przyjemności pływać z najlepszymi w finale :cry: Pozdrawiam.AndrzejD


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lip 2006, 16:02 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 12 lip 2006, 16:10
Posty: 61
boston napisał(a):
Witam


Co to jest skok śruby i dlaczego wynosi np. 77.5mm?


Pozdrawiam
Ireneusz Kurka


77.5mm to droga jaką pokona śruba po wykonaniu pełnego obrotu.

_________________
Pozdrawiam

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL