Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 27 mar 2024, 07:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: szkoda kasy
PostNapisane: 12 sie 2010, 21:31 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
jak w temacie , na serwa firmy alturn, szczególnie w rozmiarze mini / odpowiednik HS-81/
Padły mi 3 nowe, na dwa znalazłem paragon i uwzględniono mi reklamację, jednak nowe które otrzymałem nie zdążyłem założyć do łódeczki - też wysiadły
Kupiłem też alturny niskoprrofilowe /standart/, są bardzo głośne i nie trzymają punktu neutralnego
Szkoda kasy na cokolwiek firmy a l t u r n


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: szkoda kasy
PostNapisane: 12 sie 2010, 22:06 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
To chyba dział reklamy lub raczej anty :P

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: szkoda kasy
PostNapisane: 12 sie 2010, 23:37 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2007, 01:29
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
Każdy z nas odróżni reklamę czy anty reklamę na tym forum a wypowiedz Krzyśka myślę każdemu na zakupach w sklepie da do myślenia.
Marek

_________________
Prezes Związku Sportowego Modelarstwa Wodnego w Polsce
http://fsrpolska.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: szkoda kasy
PostNapisane: 13 sie 2010, 10:05 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Panowie. Nie ma co skrobać szkłem d...... Modele warte są kilka tysięcy złotych a Wy pakujecie jakieś badziewie i potem wielkie zdziwienie że coś nie działa. To samo dotyczy aparatur, akumulatorów odbiorników z firmy krzak. Panowie. Nie ma tanich dobrych rzeczy. Skoro zajmujemy się profesjonalnie swoim hobby to stosujmy profesjonalny sprzęt lub sprawdzony u innych kolegów, a unikniemy wielu rozczarowań.S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: szkoda kasy
PostNapisane: 13 sie 2010, 19:59 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
ja wiem, że tanio i super jest tylko w erze
ale i super firmy mają wpadki np. sanyo 1700 scr roczne , nie kąpane " olały " nas w finale O7,5
ale żeby nie było, że marudzę to pochwalę serwa savoxa, u nas słabo znane a dość chętnie używane przez helimaniaków, no i o połowę tańsze od futaby


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: szkoda kasy
PostNapisane: 14 sie 2010, 09:10 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Krzysiek, pozwolę sobie nie zgodzić się z Twoją opinią na temat serw marki ALTURN. Jak wiesz , używamy ich z Frankiem w jednej z naszych łodek ,a nawet w dwóch. Moim zdaniem serwomechanizmy które mamy w łódce pracują bardzo dobrze i nie mieliśmy z nimi ,żadnych problemów ( z jednym wyjątkiem, ale to była nasza wina) Używamy serw ALTURN o numerach ADS 966HMG, ADS 962 HMG, ADS 645 LMG( nisko profilowe) . Zwłaszcza to pierwsze jest bardzo dobre. Mocne , szybkie i dosyć tanie jak na swoje mozliwości. Być może Twoje serwa były z jakiejś pechowej partii, ale o ile mi wiadomo , ich sprzedawca bez problemu uwzględnia reklamacje. Uważam ,że serwa Alturna są o wiele lepsze niż serwa HITEC. Mam z nimi bardzo złe doświadczenia i staram się ich nie używać.
Najgorsze moim zdaniem są małe serwa HS81 i 225 MG Do łódki już na pewno ich nie włożę. Używałem kiedyś serw HS 5645 Miały być super, a okazało się ,że dwa z czterech które miałem spaliły się w krótkim czasie. Podobno te najnowsze są nieco lepiej robione, ale ja już nie mam ochoty się o tym przekonywać Wiadomo,że najlepszą opinię mają serwa FUTABY, ale ich wysoka cena nieco odstrasza, więc serwa ALTURNA mogą być alternatywą, ponieważ są dużo tańsze.
Z moich doświadczeń wynika, że małe serwa niezbyt nadają się do łódek i często się uszkadzają. wynika to z oporów jakie z biegiem czasu powstają na popychaczach. Wiem po sobie ,że dość rzadko zaglądam do cięgien gazu i paliwa. Z czasem w wyniku korozji zaczynają się opory, które serwo musi pokonać, i stąd być może następują awarie serw, zwłaszcza tych małych . Małe serwa nie mają zbyt wysokiej mocy i dlatego się uszkadzają. Nie zawsze więc winny jest serwomechanizm. Warto częściej smarować cięgła. Na pewno będzie to miało wpływ na dobrą pracę mechanizmów.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: szkoda kasy
PostNapisane: 14 sie 2010, 13:03 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
też nie przepadam za serwami hiteca, ale czymś hs-81 chciałem zastąpić. drążki chodzą leciutko i nie one były przyczyną, zresztą dwa serwa poleciały zanim włożyłem je do łódki - z czymś takim to jeszcze się nie spotkałem. Reklamacje pewnie by uwzględnili, tylko jak sobie policzę czas i dojazd dwa razy przez miasto to taniej będzie wyrzucić do kosza.
A co do niskoprofilowych - mam na gazie w 15-ce i działają choć słychać je na całym pomoście. Ale spróbuj je na sterze, miałem w 7,5 w Lińsku w finale i po każdym zakręcie ster wracał do innej pozycji. Drugie serwo ma ten sam problem
Zresztą alturna bronisz, bo masz z dystrybutorem układy ?
A ja z 7 serw /uwzględniając reklamacje/, mam dwa wątpliwie działające


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: szkoda kasy
PostNapisane: 15 sie 2010, 08:17 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Krzysiu. Na temat akumulatorów pogadamy w Lędzinach .Coś Ci zaproponuję.S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: szkoda kasy
PostNapisane: 15 sie 2010, 09:04 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 28 sty 2006, 13:59
Posty: 74
Witam

Używam (ale nie w FSR) taniego Alturna od ok 4 miesięcy (typu 750 MG) jak na razie nie sprawiają kłopotów i są dość dobrze wykonane. Paru kolegów zaczęło używać Alturna zobaczymy jak będą się sprawować. Serw nie kupowałem w tym sklepie http://modele.sklep.pl/index.php?manufacturers_id=111 a sklepu nie polecam, Próbowałem kiedyś chyba 2 krotnie zrobić tam zakupy (internet - telefon), obsługa była tragiczna. Nic nie kupiłem i już nie próbuje.

Serw Savoxa (SC-1251MG) używam od ponad roku spisują się doskonale.

krzysiek te sanyo 1700 scr też z tego sklepu http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=408 . Epoka NiCd to czasy których już nikt nie pamięta, można używać ich jako balast. Jeżeli musisz to używaj NiMh ale oczywiście nie wiesz w takie opisy http://modele.sklep.pl/product_info.php ... ts_id=9308 .
W tej chwili są dostępne doskonałe akku np: LiFe ale polecam tylko A123 lub LiPo.
Przy doborze należy zwrócić uwagę na prądy jakie może oferować ogniwo co jest ważne przy stosowaniu serw cyfrowych.

_________________
Pozdrawiam
Marian

www.modelteam.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: szkoda kasy
PostNapisane: 15 sie 2010, 16:29 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
W temacie akumulatorów popieram Cię . Co do serw nie mam zbyt dużego doświadczenia. Wierny jestem Hitecowi faktycznie HS-81 to w moim przypadku to dziadostwo natomiast serwa powyżej 250pln są bez problemowe. Obecnie testuję serwa Turnigy. Nazwa mało mówiąca ale bardzo obiecująca. Są to serwa z najwyższej półki tej firmy. A cena do ich możliwości bardzo dobra. Chulają dwa cały sezon. Jedno na sterze drugie na gazie.Co do baterii to do zasilania odbiornika nie znam lepszych niż Life 123. Po prostu rewelka pod każdym względem. Po prostu nie mają wad.Takie jest moje zdanie.S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL