Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 18:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 07 wrz 2006, 20:56 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 wrz 2006, 20:41
Posty: 120
Lokalizacja: Hannover
Witam
Hello FSR driver´s,
when you have own AMB-RC Transponder, please register your transponder on " www.mylaps.com " .

Frank


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 wrz 2006, 19:37 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Cześć Frank! HERZLICH WILKOMMEN!! :lol:
Panowie ja myślę że jak kto ma transponder to powinien go zarejestrować na stronie AMB. zagraniczni zawodnicy robią to natychmiast po zakuoie! Jeszcze nie wiem do końca jakie z tego korzyści będą ale jak się dowiem to napiszę o tym. A może któryś już to wie? napiszcie może o tym?
Andrzej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02 lis 2006, 09:08 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 01 lis 2006, 13:47
Posty: 75
Lokalizacja: RASZYN/WARSZAWA
Witaj Adrzeju

A Ty już masz takie urządzenie , jak masz to podziel się opinią na temat i jak jesteś zorientowany do czego to służu to wytłumacz , bo nie wszyscy napewno
wiedzą do czego to jest stworzone-ja niewiem i licze na to ,że się dowiem.

Pozdrawiam bobert73


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02 lis 2006, 20:55 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Dla niezorientowanych: transponder to jest taki mały nadajniczek, który umieszcza się w modelu po to żeby wysyłał sygnał do komputera liczącego okrązenia danej łódki lub autka podczas wyścigu. są dwa rodzaje transponderów: indywidualny który jest własnością zawodnika( mocowany na stałe w przedziale radia i zasilany z baterii odbiornika) i transponder z własnym żródłem zasilania, który można wypożyczyć od organizatora zawodów za oplatą i mocowany w kadłubie poza przedziałem radia. ten transponder po każdym wyscigu zwraca się sedziemu. Przyjęło się,że w całej Europie używa się jednego rodzaju systemu holenderskiej firmy AMB i wszyscy zawodnicy używają "pchełek" tylko tej firmy. Na wszystkich poważnych zawodach używa się elektronicznego systemu liczenia okrązeń.więc posiadanie pchełki moze okazać się koniecznością! bo tak jak wcześniej pisałem, na niektórych zawodach przesano wypożyczać transpondery.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03 lis 2006, 01:25 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 01 lis 2006, 13:47
Posty: 75
Lokalizacja: RASZYN/WARSZAWA
Bardzo dziękuje za wyczrpującą odpowiedź
Jak przez zime popracuje u siebie w warsztacie i zdobęde troche wiedzy od taki kompetentnych osób jak P.AnrzejC to może się spotkamy na wiosne na zawodach

FSR-y niepowiem wciągneły mnie trochę a zwłasza podoba mi się H-15 P.Marko52

pozdrawiam bobert73


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03 lis 2006, 01:26 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 01 lis 2006, 13:47
Posty: 75
Lokalizacja: RASZYN/WARSZAWA
Bardzo dziękuje za wyczrpującą odpowiedź
Jak przez zime popracuje u siebie w warsztacie i zdobęde troche wiedzy od taki kompetentnych osób jak P.AnrzejC to może się spotkamy na wiosne na zawodach

FSR-y niepowiem wciągneły mnie trochę a zwłasza podoba mi się H-15 P.Marko52

pozdrawiam bobert73


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03 lis 2006, 10:06 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
No Ty mi Kolego już tak nie kadż :wink: . Tu wszyscy są kompetentni i wiedzę mają, tylko pisać im się nie chce :) Zadawaj pytania na pewno zawsze ktoś Ci odpowie. A co do zawodów, to te nasze łódki buduje się nie po to żeby stały na telewizorze tylko po to żeby się ścigać. jak już zbudujesz sobie stateczek to chętnie się z Tobą pościgam :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lis 2006, 18:27 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 29 sie 2006, 22:04
Posty: 76
Lokalizacja: Łosice
Dla tych co nie widzieli :oops: koszt 375zł szt www.zabawki-modele.pl Transponder. :P


Załączniki:
1302_ambrc_personal_transponder.jpg [18.92 KiB]
Pobrane 460 razy

_________________
Pozdrawiam
max POL-714
Multiplex V -15 Off-shor
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lis 2006, 19:18 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Wiemy ...wiemy. to załatwiamy w inny sposób. bedziesz Max w Łodzi to przygotuj sobie listę pytan na wszystkie dostaniesz odpowiedz. i o tansponderach też. czasem nie kupuj na razie bo nie są Ci traz do niczego potrzebne. z niczym się nie spiesz bo kase łatwo wydać. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09 mar 2008, 10:37 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Z uwgi na to,że na mistrzostwach świata w Leno będzie zastosowany system liczenia okrążeń firmy AMB więc chciałbym pokazać wszystkim, którzy jeszcze nie mieli do czynienia z transpondrem, jak taki trnasponder wygląda. Wiem z pewnego ,żródła że będziemy mieli do dyspozycji kilka transponderów, co z pewnością będzie pewną oszczędnością finansową i nie będzie potrzeby wypożyczania ich od organizatora. Koszt wypdżyczenia to 15 euro, więc oszcędności mogą być duże ponieważ niewielu naszych zawodników je posiada na własność.
Miejsce na transponder trzeba wygospodarować w przedziale radia w taki sposób żeby nie zasłaniał go kadłub najlepiej zrobić to w taki sposób, żeby transponder był widoczny z góry. Z doświadczenia wiem, że to w zupełnie wystarcza i tak zamocowany transponder będzie działał skutecznie. Nie wolno przykrywać transpondera płykami z włókna węglowego bo jak wiemy włókno węglowe rozprasza i osłabia sygnał. Na zdjęciu zwymiarowałem pchełkę i każdy kto wykona mocowanie wg tych wymiarów będzie mógł latwo zamocowac transponder w łódce. Transponder standardowo ma wtyczkę paującą do aparatur Graupnera. Jeżeli ktoś ma inne gniazda w odbiorniku powinien wykonac sobie tzw"przejściówkę" Nie muszę tłumaczyć jak to zrobić :lol:transponder czerpie zsilanie bezpośrednio z odbiornika i połączony jest z nim tylko dwoma kabelkami.
A.C.


Załączniki:
transponder.jpg
transponder.jpg [ 64.46 KiB | Przeglądane 7604 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09 mar 2008, 11:14 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Czesc,
przez "ponowne" otwarcie tej strony przez Andrzeja, chcialbym uzupelnic informacje od Franka o rejestracji transponderow na stronie http://www.mylaps.com.
Jest to pewna usluga dla osob posiadajacych transpondery, ktore uzywane sa na roznych zawodach.
Organizator zawodow, w naszym wypadku modelarskich, po zakonczeniu zawodow,przesyla wyniki zawodow droga elektroniczna do firmy AMB, ktora zamieszcza je na powyzszej stronie. Dodatkowo do koncowych wynikow dochodza oprocz okrazen, czasy poszczegolnych okrazen, srednia szybkosc danego modelu, najwieksza szybkosc itd. Jest to po prostu cala statystyka osiagow twojego modelu w przeciagu calego wyscigu (calych zawodow).
Rejestracja ma ses tylko dla modelarzy ktorzy posiadaja prywatne transpondery, i jeden transponder przydzielony jest tylko do jednego modelu.
Wtedy mozna zrobic dokladna "identyfikacje" z przydzielaniem wynikow do danego modelu.

Pozdrowienia Adam Cienciala


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL