Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 17:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lis 2006, 19:42 
:idea:


Ostatnio edytowano 31 gru 2006, 02:49 przez meniu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: aparatura
PostNapisane: 20 lis 2006, 08:25 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 01 cze 2006, 10:00
Posty: 27
Lokalizacja: Sosnowiec
eżeli sprawa aparatury jest aktualna,to mam do sprzedania aparaturę Acons Hayabusa 4 kanały z komputerem.Jest to zupełnie nowa aparatura.Kupiona była do samochodów,lecz wnuczek się tym nie interesuje.Chętnie sprzedam.Wiadomość na forum,albo na gg 5016648.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2006, 08:50 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 28 sty 2006, 13:59
Posty: 74
Witam
To też może być ciekawa sprawa:
http://allegro.pl/item143731173_kontrol ... a_r_c.html

_________________
Pozdrawiam
Marian

www.modelteam.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: aparatura
PostNapisane: 20 lis 2006, 09:20 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 01 cze 2006, 10:00
Posty: 27
Lokalizacja: Sosnowiec
Nie jestem ekspertem w dziedzinie akumulatorów,ale podziele się swoimi wiadomościami z tej dziedziny.Panowie odkrywanie Ameryki to temat zamknięty.Jeżeli akumulatory będą naładowane dobrą ładowarką np. ICE. to nie będzie takich problemów o których piszecie.W samochodach jeżdżą dawno na akumulatorach typu NIMH i akumulatory są ok.Chcąc nie mieć problemów z akumulatorami ,to muszą być selekcjonowane i basta.Wtedy będzie wiadomo,że akus jest dobry i będzie mniejsze prawdopodobieństwo awari.A można to zrobić samemu.Są takie możliwości.A sprawa lutowania.Wcale nie trzeba lutować cudami.Wystarczy dobra lutownica pistoletowa i ok.Tylko dobrze wykonane.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2006, 11:18 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
To jest najzwyklejszy wskażnik napięcia. uzywam takich od dawna. mam je w każdej łódce. tylko maje wskazniki są od Graupnera, ale to nie ma zanaczenia. To urządzonko powinno być zmontoawane w kazdej łódce. napawdę jest bardzo pomocne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2006, 23:33 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2006, 02:37
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa
Niekoniecznie muszą być selekcjonowane, znam wielu mistrzów i jakos selekcjonowanych nie mieli, no poza samochodziarzami ale tam chodzi o moc prądu.Problemy z akumulatorami(pakietem) to sie najczesciej pojawiaja w wyniku przegrzania lutownicą jednej z cel podczas łączenia ogniw w pakiet, ludzie lutujac pakiety przegrzewając jedna z ogniw i dopiero sie zorientowywują sie ze cos jest nie tak, gdy pakiet nie trzymie napięcia, po pomiarze wychodzi na jaw ze jedna znich traci gwałtownie napiecie w stosunku do pozostałych.
:!:

_________________
Nie popełnia błędów ten, co nic nie robi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 mar 2007, 23:03 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 29 sie 2006, 22:04
Posty: 76
Lokalizacja: Łosice
Wracam nareszcie potrzebuję pomocy.Kupiłem MC 19 I jeżeli ktoś z kolegów ma instrukcję po Polsku to było by młodszemu łatwiej ustawić ją do Evo 4. :) :idea: Mam pytanie Jak wam się podoba łudka na www.fsrvho.republika.pl link Budowa tornada od podstaw :?: Mam nadzieję że zasilimy wasze szeregi :wink:

_________________
Pozdrawiam
max POL-714
Multiplex V -15 Off-shor


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 mar 2007, 00:44 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Zadałeś Max pytanie drazliwe i fajne zarazem :D .To Ty jesteś tym , który zlecił budowę tej łodki.
Jezeli chcesz posłuchać paru słów prawdy (gorzkiej) to Ci powiem: łodka jak łodka. dobra bo stworzył iwyprodukował ją jeden z najlepszych zawodników na swiecie D. Marles. Zrobił ją co prawda dla komercji i jak najprościej( świadczą o tym olbrzymie ilosci mikrobalonu w redanach i brak wzmocnien podłużnych (rowingu w zagłebieniach redanów), Ale niech tam! Skorupa jest warta tej ceny! i to jest ważne,że jest oryginalna! i to są w zasadzie jedyne plusy! bo potem to już tylko same minusy niestety. Zlecileś zmontowanie tej łodki firmie i nie Ty pierwszy i nie ostatni. wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to ,że akurat ta firma zechciala zrobić "popisówkę" z tego i całą relację z budowy Twojej łodki zamieszcza pod adresem który podałeś. I dalej wszystko bylo by OK gdyby wykonawca Twojego stateczka nie napisał chełpliwie że Twoje Tornado będzie budowane z najlepszych materiałow i wg najlepszej technologii! Więc piszę Ci w tym miejscu, że Twoja łodka nie jest budowana w taki sposób.
Pierwsza sprawa to wręgi! żaden profesjonalista nie buduje łodki ze sklejki która na pierwszy rzut oka jest podobna do tej , którą uzywa się na skrzynki do cytrusów ( no chyba , że są to hiszpańskie cytrusy, bo podobno są najlepsze na świecie :wink: ). I w zasadzie do budowy FSRa i do tego 15-stki ni powinno się uzywć drewna w ogóle ( jest jeden maly wyjątek ale o tym kiedy indziej). Druga sprawa to ta papka to coś co "firma" nazywa materiałem konstrukcyjnym, jest zwykłym wypełniaczem, Który nie dość że nie bardzo klei się do laminatu z którego zrobiony jest kadłub, to jeszcze jest bardzo kruchy i w zadnym wypadku nie powinien byc używany do takich połączeń!! Jezeli wykonawca tak jak chełpliwie zaznacza w swojej relacji uzywa najlepszych materiałow to powinien też uzyć porządnych klejów! przeczytałem dość wnikliwie całą relację i myślę że wykonawca robi Twoją łodkę najtaniej jak się da! A pisanie zamalowywaniu mankamentów czarną farbą jest zwykłą kpiną!! I samo wykonanie! jest po prostu niechlujne. muszę stwierdzić że profesjonalista powinien taką robotę wykonywać bardziej starannie bo w końcu bierze za to pieniądze!To tyle na razie. Jeszcze Ci troszkę napiszę o tym i o tamtym i pewnie nie tylko ja
PS Informuję,że nie zezwalam na przenoszenie tresci moich postów w inne miejsca i na inne strony tak w częsciach jak i w całości!
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 mar 2007, 19:12 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 18 lut 2007, 22:32
Posty: 94
Lokalizacja: Wrocław
---------------


Ostatnio edytowano 05 lut 2017, 22:42 przez piotrj, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 mar 2007, 23:37 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 18 lut 2006, 19:48
Posty: 81
Hallo Maxpiecz,

jezeli jeszcze nie kupiles odbiornika, to radzil bym Ci kupic :

1. Modul synth. do nadajnika MC19
2. Odbiornik synth. SMC16 Scan

Cenowo wychodzi to podobnie, a masz do dyspozycji wszystkie czestotliwosci.
Acha, jezeli masz juz caly komplet, to sprawdz czy odbiornik jest w systemie SPCM.

Pozdrowienia
Bolek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2007, 00:21 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Max.Piotr poruszył temat cen elementow uzytych do budowy Twojej łódki. I ma rację ,że to co podaje Twój wykonawca, jest horrorem! Podam Ci normalne ceny silnika i dodatków do niego: motor CMB RS 91 399 euro, rura rezonansowa oryginał CMB 71 euro, kolektor wydechowy 31 euro (ceny po podwyżce). W kazdej chwili mozesz sobie zamówić i Masz gwarancję tak ceny jak i jakości! porównaj to sobie z cenami które podał Twój wykonawca! Następna sprawa. Akcesoria uzyte do budowy Twojej łodki. Są cytowane z katalogu JanBoats. Faktem jest ,że są drogie! Ale Twój wykonawca zamieszcza ceny wyrobów tamtej firmy, ale Tobie do łódki wkłada swoje wyroby! . To tak jak w reklamie : prawie jak Żywiec. niby to samo ale nie to samo! Znam wyroby firmy w&r od początku jej istnienia i wiem co ma do zaproponowania. Powiem Ci tak: jeżeli zostały podane ceny Jana to ja na Twoim miejscu zazyczyłbym sobie oryginalnych materiałów!! A w innym przypadku targowałbym się bo to co Ci proponuje Twój wykonawca ma nie wiele wspólnego z firmą JB. i to że w jej katalogu jest kilka wyrobów w&r nie zmienia postaci rzeczy! ja! Piszę te słowa z całą odpowiedzialnością i w kazdej chwili jestem gotów do polemiki! I nawet Ci którzy próbują smiesznie bronić wykonawcy Twojej łódki, jezeli mają odrobinę sumienia, to przyznają mi rację! I jeszcze jedno nie pozwoliłbym grzebać w motorku Twojemu wykonawcy, bo po takiej operacji niedługo sobie popływasz i bedziesz musiał kupić nowy motor i stracisz możliwość jakiejkolwiek reklamacji. I wiem co piszę! Max " pozdrówka serdeczne"
PS Informuję, że nie wyrażam zgody na przenoszenie treści moich postów w inne miejsca i na inne strony, tak w częsciach jak i w całości!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2007, 08:20 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 01 lis 2006, 13:47
Posty: 75
Lokalizacja: RASZYN/WARSZAWA
Witaj Max

co do odbiornika to Bolek ma racje SMC16SCAN Graupner -mały 7 w zasadzie 8 kanałowy z syntezą bez kwarcu w szybki sposób się dostraja
a jak chcecz wszystko mieć bez kwarcu to do twojej MC-19 musisz dokupić moduł w.cz. synteza , ale to na marginesie
MC-19 bardzo fajny sprzęt , ciężko będzie ci dostać instrukcje po polsku chociaż kolega ma do MC-24 a sposób progamowania w Graunerze jest taki sam tylko MC-24 ma więcej funkcji
jak będziesz miał łódke to przyjedź do Wawy to ci to uruchomie
Sam mam SMC16SCAN i MC-22 z syntezą model wyżej jak twój , ale MC-19 do naszych celów i tak nie wykorzystasz w pełni

życze sukcesów

_________________
Pozdrawiam bobert73
PL- 453


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2007, 11:03 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 29 sie 2006, 22:04
Posty: 76
Lokalizacja: Łosice
Witaj bobert 73 .Młodszemu kupiliśmy MC-19 z syntezą i odbiornik SMC 16 Scan .Czekam jak przyjdzie odbiornik to zgłosimy szię do Ciebie Dzięki. :?Jedną łudke mamy.

_________________
Pozdrawiam
max POL-714
Multiplex V -15 Off-shor


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2007, 14:59 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 29 sie 2006, 22:04
Posty: 76
Lokalizacja: Łosice
[quote="maxpiecz"]Witaj bobert 73 .Młodszemu kupiliśmy MC-19 z syntezą i odbiornik SMC 16 Scan .Czekam jak przyjdzie odbiornik to zgłosimy szię do Ciebie Dzięki. :?Jedną łudke mamy.V-15 Wkrutce pokarzę waszystkie okreciki :)

_________________
Pozdrawiam
max POL-714
Multiplex V -15 Off-shor


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2007, 23:12 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 29 sie 2006, 22:04
Posty: 76
Lokalizacja: Łosice
Jak obiecałem to dotrzymałem Przedstawiam Oficjalnie nowy zespół www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/76cb101a36fa9bde.html

_________________
Pozdrawiam
max POL-714
Multiplex V -15 Off-shor


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL