Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 29 mar 2024, 17:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gadżet
PostNapisane: 27 kwi 2006, 09:53 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2006, 02:37
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa
No wiesz trudno porównywac model z przed 4 lat do współczesnej 3,5-widziałem jak to ci wygarnia.Wiesz z zakrętami to jest sporo racji, niegdyś miałem zamontowany ster tzw. "szwagrowski'- ponoć szwagier Sarzały je wyrabiał, taki w kształcie wydłuzongo trapezu o przekroju elipsy.Model(Skorupa F.Korziuka) wówczas tak ciasno zakręcał, że umiejetnie operujac gazem mógł skrecic w miejscu,jak go urwałem i zmieniłem na inny (płaska płytka), to zwrotność stała sie mniejsza i pogorszyło się przyspieszenie na wyjściu z zakrętu, udało mi sie go dorwać ponownie i jest git :!:
Sądzę ze ten bajerek moze okazać sie pomocny przecietnemu użytkownikowi podczas docierania silnika na wodzie :wink:

_________________
Nie popełnia błędów ten, co nic nie robi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwi 2006, 10:12 
:idea:


Ostatnio edytowano 31 gru 2006, 02:52 przez meniu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwi 2006, 10:22 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2006, 02:37
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa
To też,bo dzięki temu ze wskazuje temperaturę wsilnika, moze się okazać poocne w docieraniu :wink:

_________________
Nie popełnia błędów ten, co nic nie robi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwi 2006, 22:52 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 20 lut 2006, 23:34
Posty: 115
Wykorzystywanie urzadzenia przy docieraniu silnika hmm.... ostatnia rzecz do ktorej bym je zastosowal. Glowne zastosowanie widze przy strojeniu mortorka, dobieraniu srub, rur, przelozen, testowaniu paliwa, efektywnosci chlodzenia silnika itd.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwi 2006, 23:11 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2006, 02:37
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa
Myśłe Zbyszku , że postąpiłbyś wręcz odwrotnie, :wink:

_________________
Nie popełnia błędów ten, co nic nie robi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2006, 22:18 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Elwis. Bez miernika predkosci w ogóle nie chodze na trening! dopóki mi sie gps nie zepsul to go uzywałem, teraz uzywam radaru, i nie po to żeby docierac motor tylko po to zeby dobrac optymalnie parametry.wg mnie urzadzenie Menia jest najlepszym rozwiązaniem w tym temacie. A Kolega Krzysztof to planuje nawet podłaczenie tego wszystkiego do komputera żeby to " naukowo rozpatrywac" :wink: Zgłosiłes sie na zawody we Wrocławiu? Andrzej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 kwi 2006, 22:02 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 20 lut 2006, 23:34
Posty: 115
Na docieranie motorow poswiecam ok 10 min. w roku. Reszta to sciganie lub testowanie nowych ustawien i wyposazenia.

Samo odczytywanie parametrow "na zywo" to z pewnoscia wazna rzecz przy ustawiamiu modelu. Rejestracja parametrow podczas calego wyscigu to skarbnica wiedzy o tym co sie dzieje z modelem podczas pelnego dystansu.

Podczas trwania wyscigu wiele parametrow (masa modelu, temperatura silnika) zmienia sie. I tak naprawde dopiero odczytanie przebiegu wykresow w funkcji czasu wytycza kierunki zmian w modelu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01 maja 2006, 21:30 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Ja tego urzadzenia nie widze w czasie wyscigu. to wg mnie tylko na trening wyscig to wyscig, i tak nie da sie wtedy nic zmienic!ale zasada jest ok.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lis 2006, 23:07 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 29 sie 2006, 22:04
Posty: 76
Lokalizacja: Łosice
Meniu potrzebuję 2 szt tego .Myślę rze napoczątek przyda nam się takie coś.Daj znać na meila , :wink:

_________________
Pozdrawiam
max POL-714
Multiplex V -15 Off-shor


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2006, 10:49 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Ano właśnie! co jest Meniu z tym Twoim super urządzonkiem? mieliśmy je zobaczyć i co? popsuło się? :wink: A takie dobre miało być :lol: :lol: ! Amerrykanskie :D
Max patent ze sprawdzaniem prędkości jest ok. tylko jest to jeszcze troszkę kłopotliwe. My też sprawdzaliśmy nasz prototyp we Wrocławiu. niby wszystko działa ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegułach. do sprawnego działania jeszcze daleko.
Myślę,że lepszy i prostszy jest radar albo mały gps. A co do radaru to mogę jeden odsprzedać bo mam już dwie sztuki a tyle nie potrzebuję.jeżeli Jesteś chętny, albo któryś z Kloegów, to możemy ponegocjować


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2006, 11:00 
:idea:


Ostatnio edytowano 31 gru 2006, 02:52 przez meniu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2006, 11:10 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Ja Twojego urządzenia nie widziałem, tylko tyle mogę powiedzieć. nasze się cały czas robi Ale jak to w życiu ,główny konstruktor nie za bardzo ma na to czas. ale zaświtała ostatnio iskierka nadziei w tej sprawie i może coś się ruszy. na razie tak jak pisałem dorobiłem się drugiego radaru i utopiłem gps-a.
Jeszcze do Maxa. wystarczy jak zostaniesz posiadaczem jednego takiego urządzonka drugie do niczego nie jest potrzebne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2006, 11:43 
:idea:


Ostatnio edytowano 31 gru 2006, 02:52 przez meniu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2006, 11:51 
:idea:


Ostatnio edytowano 31 gru 2006, 02:53 przez meniu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2006, 20:53 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
My z Markiem mamy radar i to jest to co nam jest potrzeba. chodzi o to żeby model płyną jak najszybciej prawda? A przy pomocy radaru da się to zrobić.Zauważyliśmy z Markiem że różnica w prędkości 2do3km/godz. na oko jest nie do odróżnienia co przy biegu finałowym jak się nie wyrypie lub zaliczę dzwona to jest kilka okrążeń.S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL