Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 21:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 21 wrz 2007, 23:09 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Bolo a powiedz mi po co Ci ta temperatura wody? następna sprawa jak sobie wyobrazasz mechanika który gapi się w komputer zamiast wrzeszczeć co się dzieje na wodzie przed łodką? :lol: Mało tego ja nigdy bym nie wyszedł na start z laptopem bo by mnie Nasi Koledzy zjedli na śnidanie :lol: :lol: . Byc może nadszedł juz czas na tzw "stajnie wyscigowe" gdzie na sukces pracuje zespól? nie wiem jak to sie ma do przepisów startowych? nigdzie nie jest powiedziane , ze zawodnikowi nie może pomagać elektronicznie kilku mechaników. Wystarczy prosty interkom i słuchawka w uchu i można korzystać z podpowiedzi kilku pomocników. Myślę, ze niedługo taka ewentualność zostanie poddana pod obrady komisji sędziowskiej Navigi. Przed postepem nie uciekniemy!
Przy okazji: nie widzę Cię na liście startowej w Schwedt?
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 wrz 2007, 01:51 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Myślę, ze w tych systemach, które byc może są przyszłością naszą FSRową, zespół nie będzie się składał z dwóch, ale z trzech osób, z czego trzecia bedzie poza pomostem i analizowała odczyty czujników i przekazywała wnioski do mechanika na pomoście... tak czy i naczej, wszystko się rozwija, trzeba szukać dróg i możliwości... F1 opiera się o elektronikę... kupa drogi przed przed nami... :)

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2007, 14:23 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 24 sie 2007, 20:04
Posty: 4
Zebrałem już komplet podzespołów. Czeka mnie tylko napisanie oprgramowania i przetestowanie prototypu urządenia. Chodzi mi aby wszystkie paramertry były w jednym miejscu i powizane ze sobą aby wiedzieć czy i o ile są zależne np obroty silnika od temp. Istotą tego urządzenia jest aby jak najlepiej przygotować model przed wyścigiem i wiedzieć że jest poprawnie wyregulowany, a nie zastanawiać się przed biegiem i w czasie biegu czy wszystko jest ok. Moim zdaniem należy zawsze iść na kompromis pomięczy np przyśpieszeniem a prędkością i regulować do techniki prowadzenia modelu przez zawodnika.
Zastanawiam się również czy narazie zrezygnować z odbiornika z wyświtlaczem LCD a dane wyświetlać na laptopie, czy lepiej zeby było to urządzenie autonomiczne, bez konieczności dźwigania kupy sprzętu.
Czy orientuje się ktoś z Was czy w czasie biegu model może wysyłać dane w inym paśmie np 433MHz? Co mówią na tem temat przepisy?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL