Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 23:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kwarce
PostNapisane: 26 wrz 2007, 11:33 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 25 mar 2007, 15:43
Posty: 323
Lokalizacja: Wałbrzych/Jawor
Czy ktoś posiada komplet kwarców (nadawczy;odbiorczy) do JR/Graupner MC-10 35Mhz? Jeśli tak to proszę o kontakt
g_hucher@o2.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2007, 19:17 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Kwarce kupisz u Nas we Wrocławiu w sklepie na Długiej. Niemuszą być oryginalne i są dosyć tanie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2007, 22:40 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 25 mar 2007, 15:43
Posty: 323
Lokalizacja: Wałbrzych/Jawor
Dzieki Andrzej ale tam chyba w tym sklepie pracuja same gamonie dzwonilem i powiedzieli mi ze moga sprowadzic na zamowienie bo komplet kosztuje ok.120zł.Czy gdybym cie poprosil to kupil bys mi i wyslal na adres domowy?, bym ci podał na e-maila.Ty jestes na miejscu i wiesz w czym żecz a ja z Wałbrzycha musial bym extra jechac.Oczywiscie kase bym ci na twoje konto przelał za nie.Prosze o odp.
pozdrawiem Grzesiek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 wrz 2007, 07:35 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Weż ze sobą radio i na miejscu dobierzesz. Graupner nie musi mieć specjalnych kwarców i z czeskich odpowiedników na pewno się coś znajdzie
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Kwarce
PostNapisane: 27 wrz 2007, 11:35 
Offline
Adept
Adept
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2007, 19:17
Posty: 32
Lokalizacja: Kraków
Witam.
Musisz uważać z kwarcami do odbiornika bo Graupnera tor p.cz . ma częstotliwość inną niż standardowa . Różnica to 5 lub 10 kHz.( nie pamiętam) Odbiornik działa tylko może być problem z zasięgiem. Trzeba o tym pamiętać. Dlatego są takie ceny ,bo inne kwarce nie pasują i nie ma konkurencji.
Z kwarcami do nadajników nie powinno być problemu bo chyba wszystkie obecne nadajniki pracują na pierwszej harmonicznej. Ale naprzykład dawny NRD owski Signal już pracował na drugiej. Ale to już historia.

_________________
Pozdrowienia z Krakowa
http://modelhobby.republika.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 wrz 2007, 21:06 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Bodzioch, w zasadzie masz oczywiście rację, ale ja pływam i latam od paru już lat Graupnerem MC-12 na kwarcach czeskich po 10 zł sztuka i jak nie utopię odbiornika :), to nic się nie dzieje. Myślę, że Grzegorz może spokojnie spróbować ich używać, oczywiście testując najpierw zasięg.

Grzesiu, zadzwoń też do WIMAREXu, o ile wiem, również mają alternatywne, o wiele tańsze i dobre rozwiązania. Będę je zresztą teraz sam testował.

Nie masz żadnego kompletu kwarców do tego radyjka? W ostateczności coś Ci pożyczę.

www.wimarex.com.pl

Pozdrówka serdeczne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 wrz 2007, 23:06 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 25 mar 2007, 15:43
Posty: 323
Lokalizacja: Wałbrzych/Jawor
Pitt dzieki za info a co do kwarcow to robilem serwis aparatury(czescilem )i je wyciagłem a moja fajna żona wypiepszyla mi bo nie wiedziala co to jest,poprostu stwierdziła ze to jakis smiec.Jak sie zorientowalem bylo juz zapuzno i dlatego cos musze wymyslec,bo nie moge ani polatac ani poplywac.a co do zakupu to chyba jednak orginalne wezme Graupnera bo nie lubie miec problemu z zasiegiem choc powiem szczerze to cena troszke nie ta, a na kasie nie spie. :lol: PiTT a jeszcze wytlumacz mi co to sa te alternatywne co pisales
Pozdrawiam Grzesiek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Kwarce
PostNapisane: 28 wrz 2007, 07:21 
Offline
Adept
Adept
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2007, 19:17
Posty: 32
Lokalizacja: Kraków
Witam.
Na giełdzie są kwarce na sprzedaż
http://www.gielda.modelarz.com/index.ph ... sp&id=7025
Może jeszcze aktualne,warto zapytać.

_________________
Pozdrowienia z Krakowa
http://modelhobby.republika.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 wrz 2007, 09:45 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Ja też używam czeskich kwarców i nigdy nie działo się z nimi nic złego.
o ile wiem to fabryka w Hradcu robi je także dla Graupnera. Tyle że Niemcy sprzedają je pózniej kilkakrotnie drożej. Na pewno dobierzesz sobie komplet we Wrocławiu i na pewno bedzie to dużo taniej jak u Graupnera
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 wrz 2007, 11:36 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Grześ, nie chcę być posądzony o reklamę "niezgodną z przepisami tego forum"... :D:D:D Wejdź po prostu na stronkę, którą podałem i zadzwoń pod podany tam numer telefonu. Wszystkiego się dowiesz "u źródła", najlepiej rozmawiając z Mariuszem, możesz się powołać na mnie :).

Jak chcesz, to żebyś nie robił sobie niepotrzebnych kosztów - pożyczę Ci parkę kwarców do testów. Jak będą OK, to zapłacisz, jak nie to oddasz.

Pozdrówka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 paź 2007, 16:59 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 25 mar 2007, 15:43
Posty: 323
Lokalizacja: Wałbrzych/Jawor
Mam kwarce od kolegi Pitta(Dwa komplety),jedne czeskie a drugie chinskiej produkcji z Wimarexu.Pisze ten post jedynie jako info dla posiadaczy radyjek firmy JR/Graupner.Otóż zrobiłem test i na kwarcach chińskich aparaturka nie działa(serwa obracają sie szarpanymi ruchami jak chcą).Natomiast czeskie kwarce wypadły pozytywnie w moim tescie wszystko działa jak należy,nawet zasięg jest przyzwoity bo zrobiłem sobie spacerek z nadajnikiem ok 500m i wszystko działało ok.wiec bez problemu myslę ze można je stosować do wyzej wymienionego radyjka.Tylko jest jeden problem Gdzie je kupić poza Hradec Kralove(czechy).Z tego co wiem to sklep na Długiej we Wrocławiu ich nie ma i nie ma dostępu do nich bo dzwoniłem.
Pozdrawiam Grzesiek
Szczególne podziękowania dla kolegi Pitta za udostępnienie mi kwarców :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 paź 2007, 08:53 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 28 sty 2006, 13:59
Posty: 74
Witam
Spróbuj tu: http://www.modelemax.pl/index.php?cPath=143_147 jeżeli nie mają to można zamówić.

_________________
Pozdrawiam
Marian

www.modelteam.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 paź 2007, 22:44 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 25 mar 2007, 15:43
Posty: 323
Lokalizacja: Wałbrzych/Jawor
Dzięki Marian świetna stronka.A wogóle dość blisko Wałbrzycha jest ten sklep
Grzesiek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL