Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 11:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 sty 2013, 09:54 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
Rzeczewiscie ze zostal tylko system FHSS z moca 100mW. Na tyle pewny ze poprzednie dyskusje wygladaja teraz smiesznie... Ten system pozwala uzywac telemetryje t.j. na zywo mierzyc np. szybkosc modelu i temperature silnika. Szkoda ze Futaba to ignoruje chociaz jest najbardziej renowanym producentem sprzetu. Kupilem MULTIPLEX ROYAL 7 gdzie znalazlem wszystko co dusza zapragnie... Troche przydrogi, lecz to nabytek na dlugie lata!
Ciekawe ze mierzy prad w nadajniku i przelicza ile zostalo w bateryji mAH i pozostaly czas dzialania (mozna dokupic taki sam modul i dla odbiornika - na telemetryje) co w porownaniu z mierzeniem tylko napieca jest ogromny krok do przodu!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2013, 12:23 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 20 gru 2012, 20:56
Posty: 62
Cytuj:
Ponoć system HOT Graupnera jest super,

chodzi dokładnie o hott :wink: oglądałem to radyjko wczoraj i zrobiło pozytywne wrażenie, zwłaszcza, że mx-12 kosztuje 770 zł a działa w FHSS, ma 100 mW, telemetrię z możliwością zapisu na karcie SD. Ale uwagę moją zwróciły dwa pokrętła na górze, które (tak myślę) można wykorzystać do obsługi WR-a bez konieczności dłubania w nadajniku.
Cytuj:
Szkoda ze Futaba to ignoruje chociaz jest najbardziej renowanym producentem sprzetu.

Z tego co widzę Futaba nie ignoruje niczego ale jako renomowany producent po prostu się ceni :) wydaje się, że futaba uderza w pewien target i nie potrzebuje wysilać się z nowinkami w tańszych modelach
http://www.rcskorpion.pl/towar/futaba-t14sg-24ghz-fasstest/

Czy ktoś używał Sanwy 6G? Z opisu wynika, że to chyba najlepsza relacja ceny do jakości - 515 zł
może od razu wytłumaczę, że szukam radia dla juniora, który miejmy nadzieję zbuduje w tym roku standardzika. Na pewno nie kupię mu Aurory bo mu sodowa uderzy :lol:
Ja pływam i latam na Sanwie RDS8000 i przez następny sezon będę jej w dalszym ciągu używał. Sprawdzony zasięg na wodzie minimum 1200 metrów, 8 kanałów i tryb fail safe. Niestety sanwa dała żopy i trzeba na dzień dobry wymienić w tym modelu wszystkie kabelki od potencjometrów bo się łamią czego sam doświadczyłem...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2013, 10:57 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 20 gru 2012, 20:56
Posty: 62
pacyfic_77 napisał(a):
Podłączam się do pytania :?: :oczko:


Ja odpowiedziałem sobie sam - pod względem ceny oraz oferowanych możliwości jak i przeznaczenia wygrała SANWA 6G :) (co prawda, gdybym miał więcej kaski to raczej celowałbym w Graupnera MX-12 Hott ze względu na telemetrię). W łódzkim sklepie modelarskim można tą sanwę kupić za 515 zł plus przesyłka. Ma 6 kanałów, 100 mW mocy, transmisja FHSS - idealne radio dla niewymagających. Funkcje menu są dość zaawansowane, można śmiało wykorzystać ją np. do latania w heli. Teraz czekam na paczuszkę i pierwsze testy na wodzie bo nie ma co gadać dopóki się nie sprawdzi. :)

ps. ja od 4-5 lat używam 8 kanałowej sanwy RDS8000, między innymi w żaglach i nigdy nie miałem z nią problemu. nawet nie chciało mi się specjalnie układać dwóch antenek odbiornika jak zaleca instrukcja - z wodą ta firma poradziła sobie doskonale ale poczekajmy na testy 6G.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2013, 13:22 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Pamiętajcie tylko ze FSR to nie latanie samemu na łące, tu bardzo często obok siebie stoi 12 nadajników i słabe radia sobie nie radzą.

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2013, 14:37 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 20 gru 2012, 20:56
Posty: 62
masz rację Adrian - pisząc o sanwie RDS8000 poparłem to wykorzystaniem kiedyś w klasie F5 gdzie dziennie bierze się udział w kilkunastu biegach trwających czasami nawet 30 minut przy około 15 startujących w biegu. zero problemów. Co do 6G - trudno powiedzieć - trzeba sprawdzić :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2015, 00:29 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
czy ktoś w FSR korzysta u nas z systemu hott graupnera w mx/mz
jakieś uwagi ..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 wrz 2015, 10:00 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
niewiele jeszcze mogę napisac o systemie hott graupnera /mz -18/ --dziala
ale wpadł mi w ręce GPS i przetestowalem go wstępnie tzn na piechotę.
Porównując do GPS hiteca i jeti
-najszybciej się łaczy
-najwięcej funkcji choć w wiekszosci przydatnych tym ktorzy latają
-wpinany bezpośrednio w odbiornik
-szybka reakcja na zmiany
-stabilne wskazania tzn żadnych wycieczek i rozpedzania
-czytelny /cyfrowy lub graficzno-cyfrowy przekaz danych/
-bezkonkurencyjny jeśli chodzi o stabilność połaczenia /nawet strop żelbetonowy mu nieprzeskadza/
-najlepiej wykonany-łatwość montażu
niedlugo test na wodzie, zobaczymy jak spisze się w praktyce


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL