Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 18:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lut 2008, 21:51 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Henwis nie wiocha tylko przepisy. kazdy kraj ma bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące przydziału częstotliwości. Być może we Włoszech nie można używac tegoa pasma. 2,4GHz jest nowym pasmem i nie do końca sprawdzonym. Może organizator boi się komplikacji i bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach. Być może miejsce w którym rozgrywane są te zawody jest włoską wsią, ale zapewniam Cię, te zawody "wsiowe" nie będą :lol:.
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lut 2008, 22:20 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
Te pasmo "nowe" to jest tylko dla... Sedziuje na kolowych, to uzywaja go od 3 lat, a w roku 2007 juz 100% go uzywalo.To samo w lotniczych.Czyzby we Wloszech same wodne?Nie maja wi-fi internetu(uzywa te pasmo)??Zabronione laptopy z wireless???

P.S. Organizator tylko informuje, a przyzwalaja pasma specjalne panstwowe instytucje... jednak wiocha!
:D :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lut 2008, 23:30 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Za 2-3 lata wszyscy będą używać tego pasma, nie ma kwarców i wszystkie kłopoty z głowy. Mam nadzieję że w Polsce od tego roku również to pasmo będzie podawane jako oficjalnie dopuszczone do użytkowania na wszystkich zawodach.
Pozdrawiam
Adrian

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lut 2008, 08:38 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
ADI napisał(a):
Za 2-3 lata wszyscy będą używać tego pasma, nie ma kwarców i wszystkie kłopoty z głowy. Mam nadzieję że w Polsce od tego roku również to pasmo będzie podawane jako oficjalnie dopuszczone do użytkowania na wszystkich zawodach.
Pozdrawiam
Adrian

Na pewno!Juz wszyscy ocenili zalety komorki - masz z glowy kanaly i zaklocenia!Tylko... wstyd za kolegow, ktorzy nowosci techniki nawet nie zauwaza :oops:
I wielkie brawa dla rodakow co organizuja MS klasy M w Warszawie:
http://www.naviga.org/M_WM_2008_d.htm
oni nie zrobili takiej gapy jak Wlosi!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lut 2008, 15:59 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 06 mar 2006, 21:29
Posty: 57
W calej europie 2,4 GHz jest dopuszczone, jedynie Francja ma trochę inne częstotliwości przyznane ale Futaba w systemie FHSS jest przystosowana do tego ( ma przelącznik) . Związane jest to tylko i wylącznie z zasadą dzialania tego systemu.
Myślę że problem istnieje w innym miejscu, nie wiem czy organizacja NAVIGA zezwolila na stosowanie tego rodzaju transmisji na swoich zawodach, federacje samochodowe EFRA i IFMAR zrobily to dawno. W paśmie 2,4GHz sędziowie nie mają żadnej kontroli nad pasmem, zawodnik nie ma kwarcy do wymiany i ma święty spokój ale..... żadne reklamacje dotyczące zaklóceń nie są uznawane - może taka jest przyczyna takiej decyzji, chcą uniknąć problemów .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lut 2008, 16:26 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
Artur_Dzierzecki napisał(a):
.... żadne reklamacje dotyczące zaklóceń nie są uznawane

Wlasnie!Nawet teoretycznie zadnych zaklocen byc nie moze!Bo kazdy odbiornik pamieta niepowtarzalny kod swojego nadajnika.Nie moze odezwac sie cudzemu!
Sedziowie zawodow (bo czesto bywam w ich roli) zaklocenia i reklamacje maja z glowy, i nic nie zbija tempu zawodow.
Zadnego zbierania nadajnikow, sprawdzania zaklocen na pomoscie, dodawania czasu na zmiane kwarcow... jak wszyscy uzywaja 2.4 , zawody sa bez nerwow i w czasie, sprawdzilem to na wlasnej skorze!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lut 2008, 17:31 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 06 mar 2006, 21:29
Posty: 57
Nie chcę robić off-topa w tym temacie, ale niestety zaklócenia bywają, są baaardzo sporadyczne ale są. Fakt że zaklócenie przez drugie radio jest niemozliwe, ale ostatnio pojawily się ,,skargi,, na system Futaby FHSS który jest bardzo szybki i jego zasada polega w skrócie na ,,bieganiu,, po wielu kanalach. Nawet jeżeli któryś z nich jest zajęty to on już jest na innym, jednym slowem zajmuje trochę szersze pasemko.Ale to jest pikuś. Użytkownicy DSSS Firmy Spektrum żalą się że przez to ich transmisja jest wolniejsza ( a nawet odczuwalna :shock: ) bo ich urządzenia dzialają na takiej zasadzie że w momencie wlączenia jest skanowane cale pasmo i wybierany pierwszy wolny kanal i blokowany.
Wiecie jaka byla odpowiedz Futaby? Oczywiście oprócz uśmiechu byla zachęta do większej pracy żeby zaczęli udoskonalać swoje systemy. Nie trwalo to dlugo, Spektrum wypuścil w tym samym czasie swoje najnowsze dziecko DX3R , podobno lepsze :lol:
Jest jeszcze jedna firma - Nomadio. Glówną specjalizacją ich są systemy naprowadzające do rakiet , roboty dla policji i inne ciekawe produkty.Firma ta wyprodukowala radio o możliwościach wielokrotnie przekraczających potrzeby każdego modelarza samochodowego- jak dla mnie przesada, a wiem bo mialem i testowalem.
Sorki, rozpisalem się, jeżeli post przeszkadza to wywalcie go :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lut 2008, 19:04 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
ja tez nie chce, lecz dodam ze wszystkie zastrzezenia dla 2.4 powstaly dlatego, ze na pomysl wpadla nie Futaba, a Spectrum!Tysiace ton g.. bylo wylane na ich glowe, przeczytali to i rozniesli na caly swiat rozni tam "teoretycy", ktorzy nie widzieli tego w oczy. Ten, kto wyprobowal ten system, nigdy juz nie wroci z powrotem, i gwizdze sobie na DSSS, FHSS, DSM, DSM2, DX3R i jeszcze tam cos!
Ja caly sezon uzywalem najtansza DX6 (z opoznieniem 5msek. ktore i bylo pierwszym atakiem Futaby!) i nie mialem zadnych klopotow! :D


Ostatnio edytowano 27 lut 2008, 19:09 przez henvis, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lut 2008, 19:09 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 06 mar 2006, 21:29
Posty: 57
Zgadzam się z Tobą, nigdy więcej kwarcy. A tak przy okazji to Twoje radio pracuje w DSSS.
Kończymy robić bajzel,pozdrawiam :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lut 2008, 11:41 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
Moje przeprosiny! Ale chyba trzeba poprosic Admina przeniesc 2.4 na oddzielny temat, bo warto o tym podyskutowac. :palacz:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lut 2008, 16:49 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
Dziekuje!
Jeszcze dla wahajacych sie dodam, ze ten system ma polaczenie zwrotne, sygnaly sa posylane i z "odbiornika" w modelu.Dlatego mozemy zalozyc modul telemetryji:
http://www.spektrumrc.com/Products/Defa ... ID=SPM1300
i na biezaco miec informacje o obrotach i temperaturze silnika, napieciu akumulatora. Tego systemu nie mozna zalozyc w najtanszej Spektrum DX6 :(
Widzialem jak chetnie uzywaja tego w off-road, gdzie silniki czesto sie przegrzewaja.
Na wiosne tego roku jest zaawansowany modul dla mierzenia szybkosci, ale to chyba dla kolowych, bo modul GPS raczej za ciezki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lut 2008, 22:33 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Piszecie tu o częstotliwości 2,4GHz, więc ja pokażę co nabyłem tzw drogą okazyjną :lol: kupilem sobie moduł i odbiornik do mojego radyjka(MX22). I przy okazji pytanko do Artura: jak jesteś taki "kozak"w tych radyjkach to powiedz mi po co jest ta zworka dodana do odbiornika. Niby jest do tego instrukcja,ale trzeba ją rozszyfrowac bo nie do końca jest napisana po naszemu :lol:
A.C.


Załączniki:
2,4.jpg
2,4.jpg [ 84.81 KiB | Przeglądane 14801 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lut 2008, 22:38 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 06 mar 2006, 21:29
Posty: 57
Andrzejku, do bindowania, czyli żebyś mógl zparować nadajnik z odbiornikiem.
Jak będziesz potrzebowal ,,pomocy,, to slużę. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lut 2008, 22:44 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Chętnie, bo akurat w tym temacie jestem,Że tak powiem "ciniutki". Jestem użytkownikiem radyjek i nic więcej. Mój MX22 sprawuje sie doskonale i chciałem sobie ułatwić życie i przeskoczyć syntezę :lol: zobaczymy co ztego wyjdzie. Jeszcze o tym sobie pogadamy. Zapraszam do siebie
Andrzej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lut 2008, 22:47 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 06 mar 2006, 21:29
Posty: 57
Dziękuję za zaproszenie , jakby coś to masz do mnie telefon, podjadę


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL